Аналітика. Велика жінка, велика співачка: померла Галина Вишневська

ОРЕНДА-НОВИНИ ОРЕНДА-НОВИНИ. Не стало Галини Вишневської. Ця сумна новина за хвилини розлетілася по інтернету і ЗМІ ввечері у вівторок, 11 грудня. Оперна співачка і зірка світової величини померла у себе вдома в Москві у віці 86 років.

Трохи більше року тому Галина Павлівна відсвяткувала 85-річний ювілей. На свято до Москви приїхали діти і внуки співачки, багато з яких живуть не в Росії. Тоді, дивлячись на ювілярку, було важко уявити, що їй вже 85. І вже ніяк не вкладалося в голові, що з цією прекрасною, прекрасно виглядає, пашить життям і здоров'ям жінкою (назвати її бабусею або бабусею не повертається язик), може щось то статися в найближчі роки. Але, на жаль, Галини Павлівни більше немає з нами.

Вишневська народилася в Ленінграді 25 жовтня 1926 року. У роки війни вона перенесла Ленінградську блокаду і навіть служила в частинах ППО. За її власним визнанням, на сцені Вишневська почала працювати з 17 років. Спочатку це був Ленінградський обласний театр оперети, потім недовга пора, під час якої вона виступала як естрадна співачка, після якого почався 20-літній період роботи в головному театрі країни.

Коли Галина Вишневська почала працювати в Великому театрі, за її Коли Галина Вишневська почала працювати в Великому театрі, за її   плечима були лише сім років середньої школи плечима були лише сім років середньої школи. Сама співачка пізніше згадувала, що навчання довелося перервати через що почалася Великої Вітчизняної війни, а її університетом стала блокада Ленінграда.

"Життя всьому навчила: і сольфеджіо навчила, і співати навчила, і виживати навчила", - зізнавалася Галина Павлівна.

У Великий майбутня народна артистка СРСР потрапила практично випадково. У 1952 році вона побачила оголошення про набір в останній день конкурсу і відразу ж отруїлася туди, де заявила, що буде співати Аїду - партію, яку називають однією з найскладніших для сопрано.

Заспівала, і її тут же взяли, без розмов і обговорень, тому що зрозуміли, що вона - одна така на весь Радянський Союз. За час роботи в Великому Галина Вишневська виконала майже всі головні оперні партії - всього близько 30 ролей. Залишилася в репертуарі співачки і Аїда, яка стала для співачки однієї з її знакових ролей. Режисери і диригенти, які готували виступи на сцені Великого театру, завжди наполягали: на прем'єрі повинна співати Вишневська. Галина Павлівна працювала з такими майстрами як Герберт фон Караян, Отто Клемперер, Ігор Маркевич, Герман Абендрот і багато інших.

У 60-х роках до Вишневської приходить міжнародний успіх. З гастролями вона виступає в лондонському "Ковент-Гардені" і нью-йоркської "Метрополітен-Опері", пізніше в міланській "Ла Скала".

До цього часу Галина Вишневська вже кілька років була щаслива заміжня До цього часу Галина Вишневська вже кілька років була щаслива заміжня. У 1955 році на фестивалі в Празі вона познайомилася з видатним музикантом Мстиславом Ростроповичем. Через чотири дні після знайомства вони одружилися. Тоді багато говорили, що настільки скоростиглий шлюб, та ще й двох зірок такої величини, не може бути довгим. Але незважаючи ні на що і всупереч усьому цей яскравий і творчий дует більш ніж півстоліття залишався щасливою сімейною парою, яка стала еталоном любові і вірності для багатьох.

У 1974 році Вишневська разом з чоловіком їде за кордон на гастролі, які розтягнулися на довгі шістнадцять років. Цей період свого життя, який зазвичай в біографії співачки називають еміграцією, вона називає не інакше як посилання. Вишневська і Ростропович були змушені покинути країну через цькування, організованої владою, в покарання за підтримку опального письменника Олександра Солженіцина.

Вишневська жила в США і у Франції. Вона продовжувала виступати в найвідоміших театрах світу, пробувала себе не тільки як співачка, але і в якості режисера - ставила оперні спектаклі. Крім того, разом з Ростроповичем Галина Павлівна допомагала учасникам Першої світової війни, які стали інвалідами і проживали за межами СРСР. За це радянське уряд позбавив Вишневську звання "Народна артистка СРСР", яке їй було присуджено в 1966 році, а також інших звань і нагород.

Через 16 років після прощання з Батьківщиною Вишневська і Через 16 років після прощання з Батьківщиною Вишневська і   Ростропович повернулися в Росію Ростропович повернулися в Росію. Співачці також були повернуті всі звання і нагороди. Хоча сама Галина Павлівна, яка є володаркою десятка нагород і повним кавалером ордена "За заслуги перед Вітчизною", як-то сказала, що справа зовсім не в гучних званнях, про все має говорити одне тільки ім'я. І ім'я Галини Вишневської говорило.

Коли Галина Павлівна оголосила про те, що припиняє співати, багато хто дивувався. Як так? У самому розквіті сил і піти, на що Вишневська відповідала краще піти раніше на кілька років, ніж хоч на день пізніше.

Після відходу зі сцени співачка мріяла створити такий центр, в якому б вона змогла навчати талановиту молодь своїм знанням та вмінням. Десять років тому її мрія здійснилася - в Москві відкрився Центр оперного співу. Учні Вишневської її боялися і боготворили. За неймовірний талант і прямолінійність, за високий професіоналізм і виняткову принциповість.

Серйозним випробуванням для Галини Вишневської стала смерть улюбленого чоловіка. Мстислава Ростроповича Герасимчука в 2007 році, і ось через п'ять років його дружина пішла слідом за ним. Рік тому під час прес-конференції, присвяченій 85-річчю та перевидання автобіографічної книги "Галина", співачка скаржилася, що рідко бачить онуків, які живуть в США і Європі. Тоді майже всі приїхали в Москву, щоб привітати Галину Павлівну. Тепер у них з'явився ще один, на жаль, сумний, привід зібратися всім разом.

13 грудня в Центрі оперного співу відбудеться прощання з Галиною Вишневської. На наступний день пройде відспівування в Храмі Христа Спасителя. Поховають легендарну співачку на Новодівичому кладовищі Москви поряд з Ростроповичем.

Олексій примічали, Ореанда-Новости

Читайте також: Читайте також:

Не стало Галини Вишневської

Як так?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация