Аналіз вірша Ахматової Мужність

  1. Історія створення Початок Великої Вітчизняної війни згуртував всіх російських людей, незалежно від...
  2. композиція
  3. виразні засоби
  4. Головна думка вірша
  5. План аналіз вірша Мужність

Історія створення

Початок Великої Вітчизняної війни згуртував всіх російських людей, незалежно від їх політичних переконань Початок Великої Вітчизняної війни згуртував всіх російських людей, незалежно від їх політичних переконань. Не стала винятком і А. Ахматова. Поетеса не приховувала свого ворожого ставлення до радянської влади, але страшна загроза самому існуванню Батьківщини спонукала її до створення циклу патріотичних творів - «Вітер війни». У лютому 1942 р в період найбільш лютих боїв на фронті було написано вірш «Мужність».


Жанр вірша - громадянська лірика. Поетеса від імені всього народу заявляє про впевненість у перемозі над ворогом заради збереження самого святого.


Основна ідея вірша

Ахматова не з чуток знала, що таке мужність. Відома її гірка доля при радянській владі. Лиха і позбавлення не змогли зломити гордий дух поетеси. І ось важкі випробування настали для рідної країни. Ахматова розуміє, що вибухнула війна загрожує самому існуванню російського народу і російської культури. При цьому колишні образи і розчарування стають несуттєвими. Політичний режим може змінюватися, але Батьківщина у людини завжди одна. Її захист - прямий обов'язок будь-якого громадянина.


Поетеса відчуває свій нерозривний зв'язок з народом і з рішучістю виступає від його імені. Вона твердо впевнена в мужність своїх співгромадян. Ні позбавлення, ні втрата даху і близьких людей, ні навіть смерть не здатні зупинити російської людини, коли під загрозою його Вітчизна. Фізичні страждання для поетеси ніщо в порівнянні з втратою національної культури. Тому вона заявляє, що головна цінність - «Велике російське слово» буде збережено.


композиція

Менший за обсягом вірш починається з опису ситуації, важкої ситуації. Ахматова висуває мужні заяви і завершує твір рішучим твердженням - «навіки!».


Розмір твори - п'ятистопний амфібрахій з двома повноцінними строфами (по чотири рядки) і останньої, обірваної на третьому рядку. Розмір підкреслює громадянську спрямованість вірша. Воно нагадує тривожний набат під час великої небезпеки.

виразні засоби


Виразні засоби Ахматової практично не застосовуються. Поетеса належала до руху акмеїстів, тому для неї важливіше була точна добірка слів, а не краса вираження. Можна відзначити метафори «нині лежить на вагах» і «час мужності». Також підсилює вплив повтор союзу «і» у фіналі вірша. Дуже емоційно різке завершення вірші вигуком «навіки!».

Головна думка вірша


Головна думка вірша - переконання поетеси в мужність свого народу при захисті своїх цінностей. Ахматова не згадує про необхідність порятунку людей. Фашисти заявляли про повну винищення слов'ян і знищення їх культури. Тому у вірші на перший план висувається російська мова, яку потрібно захистити від полону і поневолення. Тільки зберігши цю величезну цінність в чистоті і недоторканності, щоб передати нащадкам, народ зможе зберегти себе як єдине ціле.

План аналіз вірша Мужність


  • Історія створення
  • Жанр твору
  • Основна тема твору
  • Композиція.
  • Розмір твори
  • Основна думка вірша
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация