Аналіз вірша Блоку Незнайомка 11 клас

  1. варіант №2
  2. Аналіз вірша Незнайомка Блоку
  3. Картинка до вірша Незнайомка

Олександр Олександрович Блок був унікальним поетом, який багато чого пережив за своє життя. Були в його біографії і щасливі роки, були і важкі. І ось вірш "Незнайомка" написано як раз таки в важкі і важкі роки для поета. В цей час він переживав особисту драму, а саме зрада близьких людей. Адже не секрет, що саме в цей час у його дружини почався бурхливий роман з його ж іншому. Ця новина стала для Олександра Олександровича подвійним ударом, так як з одного боку дружина, яку він любив, а з іншого боку людина, чиєї дружбою він дорожив.

Далеко не секрет, що поети є дуже емоційними людьми, і часто не в силах зберігати в собі всі переживання і почуття, виплескуючи їх на папір. Так і сталося з народженням вірші "Незнайомка".

Якщо говорити про жанр даного твору, то його можна охарактеризувати як романтичне оповідання у віршованій формі.

Основною темою вірша "Незнайомка" є зіставлення мрії і реальності. Поет побудував цей вірш таким чином, щоб якомога краще показати процес зіткнення людської мрії і жорсткої дійсності. Про що мріяв поет під час написання вірша, безумовно, не відомо. Тому кожен читач може лише самостійно подумати про це.

Потрібно відзначити, що даний твір написано п'ятистопним ямбом. І для зв'язку рядків вірша використана класична перехресна рима, яка дозволяє зробити твір лаконічним і закінченим.

Так само варто відзначити, що весь твір можна розділити на дві частини, кожна з яких відмінно доповнює один одного.

варіант №2

Одне з найкрасивіших віршів, яке можна сприймати тільки через призму туги, печалі і невіри в творчості О. Блока - це, звичайно ж, «Незнайомка». Багато дослідників вважають, що, то, з якою вірогідністю поет описав місце, в якому відбуваються події і «прив'язавши» це до його повсякденних справ, до того, де він бував і, як жив, можна з точністю визначити той заклад, про який йде мова. Автобіографічність твору незаперечна: вірш - це душевний виплеск поета, це справжня драма.

Вірш умовно ділиться на 2 частини. Перша починається з опису неприємного питного закладу, яке чудово характеризує початкова рядок. Її прийнято вважати розгорнутої метафорою, яка задає твору потрібну атмосферу і настрій. При прочитанні виникає почуття відрази і навіть якийсь огиди. Епітети: «згубний дух», «випробувані дотепники» вселяють даний огиду звичайній людині, що не звик бувати в подібному суспільстві. Це царство каліцтва і брехні, королівство людських пороків, Пекло на землі. Ліричний герой використовує гіперболу «щовечора» показує, що він волею чи неволею виявився в такому колі людей, прожигающих своє життя за пляшкою. Він не розповідає передісторію, але зрозуміло, що, було щось змусило його втратити віру у все хороше і прекрасне, і головне - в себе.

Друга частина - антитеза першої. Побутова лексика змінюється піднесеною. Епітетами прикрашені рядки: «берег зачарований», «очі бездонні». Алітерація «р», «г» змінюється асонансом, характеризуючи, як «брудна» атмосфера змінюється одухотвореною і чистою. Раптом з'являється ВОНА - незнайомка. Вона зовсім стороннє істота, ніби й не з того світу п'яничок зовсім. Незнайомка настільки нереальна, що, здається, моргнёшь, і вона зникне, що показує риторичне питання: «Чи це тільки сниться мені?». Може вона тільки плід уяви, навіяний алкоголем? Саме незнайомка допомогла ліричному героєві усвідомити, що він в цьому питному закладі такий же «зайвий» і недоречний, як і вона. Незнайомка ніби його відображення в жіночому вигляді або його совість, погляд з боку. Вона - ідеал краси і символ віри, який дарує боязку надію на нове життя, на те, що ліричний герой зможе вирватися з обплутали його мереж розпусти і розрухи.

П'ятистопний ямб змінюється чотиристопним з пиррихием, підкреслюючи легкість і плавність твори, «розгойдуючи» його.

Цей прекрасний повітряний образ незнайомки, як «світлий промінчик у темному царстві». Він направляє на потрібний шлях, вказує, де є підводні камені.

Аналіз вірша Незнайомка Блоку

Одне з найвідоміших, які стали хрестоматійним, вірш А.А.Блока «Незнайомка» було написано в 1906 р, а надруковано через рік в збірнику «Несподівана радість». Вважається, що твір було написано в важкий для поета період життя, коли у нього ускладнилися відносини з дружиною через її роману з поетом А. Білим, а також назрів конфлікт з символістами. Ці труднощі змусили поета зануритися в світ шинків.

За змістом вірш можна поділити на 3 частини. Перша носить описовий характер. Автор дозволяє нам зануритися в світ ресторанів у вечірній час в районі заміських дач. За настроєм ця частина носить сатиричний характер: поет висміює «випробуваних дотепників», місяць, яка «безглуздо кривиться» в небі, «п'яниць з очима кроликів». У самому описі звучить одночасно і іронія, і смуток. Епітети автор використовує різні. Він називає обстановку «тлетворной», а повітря диким і глухим. У ресторані автор самотній, спостерігаючи зі склянкою вина за п'яницями і сонними лакеями.

У другій частині з'являється незнайомка. Автор сумнівається в її існуванні, вважаючи, що вона може і наснитися йому. Вона оточена аурою романтики, самотності, спокою, «духами і туманами». Одяг на ній шовкова, трохи старомодна, від якої «віють давніми повір'ями». Особа приховано капелюхом і вуаллю, але автор говорить, що може заглянути «за темну вуаль». Він бачить «берег зачарований і зачаровану далечінь», він вражений її синіми очима, а погляд проникає в саме серце і мозок. Він хоче зрозуміти її і в той же час через неї хоче зрозуміти себе.

У третій частині автор визнає, що в його душі є щось важливе, що він називає «скарбом». Це його особисте і таємне, то, що важливо тільки йому. Він має право робити з цим, що захоче, тому в кінці слідом за п'яницями проголошує, що «істина у вині». Йому ще важко змиритися з болем в душі, але він вже готовий визнати, що його душа унікальна і за неї варто боротися.

Це сумне і зворушливе вірш описує нам переживання поета, його спрагу боротися за своє життя, хоча йому для цього і потрібно якийсь поштовх, привід. Вірш побудовано на протиставленні зовнішнього і внутрішнього світів. У першому все буденно і нудно, в той час як в країні ілюзій, навіяним чином таємничої незнайомки, автору відкриваються таємниці і дальній зачарований світ.

11 клас коротко за планом

Картинка до вірша Незнайомка

Олександр Олександрович Блок був унікальним поетом, який багато чого пережив за своє життя

Популярні теми аналізів

  • Аналіз вірша Фета Весняна гроза

    Прочитавши вірш Афанасія Фета, ми можемо намалювати в своєму уяву першу, весняну грозу, наповнену новими враженнями, і майбутніми змінами. Можна відразу зауважити, як письменник хотів передати радість цього

  • Аналіз вірша Пастернака Іній

    Пастернак написав цей твір у 1941 році, в той час, коли німецькі солдати практично стояли у Москви. Люди знаходяться в паніці і не знають, що їх чекає. Поет дуже рвався воювати. Автор багато часу проводив в лісах і думав про те,

  • Аналіз вірша Блоку Сни 3 клас

    Одним з яскравих дитячих творів написаних Олександром Блоком став вірш "Сни". Безсумнівно, у багатьох віршах Блоку розкривалася тема любові, переживань і відносин між героями, але поетові так само, дуже подобалося писати

  • Аналіз вірша Лермонтова І нудно і сумно 9 клас

    Михайло Юрійович Лермонтов - один з найталановитіших поетів 19 століття. Його твори вивчаються донині і, ймовірно, ніколи не втратять актуальності. Читаючи твори цього великого поета, можна побачити справжню сповідь людини,

  • Аналіз вірша Маяковського Лист товаришеві Кострова з Парижа про сутність любові

    1928 рік став для Володимира Маяковського дуже знаменним. Письменник відправляється за кордон до Франції. Тут він працює журналістом для газети. Перед своїм від'їздом Маяковський зобов'язався перед своїм другом і редактором видання,

Незнайомка настільки нереальна, що, здається, моргнёшь, і вона зникне, що показує риторичне питання: «Чи це тільки сниться мені?
Може вона тільки плід уяви, навіяний алкоголем?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация