Аналіз вірша Дівчина співала в церковному хорі Блоку

  1. Аналіз вірша Блоку Дівчина співала в церковному хорі №2
  2. Дівчина співала в церковному хорі
  3. Можливо вам буде цікаво

Блок А.А. в своєму творчому процесі завжди зберігав підвалини символізму, втім його перші вірші несли в собі сильно демонстративний, бунтівний, патріотичний, комуністичний, бунтівний характер.

У 1905 році А.А. Блоком був написаний вірш «Дівчина співала в церковному хорі» під час прийдешньої братовбивчої війни і російського перевороту. Випромінювачі російської літератури кажуть, що епоха даного вірша була пов'язана з діями японсько-російської війни.

З основ протилежності написано вірш. Голос прекрасної дівчини в білому вбранні схожа, як дві краплі води на ангела, спокій і благодать -все це протилежність цинічною реальності страху, жорстокості, варварства і безсердечності в період громадянських переворотів і воєн. Лик дівчини, яка співає у вірші повідомляється з ликом наспівує співу "підноситься в купол», а біле вбрання у вірші це вигляд променя надійність, який пробуджує в душі надію, віру в завтрашній тиша і благодать. Печаль життя представляє імлу церкви. Під впливом прекрасної музики імла мало-помалу розсипається під звуки принадно казкової музики. Легкий промінь світла, який потрапляє на біле вбрання дівчини є сподівання, віру в світлу і спокійне життя.

Друга частина вірша виявляється гранню, що розділяє надію, музику, пісню і дійсністю. Поет мовить про те, що тлінне існування безмежно жорстоко в ньому є місце для печалі, біди, смерті, нещастя; розгортаючи при цьому біблійні вирази "глаголить істина вустами немовляти"

Після страти у Зимового палацу після незліченних перепон, показів, маніфестацій Блок А.А. написав це вірш. Самому поетові дана література несла безмежно високу ціну, дане письменницьке старання не увінчалася успіхом, після чого Блок А.А. цілком відмовився від написання комуністичних віршів. "Дівчина співала в церковному хорі ..." особливо цим віршем поет фінішував кожне загальнодоступне виступ.

Аналіз вірша Блоку Дівчина співала в церковному хорі №2

Олександр Блок - знаменитий російський поет-символіст. Він виріс і виховувався в інтелігентній родині. У своїх ранніх віршах поет часто висловлював свої патріотичні і революційні думки. Блок був захоплений ідей рівності всіх людей, ідеалістично вірив в неї. Під час юнацького максималізму він ще не усвідомлював що будь-які рухи, революції не обходяться без тисяч жертв, а то і набагато більше.

Дане вірш поет написав в 1905 році. Саме тоді відбулися криваві події. Росією прокотилася хвиля повстань звичайних робітників, селян проти своїх гнобителів. Але бунти були нещадно пригніченим, втоплені в крові. Блок був свідком всього цього і був отрезвлен, почав замислюватися, про те чи варто якась навіть блага ідея багатьох людських життів. Крім революції на нього також вплинули і події російсько-японської війни, а саме Цусимское бій.

Вірш, яке ми розглядаємо наскрізь пройнятий антитезою. Грубості, жорстокості і крові поет приставляє прекрасну дівчину, яка чудово співає і схожа на ангела. Умовно вірш можна розділити на дві частини. До першої входять три перших строфи. Вони описали те прекрасне, що поет побачив у храмі. Спів дівчини асоціюється з молитвою. Корабель який пішов у море повинен повернутися, це передбачається в мотиві. Спів дівчини також символізує силу мистецтва, яке дає надію, віру в майбутнє. В церкви стоїть морок, поет використовував цей символ щоб показати що все людське життя часто схожа на морок. Але під впливом музики, прекрасного мистецтва морок розсіюється. Тонкі промінь на плечі дівчині символізує відроджуються віру в світле життя.

Друга частина вірша починається з четвертої строфи. Блок показав як мрії, сподівання, віра в прекрасне відрізняються від реального життя. Плаче дитина є тим, хто швидко протвережує нас, показуючи реальну жорстоку дійсність.

Це був улюблений вірш Олександра Блока. Він завжди, читаючи перед публікою закінчував виступ саме цим віршем.

Аналіз вірша Дівчина співала в церковному хорі за планом

Дівчина співала в церковному хорі

Дівчина співала в церковному хорі

Можливо вам буде цікаво

  • Аналіз вірша Подвійна безодня Мережковського

    У своєму вірші Подвійна безодня Мережковський розглядає тему взаємопроникнення смерті і життя в рамках людського буття. Він об'єднує ці два феномени, які, здавалося б, є повністю протилежними

  • Аналіз вірша Російська пісня (Соловей мій, соловей ...) Дельвіга

    Твір, що є складовою частиною авторського збірника «Вірші барона Дельвіга», відноситься по жанрової спрямованості до фольклорної ідилічною ліриці поета

  • Аналіз вірша Молитва (Не звинувачуй мене, Всесильний ...) Лермонтова

    Творчість М. Ю. Лермонтова - постійний пошук справжнього призначення людини в суспільстві. Становлення в суспільстві поета-громадянина чітко простежується в його творах.

  • Аналіз вірша Дивовижна картина Фета

    Є такий жанр, в якому працюють деякі художники і він називається мініатюрою. Ці картини зображуються на абсолютно маленькому полотні, за яким працюють маленькими кистями.

  • Аналіз вірша Баратинського Визнання

    «Визнання» було написано в 1824 році. Вірш в основі, якого, лежить ліричний твір. Тут простежується і поезія і елегія. Головний герой висловлює своє ставлення до коханої жінки і розкриває свою душу.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация