Аналіз Фольклор Билини Русі Короткий зміст

Соціальні ідеали билинного епосу народилися в боротьбі Стародавньої Русі з люду: герой билин захищає честь і гідність батьківщини, він нещадний до ворогів. Головне місто на Русі, якому богатирі служать, - Київ. Тут зосередилася російська слава і могутність. Настільки ж прославлений в билинах Новгород. У билинах прогримів відлуння грандіозних історичних сутичок Русі з хазарами, печенігами, половцями, а пізніше - з татаро-монголами. Билинна Київська та Новгородська Русь - це ідеалізоване історичне минуле, пам'ять про якого народ проніс крізь століття. Три головних богатиря втілили в собі військову доблесть російського народу, ревниво оберігав свою честь і гідність: це Ілля Муромець, Добриня Микитич та Альоша Попович. Іллі Муромця Русь зобов'язана рятуванням від жахливої ​​птиці - Солов'я, який свистом губив все живе на прямоезжей дорозі з Мурома до Києва.

Добриня Микитич переміг в бою вогняного Змія і звільнив томівшійся в норах у чудовиська «полон» - бранців. • Подвиг здійснений Добринею не в ім'я женвйтьби на племінниці київського князя, а в ім'я щастя Русі. Билинний розповідь про богатиря повний драматичних подробиць. Не менш гаряче честь Русі захищає молодий Альоша Попович. Альоша не такий сильний, як інші богатирі, але він хоробрий «напуском» і тямущий в бою: перед боєм сказав Тугарин Змійович, що той на-руйнував умова - привів із собою незліченну силу: озирнувся Тугарин - і тут Альоша мечем зніс йому голову.

У новгородських билинах орач Микула поставлений вище князя Вольга, а київський князь осоромлений лихий жінкою - дружиною Ставра.

У новгородських билинах орач Микула поставлений вище князя Вольга, а київський князь осоромлений лихий жінкою - дружиною Ставра

Гусляр Садко нажив казкове багатство - став купцем, - але все ж не став багатшим Новгорода, на 'славу якого було замахнувся. Перед нами постає поезія далеких мандрів на торгових кораблях: середньовічний Новгород торгував з усією Європою. Гусляр-купець потрапляє на морське дно. Морський цар обіцяє йому незліченну багатство, але Садко думає тільки про повернення в рідний Новгород.

Билинне дія розгортається повільно і спокійно: часто повторюються цілі епізоди, і не тому, що співаки не могли змінити усного тексту, - саме повторення стало засобом поетичної виразності - урочистості та величавості. Під такий спів добре було думати, міркувати про події далекої і повчальної історії.

У деяких богатирів бачать реальних осіб: з літопису відомо, що дійсно жив Добриня, историчен і сам Володимир - великий київський князь. Однак розповідь про події в билинах завжди з'єднується з відверто фантастичним вимислом.

джерела:

  • В. Анікін Жива вода. Збірник російських народних пісень, казок, прислів'їв, загадок. Вид. 2-е. Упоряд., Вступить, ст. і приміт. В. П. Анікіна. Оформл. Л. Зусмана. М., «Дет. лит. », 1977. 367 с.
  • Анотація: Цей збірник - антологія російської усної народної творчості. У нього входять казки, билини, пісні, прислів'я, приказки, загадки та інші фольклорні твори.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация