Аналіз і структура «Зачарований мандрівник». У чому сенс назви «Зачарований мандрівник»? Теми і проблеми «Зачарований мандрівник» Лєсков Н С -

Сенс назви повісті Н. С. Лєскова «Зачарований ...» полягає в тому, що воно розкриває сутність героя. Зачарованим мандрівником є ​​головний герой твору. «Зачарований мандрівник» - Іван Флягин. Слово мандрівник підходить до Івана з двох причин: герой і правда все своє життя присвятив мандрах, він шукав своє місце в житті, але так само він шукав душевної рівноваги, спокою, заспокоєння для своєї душі.

А зачарований він любов'ю до життя. Все своє життя він мандрував і намагався знайти своє призначення.

Особливості композиції:

У повісті є як зовнішня, так і внутрішня композиція. Зовнішня композиція - це свого роду самостійність глав, в яких відбувається дія повісті, основний вид композиції - ретроспектива, тобто спогади про минуле Крім того можна відзначити елементи кільцевої композиції і вільною. Перша полягає в тому, що всі події в творі йдуть по колу.

Внутрішня композиція характеризується відображенням процесу формування особистості даного героя, особливості емоційної характеристики.

Особливості сюжету «Зачарований мандрівник»: сюжет в повісті створюється і показується особливим чином.

Сюжет являє собою як би калейдоскоп історії «намиста, нанизані на нитку». Критики кажуть, що ці «намисто» взагалі не пов'язані між собою, тобто є окремими моментами спогадів героя.

Автор в «Зачарований мандрівник» використовує прийом многосюжетность, що пов'язано з особливостями жанру - це подорож героя, який в дорозі виявляється в різних життєвих ситуаціях. Кожна ситуація характеризує його як особистість, розкриває його внутрішній світ для читача. У творі представлені наступні теми і проблеми: тема вірності / зради своїм переконанням, тема морального вибору, тема свободи, тема Батьківщини, тема гріха і покаяння, тема святості. Одна з головних проблем - пошук сенсу життя, шлях духовних шукань героя.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация