Анатолій Білий: «Я став поетом Білим через жарти режисера»

  1. Матеріали по темі

- Пане Анатолію, ви зовні більше схожі на Олександра Блока і все ж, чому зіграли Андрія Білого

- Пане Анатолію, ви зовні більше схожі на Олександра Блока і все ж, чому зіграли Андрія Білого ?! Через прізвища?

- А хто сказав, що я на Білого не схожий? Я, до речі, з самого початку граю в «Полонених духів». П'ятнадцять років тому, коли Оля Лапшина принесла твір братів Преснякових в театр і ми стали розподіляти ролі, режисер Володимир Агєєв жартома сказав: «Ти, Білий, будеш Білим». Так і вийшло. До речі, я не хотів бути Блоком. На мій погляд, символіст Андрій Білий - це окрема, незвідана планета, абсолютно божевільна. Космічний поет, і я дуже люблю його вірші. Я і до цієї ролі захоплювався поезією Срібного століття, багато читаю і зараз.

- Що означає назва вистави «Полонені духи»?

- Полонені духи - це фраза з щоденників Марини Цвєтаєвої, де вона говорить про Андрія Білого. Коли Марина з ним зустрілася, поет справив на неї незабутнє враження. І вона написала: «Переді мною сидів якийсь полонений дух». Цю метафору і взяли Преснякови. Для мене ж вона означає, що поети одягнені в людську оболонку: в кров, плоть і м'ясо. А їх дух рветься назовні. І після смерті нарешті проривається. Це ми і намагалися відобразити в спектаклі.

- Олександр Блок у вас вийшов якийсь принизливо смішний ...

-Я так не вважаю. Просто на тлі Білого він інший. Це як інтроверт і екстраверт. Але обидва вони - люди гідні. А Андрій Білий - так, він дійсно був ексцентричний. Вистава досить правдивий, побудований на реальних подіях. Любовний трикутник - Блок, Білий і Любочка - ні для кого не секрет. Причому відносини у них були досить дивні. Там дійсно трохи до дуелі не дійшло. Так все вони, включаючи Менделєєва, диваки, кожен по-своєму. Та й чого тільки не робили молоді люди на зорі ХХ століття. Голяка бігали і по полях кентаврами скакали. У Максиміліана Волошина вже точно щось було пов'язано з кентаврами. Вони були такими веселими. Постійно дуріли, розігрували один одного, ставили домашні спектаклі. Поет - це вже людина не від світу цього. Просто ми в такий гіперболізовано і символічною формі все це розповіли. До речі, форма нашого спектаклю в усьому збігається з естетикою Срібного століття. Володя Агеенко вичленував все цікаве з п'єси, де ще більше абсурду. Додав в мій пролог рядки з есе Андрія Білого з філософськими висловами про поезію.

Додав в мій пролог рядки з есе Андрія Білого з філософськими висловами про поезію

- Що було найскладнішим в ході репетицій?

- Було напрочуд легко. Володя Агєєв підказав дуже точний ключ до ролі. Білий - це людина-кентавр. Мені залишалося тільки знайти фонтан енергії і вихлюпувати його. Я, як невичерпне вулкан, розподіляв енергію. Десь горіти яскравіше, десь - тихіше.

- Пане Анатолію, спектакль складний, вимагає великої фізичної віддачі від артиста. Спробуй-но поскачемо кентавром по сцені дві години. Ви самі шість годин провели в очікуванні літака. Потім довго летіли. Чи не відбилося це на грі?

- Як не парадоксально - це магія театру. Наш літак в Москві затримали на шість годин. Ми толком не спали, в літаку відкинулись години на чотири. Прилетіли в Благовєщенськ, пообідали і відразу пішли на репетицію. Але такі обставини, як правило, підстьобують. Включився акторський азарт. Він і допоміг вистояти на сцені.

- «Полонені духи» вже мають в списку театральних нагород «Золоту маску» і дві «Чайки». Замислюєтеся про те, щоб отримати нагороду тут в Благовєщенську на єдиному в Росії конкурсі антреприз?

- Про те, що ми беремо участь в театральному конкурсі, я дізнався вже тут, коли стояв за лаштунками. Хоча не вважаю нашу збірну команду антрепризою. Це повноцінний спектакль, який не сходить з московських сцен вже 15 років. Не буду лукавити: якщо дадуть приз, буде дуже приємно. Я вперше на фестивалі «Амурська осінь», вперше в Благовєщенську. Дуже шкода, що через затримку рейсу так і не вдалося подивитися ваш чудовий місто.

Дуже шкода, що через затримку рейсу так і не вдалося подивитися ваш чудовий місто

Матеріали по темі

Які спектаклі готує 17-я «Амурська осінь» 03.06.2019, 17:40 Міністр культури РФ похвалив Амурську область 24.05.2019, 20:08 Помер народний артист Росії Олексій Булдаков 03.04.2019, 19:31 «17 миттєвостей осені»: в регіоні стартувала підготовка до амурського фестивалю театру і кіно 20.02.2019, 19:00 Акторів Андрія Чадов і Дарину Єгорову захопила зимова Зея 10.02.2019, 14:54 Популярний актор Павло Прилучний приїде на «Амурську осінь» 28.01.2019, 9:13 Названо дати проведення фестивалю «Амурська осінь» в 2019 році 25.12.2018, 12:02 Генконсул Росії в Шеньяні подарував учасниці «Амурської осені» шарф 30.10.2018, 17:40 Актори «Молодіжки» розповіли амурским шанувальникам про дружбу, акторської професії і хокеї 14.10.2018, 9:05 Режисер Олександр Котт: «У мене проблеми з комедією - це не моя територія» 10.10.2018, 7:07 Гостя фестивалю «Амурська осінь» потрапила в благовіщенську лікарню на десять днів 01.10.2018, 16:33

показати ще

Через прізвища?
А хто сказав, що я на Білого не схожий?
Що означає назва вистави «Полонені духи»?
Що було найскладнішим в ході репетицій?
Чи не відбилося це на грі?
Замислюєтеся про те, щоб отримати нагороду тут в Благовєщенську на єдиному в Росії конкурсі антреприз?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация