Андріївська церква

Гуляючи по Києву, багато гостей і жителі міста звертають увагу на величну церкву на Андріївському узвозі Гуляючи по Києву, багато гостей і жителі міста звертають увагу на величну церкву на Андріївському узвозі. Однак не всі знають, чим знаменита Андріївська церква. Про це ми і розповімо в нашій статті. Почнемо з легенди.

Коли Андрій Первозванний йшов до Риму, він проходив через Дніпро. Піднявшись вгору за течією, він вирішив переночувати на прекрасних пагорбах. Прокинувшись вранці і окинувши поглядом постає перед ним красу, він сказав, що одного разу тут з'явиться великий місто з безліччю церков, і буде тягнутися над ним Божа благодать. На цьому місці спорудив святий Андрій хрест. Це гарне сказання дійшло до нас завдяки Нестору Літописцеві, який на початку ХІІ століття записав його в Повісті временних літ. Сьогодні тут стоїть Андріївська церква, названа на честь апостола Андрія.

Історія Андріївської церкви

Історія церкви давня і заплутана. З ХVI століття на території сучасної Андріївської церкви перебувала Хрестовоздвиженська церква. Коли вона згоріла під час нападу татар, туди була перенесена Богоявленська церква з Братського монастиря, що отримала на новому місці назву Андріївської. Але і цей храм зруйнувався в 1724 році.

У 1744 році до Києва приїжджає імператриця Єлизавета. Вона наказала побудувати придворну церкву і сама заклала її фундамент. Перший проект створили в 1745 р архітектор Йоганн Шедель і військовий інженер Данило Дебоскета, але Єлизавета Петрівна його відкинула. Другий проект в 1748 р розробив придворний архітектор Растреллі. Франческо Бартоломео Растреллі (1700-1771) - знаменитий архітектор італійського походження. Найвидатніші роботи: Зимовий палац і Смольний монастир у Петербурзі, палаци в Царському Селі, Андріївська церква та Маріїнський палац у Києві.

Проект Растреллі необхідно було адаптувати під місце будівництва Проект Растреллі необхідно було адаптувати під місце будівництва. Це зробив Іван Мічурін, під чиїм керівництвом і відбувалося спорудження храму в 1749-1754 рр. Саме він додав двоповерховий будинок-стилобат під церквою і побудував сходи на паперть, а також вніс ряд інших змін.
Над оформленням храму працювала ціла команда кращих художників того часу: І. Вишняков, І. Роменський, І. Чайковський, А. Антропов і інші.

Андріївська церква багато разів ремонтувалася. Розташування на вершині пагорба, підземні води, які розмивають фундамент і викликають зсуви - ці фактори сприяли швидкому руйнуванню будівлі храму. На стінах з'явилися тріщини, частково пошкодився декор. Під час першого ремонту в 1895-1900 рр. змінили форму куполів. У XX столітті церква реставрували ще багато раз: побудували нову дренажну систему, зміцнили колони, стіни, підлоги, іконостас, відремонтували сходи, паперть, стилобат, відновили пошкоджені фрагменти ліплення і живопису.
У 1949-1960 рр. в церкві діяла Київська духовна семінарія і зберігалися мощі святої великомучениці Варвари. Незабаром її закрили через аварійний стан. А з 1968 року знову відкрили для відвідувачів як музей.
У 2008 р президент В. Ющенко передав Андріївську церкву з балансу національного заповідника «Софія Київська» Української автокефальної православної церкви.


Опис Андріївської церкви

Храм побудований у формі хреста і стоїть на стилобаті, двоповерховому фундаменті заввишки 14 м. Будівля оточує тераса, з якої відкривається мальовнича панорама. Піднятися туди з Андріївського узвозу можна по крутих чавунним сходах. Церква досягає в довжину 32 м, завширшки - 20 м, заввишки від тераси до вершини хреста - 50 м.

Дивитися 3D модель київської Андріївської церкви Дивитися 3D модель київської Андріївської церкви

Інтер'єр Андріївської церкви виконаний в стилі рококо. Тут гармонійно поєдналися різні види мистецтва: архітектура, ліплення, різьблення, живопис. Вікна, двері, ніші, купол церкви декоровані багатою ліпленням з позолотою. Особливу увагу варто звернути на червоний з позолотою різьблений іконостас, що складається з 39 ікон.

Чому у Андріївській церкві немає дзвонів?

Легенда свідчить, що в давні часи гора, на якій зараз стоїть церква, омивалася морем. Після того як Андрій Первозванний поставив там хрест, вода таємничим чином відступила. Тепер церква закриває собою підземне море. Розбудити його може тільки дзвін, який викличе другий всесвітній потоп. Саме тому у Андріївської церкви не була побудована дзвіниця.

Подивіться Андріївську церкву в Києві на відео:
Натисніть на кнопку, щоб записатися зараз і оформити замовлення на пішохідні або автобусні екскурсії по Києву

Адреса храму: Україна, м.Київ, вул Андріївський узвіз, 23.

Режими роботи: з 14:00 до 17:00, вихідний - середа.

У приміщенні Андріївської церкви проводяться щоденні богослужіння, вінчання, хрещення та інші обряди, а також іноді бувають концерти. Більш детальну інформацію можна дізнатися за телефоном: +38 (044) 599 00 05.

Де знаходиться Андріївська церква на карті Києва:
подивитись збільшену карту

Станції метро, ​​розташовані поруч з церквою: Контрактова площа (потрібно пройти пішки вгору по Андріївському узвозу), Поштова площа (необхідно зробити пересадку на фунікулер ), Золоті ворота (йти 30 хвилин по вулиці Володимирській). Як доїхати, дивіться на схемою київського метрополітену .

Дістатися іншим способом Ви можете, скориставшись картою підбору київського громадського транспорту .

Додаткову історичну довідку Ви можете прочитати на офіційному сайті музею «Андріївська церква» або на сторінці вікіпедія .

Користуйтеся розділами: Фото соборів Києва , Пам'ятки Києва , Розклад міської електрички Києва .

Станьте або натисніть на оцінку-зірку на висоті близько назви статті!

Чому у Андріївській церкві немає дзвонів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация