Андрій Фурсов прокоментував акцію в пам'ять про Лаврентіє Берія

26 червня, в день річниці арешту і вбивства Лаврентія Берії, пройшла акція покладання квітів до будинку, де він жив останні роки (Мала Нікітська, 28).

Організатор Микола Поляков розповідає, як йому прийшла ідея провести акцію «Дві гвоздики товаришу Берія»: він йшов по «немцовскому» мосту і нарікав, що у нього є такий «меморіал», а у Берії, так само убитого, тільки убитого більш підло, і звели наклеп - немає ...

«Берія - це один з оббреханих діячів нашої історії, оббреханий в усіх відношеннях - і як політик, і як людина, - прокоментував історик і публіцист Андрій Фурсов. - Йому приписали якихось диких історій, в яких він насправді не був замішаний, це було спеціально придумано для того, щоб зганьбити його в очах "пуританського" радянського суспільства ».

Але у політика немає навіть могили, на яку можна принести квіти. Але ж якщо трохи почати розбиратися з міфами хрущовського періоду, то під виглядом Великого Лиходія відкривається Великий Державний Діяч - напевно, людина №3 в СРСР після Леніна і Сталіна, зазначає організатор акції Микола Поляков.

«У 1941 р Берія організував евакуацію промисловості СРСР за Урал (фактично врятував країну від загибелі). Як член ДКО СРСР відповідав за виробництво літаків, танків (замість який не впорався Молотова), моторів, мінометів, вугілля, нафти, металів ... Очолив і здійснив атомний проект (Курчатов: «Якби не він, Берія, бомби не було б») . Стояв біля витоків і керував створенням ракетної промисловості (то, що мовчазно приписав собі потім Хрущов) ... Масштаб діяльності Берії просто грандіозний. Який-небудь Столипін - пігмей у порівнянні з Берією. Не кажучи вже про Нємцова. І ось, у Нємцова - квіти і шанувальники, у Столипіна - пам'ятник біля Білого дому, а у Берії - нічого, »- кажуть організатори.

Могили у Лаврентія Павловича немає, але є будинок в Москві (Мала Нікітська, 28), де він жив і де, найімовірніше, і був убитий 26 червня 1953 року (нагадаємо, за офіційною версією, він розстріляний 23 грудня 1953 г.) . Громадські працівники зважилися організувати 26 червня покладання десятка гвоздик. Обіцяють робити так щороку.

«Лаврентій Павлович Берія дійсно зробив дуже багато для нашої країни, - говорить Андрій Фурсов. - Це, перш за все, атомний щит, це організація науки. Берію чомусь пов'язують найбільше з органами держбезпеки, але в органах держбезпеки він був не так довго. І до речі, той час, який він їх очолював, увійшло в історію, як «берієвська відлига» - Берія почав виправляти те, що накоїв Єжов, переглядати справи, реабілітувати і випускати людей. І Берія, безумовно - творець нашої зовнішньої розвідки ».

«Сталінська епоха сьогодні виглядає зовсім по-іншому - історія ставить все на свої місця. Разом зі Сталіним повертаються і діячі цієї епохи, але, зрозуміло, не всі. Я думаю, ніколи не повернеться Єжов, ніколи не повернеться Ягода. Час видасть свою оцінку мерзотнику Хрущову. Ну а те, що існує міст Нємцова, і те, що провели акцію біля будинку Берії, - ці гвоздички переважують то, що називають неофіційно "мостом Нємцова". Підле час завжди проходить, і все стає на свої місця, так само як пройде підле пострадянський час і все буде названо своїми іменами », - уклав Андрій Фурсов.

джерело

Феномен Лаврентія, частина 1
Феномен Лаврентія, частина 2
Про Лаврентія Берія і ядерний щит Росії

ВСЯ ПРАВДА ПРО СТАЛІНА і Берію

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация