Андрій Мальгін. Путін і Муссоліні

  1. схоже

Зараз прийнято порівнювати Путіна з Гітлером Зараз прийнято порівнювати Путіна з Гітлером. Але я бачу мало спільного. Якщо придивитися, путінська доктрина і путінський режим мають набагато більше спільного з італійським фашизмом, ніж з німецьким націонал-соціалізмом.

Ну, скажімо, ставлення до релігії. Гітлер виключав участь релігії в житті Німеччини. Тут були нюанси, але в цілому релігію нацисти розглядали як конкурента. Це стосувалося як католицької церкви (багато представників якої протистояли нацизму і були репресовані), так і протестантської (хоча німецьких протестантів залучав в Гітлері антисемітизм). В Італії при Муссоліні католицька церква не тільки не переслідувалася, але навіть значно розширила свої права. Муссоліні довірив церковникам питання виховання, сімейних відносин, він посадив їх на державне фінансування і навіть ввів в кримінальний кодекс статтю з приводу образи почуттів віруючих. Папа Пій XII звеличував дуче приблизно в тих же виразах, як зараз Путіна нинішній московський патріарх. При цьому Муссоліні (як, впевнений, і Путін) був стовідсотковим атеїстом. Просто в певний момент він вирішив, що непогано б використовувати релігію в своїх цілях.

Корупція. При Гітлері корупції не було. А при Муссоліні - була. Причому, як зараз у Путіна, корупція у фашистській Італії фактично була важливим елементом вертикалі влади. Тут можна розповісти багато цікавого, коли-небудь розберемо це питання більш предметно.

Муссоліні мріяв відновити Римську імперію, і почав процес з завоювання Абіссінії і Албанії. Потім, вже в союзі з Гітлером, він повернув собі південний схід Франції, спробував повернути Грецію, північ Африки, постійно повторюючи: «Чужого нам не треба. Це було наше ». Путін теж відновлює імперію, хоча він тільки на початку шляху. Як і Муссоліні, він експансіоністів, звернений в минуле. Експансіонізм Гітлера був звернений в майбутнє, він не відновлював, а розширював життєвий простір Німеччини. Я вже не кажу про те, що Гітлер знищив мільйони, а число жертв Путіна (як і Муссоліні) обчислюється поки тисячами.

Щоб переконатися в тому, що путінська і муссолінівської доктрина корпоративного держави, який заперечує лібералізм у всіх сферах життя, подібні до ступеня змішання, досить було б прочитати «Доктрину фашизму» Муссоліні, написану ним для Італійської енциклопедії наук, літератури і мистецтв. Це всього тридцять сторінок, але я не можу рекомендувати їх до прочитання, так як в 2010 році рішенням Кіровського районного суду міста Уфи вони оголошені екстремістським матеріалом і в цій іпостасі внесені до Федерального списку екстремістських матеріалів. Однак у мене повне враження, що це настільна книга В.В.Путіна. Спічрайтери йому в мові вставляють цитати з Івана Ільїна (до речі, симпатизував фашизму), але він все-таки для нашого лідера важкувато і занадто масивний (28 томів). Муссоліні - в самий раз.

Демонстрація трудящих міста Грозного.

.

Підтримати проект:

PayPal:

Webmoney (рублі): R426908583431

Webmoney (долари): Z153314657869

схоже

Стаття прочитана 137 раз (a).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация