Андрій Окара: Янукович - особистий ворог Путіна

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

9 грудня 2013, 13:06 Переглядів: 9 грудня 2013, 13:06 Переглядів:   Після Вільнюса і розгону Майдану Янукович залишиться з Путіним один на один, вважає Окара

Після Вільнюса і розгону Майдану Янукович залишиться з Путіним один на один, вважає Окара. & Nbsp; Фото прес-служби президента.

Директор Центру східноєвропейських досліджень, російський політолог, визнаний в РФ "московським українофілом", прокоментував для "Сегодня.ua" ситуацію в країні, порівняв Майдани 2004 і 2013-го років і розповів про особисте ставлення Путіна до Януковича.

- Майдан-2013. У чому його ключова особливість і які його перспективи?

На мій погляд, чітко простежується відмінність загального тренда Майдану-2013 від помаранчевого Майдану-2004. У 2004 - була якась карнавальна революція, було використано багато креативу, відчувалося інший настрій. А головне - в 2004 було відчуття великого братства і позитивних емоцій. Злоби було мало і це не було домінуючим трендом.

Зараз - навпаки. Люди занадто сконцентровані на досягненні мети. І не простежується бажання обох сторін досягти компромісу. У 2004 одним з ключових слоганів, адресованих Східній Україні, був: "Донбас, приєднуйся до нас". А зараз у наявності феномен тітушек , Таких собі гопників-люмпенів, які використовуються владою як бойової сили.

Тоді донецькі демонстранти переходили на бік Майдану. І було чітке відчуття, що такі люди, як Кучма і ті, хто уособлював кучмівський режим, не допустять кровопролиття. І навіть коли з'являлася інформації про бажання влади розчавити Майдан танками, в це мало хто вірив. В цілому застосування сили було поза загального тренду помаранчевого Майдану.

Сьогоднішній Майдан отримав нову стилістику, новий характер ... Очевидно, що придушення євромайдан, його силовий розгін "Беркутом" (в ніч на 30 листопада - авт.) - зіграло проти влади. На слуху тема введення чи надзвичайного стану, нового силового погрому.

А хіба в 2004-му таких думок не було?

Тоді подібні думки, якщо і з'являлися то проходили повз. Зараз же цього все не просто чекають, а посилено готуються. Тому підступи до Майдану забарикадовані, по-іншому поводиться опозиція. Багато інноваційних технологій, масової мобілізації. Взяти хоча б, як на Майдані організована доставка гарячого пиття і їжі мітингувальників. Як на мене - в 2004 такого не було. Майдан-2013 більш раціональний, ніж емоційний, в порівнянні з помаранчевим Майданом.

Тобто Ви реально допускаєте силовий сценарій?

У всіх відчуття - пан або пропав. Що влада готова йти до кінця - в тому числі і втопити Майдан в крові.

Зараз ключова тема, як в романі Льва Толстого "Війна і мир", роль особистості в історії. Судячи з усього, нинішня опозиція виявилася не політікоспособной. Вони проявили себе як люди без жорсткої волі до влади, без чіткої стратегії і тактики, без мотивованості.

Іншими словами, "справжніх буйних мало" ...

Так. На Майданом 2004 - була Юлія Тимошенко. Вона була головним мотором, генератором - опозиційної протестної енергетики. Зараз її немає, і опозиція відчуває себе абсолютно збитково. Адже в перший же день півмільйонного ходи - опозиція мала всі шанси сформувати альтернативну владу - скориставшись отриманої революційної летігімностью. Але не сталося.

Плюс, я вважаю в нинішніх умовах розпуск Верховної Ради контрпродуктивним сценарієм. Я думаю, повне перезавантаження влади нереальна і до неї ніхто не готовий

Що тепер? Сторони будуть брати один одного змором?

Може бути вичікувальна позиція. Ще два дні тому ситуація не передбачала до того, щоб, як у нас в Росії говорять, "мочити в сортирі". Влада засвоїла урок - безперспективно розганяти демонстрацію, яка сама згасає. Тим більше, таким жорстоким способом - вона може спалахнути з набагато більше силою.

Наскільки я розумію, у Клюєва, Льовочкіна, Януковича, Захарченко ... своє власне уявлення про прекрасне. Але, наскільки я можу судити, у них немає повного розуміння, що на рішення влади піти на силовий сценарій Європа відповість персональними санкціями, як проти тих, хто прийме таке рішення, так і, цілком ймовірно, членів їх сімей.
Плюс є ще одна не менш важлива логіка - боротьба Януковича проти олігархів. Спроба Януковича ліквідувати або послабити олігархів, крім сімейних, може привести до опору олігархів.

Яким може бути альянсу з Росією. Чи гарантує Януковичу відмову підписати угоду про асоціацію підтримку Росії на виборах 2015-го?

Янукович - особистий ворог Путіна. Так що думаю що на виборах 2015-го у Росії буде свій фаворит.

Янукович особистий ворог Путіна ?!

Я не вмію проникати в чужі мізки, але думаю, що так ... Путін сприймає Януковича як особистого ворога.

І Ви впевнені, що Росія буде в 2015 році висувати свого кандидата?

Ми знаємо такого кандидата як Медведчук або ... Є інший варіант, що Росія може робити ставку на одного з опозиційних лідерів, того ж Кличко . Не те щоб поставити, але, по крайней мере, не перешкоджати.

Виходить, що Янукович відмовившись у Вільнюсі підписати угоду про асоціацію втратив довіру Заходу і не знайшов довіру Росії?

Д. Судячи, по всьому, він ще втратить довіру Китаю . І головним маркером було - дадуть йому кредити там чи ні ... Так що Януковичу погано при будь-якому розкладі. Він сам цю ситуацію створив ... Довгий час стабільно йшов, але по-перше - відмова від євроінтеграції, а по-друге - Майдан. Його план якщо не повністю "вбили", то неабияк покалічили.

Тоді навіщо він відмовився від євроінтеграції? У вас є відповідь?

Це питання - відповідь на який має безліч інтерпретацій. Цілком можливо, йому могли дати зрозуміти, що позитивний ефект від підписання угоди про асоціацію не буде досягнутий в найближчий рік. Тобто напередодні президентських виборів буде не позитив від підписання, а навпаки - негатив, особливо в базових електоральних регіонах.

Коли два царя порадилися і повирішували, не озираючись на свої народи - для української політичної культури подібний підхід неприродний. І це удар по Януковичу. Але чому Янукович змінив рішення по асоціації відповісти можуть лише він і Путін.

Зрозуміло. Але якщо Путін так ставиться до Януковича, то хіба Янукович про це не знає?

Я думаю, Янукович не та людина яка дуже сильно страждає з приводу того, як і хто нього відноситься. Взяти хоча б приклад скасованої в Вільнюсі прес-конференції.
Судячи з усього, для нього важлива думка іншого кола людей, і явно в даний коло не входить ні Ангела Меркель, ні Баррозу, ні Обама.

У нього є розуміння, що після Вільнюса, а особливо після розгону Майдану, він залишиться з Путіним один на один.

Ми якраз і побачимо суть логіки Януковича за такими маркерами як Віктор Медведчук. Доля і рівень впливу представленості Медведчука у владі є тим фактором, який показує, наскільки серйозно Путін впливає на Януковича. І якщо цей вплив дуже серйозно, ми ще можемо дочекатися кандидата в прем'єр-міністри на прізвище Медведчук.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Андрій Окара: Янукович - особистий ворог Путіна". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олексій Біловол

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

А хіба в 2004-му таких думок не було?
Тобто Ви реально допускаєте силовий сценарій?
Сторони будуть брати один одного змором?
Чи гарантує Януковичу відмову підписати угоду про асоціацію підтримку Росії на виборах 2015-го?
Янукович особистий ворог Путіна ?
І Ви впевнені, що Росія буде в 2015 році висувати свого кандидата?
Виходить, що Янукович відмовившись у Вільнюсі підписати угоду про асоціацію втратив довіру Заходу і не знайшов довіру Росії?
Тоді навіщо він відмовився від євроінтеграції?
У вас є відповідь?
Але якщо Путін так ставиться до Януковича, то хіба Янукович про це не знає?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация