Ангел-хранитель в православ'ї за датою народження

  1. Вибір святого покровителя
  2. Іменини або День Ангела?
  3. Важливість вибору імені
  4. Етапи розвитку іменослова
  5. Святий покровитель постійно з нами

Дітей називають на честь одного з святих ще з часів зародження Православ'я

Дітей називають на честь одного з святих ще з часів зародження Православ'я. Як правило, ангел-хранитель в православ'ї за датою народження вибирався з умови настання восьмого дня після дня народження дитини, у зв'язку з тим, що восьмий день - відсилання до поняття Небесного Царства, з яким людина об'єднується під час хрещення. Вже набагато пізніше на Русі прийшов звичай називати немовля на честь святого, особливо почитавшегося в родині не дивлячись на те, що дата поминання святого набагато пізніша, ніж восьмий день народження новонародженого.

Під час життя людина повинна не тільки знати свого небесного покровителя, а й щодня молитися йому і наслідувати його духовного життя. Традиція імені святого покровителя у нас тільки почала відроджуватися і багато хто з віруючих людей помиляються у визначенні поняття святого ангела-хранителя.

Вибір святого покровителя

Зазвичай в православ'я ангелом хранителем вибирається святий, чиє ім'я збігається ім'ям віруючої людини, як наслідок ім'я святого є в церковному календарі. Як дізнатися свого ангела-хранителя? Як правило, з цією метою вибирається дата шанування святого, яка ближче до вашого дня народження. Також вашим покровителем може стати не тільки ангел-хранитель за датою і народження та імені, а й ви можете вибрати ангела-хранителя особливо шанованого особисто вами. Наприклад Св.Микола Чудотворець або Пресвята Діва Марія.

Але ось як дізнатися свого ангела-хранителя за датою народження та імені, якщо ім'я ваше НЕ православне і відсутній в святках православного календаря? У такому випадку потрібно постаратися знайти свідчення про Хрещення, в якому зазначено ваше православне ім'я. Але як показує практика, такі свідоцтва зазвичай губляться, тому потрібно звертатися в храм, де вас хрестили, і попросити батька-настоятеля знайти запис про здійснення таїнства хрещення з вами. Зазвичай такі дані зберігаються в храмі з моменту його освячення, тому знаючи дату і рік хрещення легко знайти потрібні вам дані.

У тому випадку, коли ви тільки збираєтеся хрестити малюка, і вибране вами ім'я дитини не православне, ви можете охрестити малюка православним ім'ям максимально співзвучним. Наприклад, Агата стане в церкві Агафія. Варто пам'ятати, що для церкви іншого імені не існує і замовляти молебень за здоров'я дитини слід тільки по імені його хрещення.

Для загального розвитку важливо знати, що в деяких православних країнах традиція вибору імені дитини на ім'я святого не прижилася. Хрестять там дітей будь-яким ім'ям без вибору імені співзвучного з ім'ям ангела-хранителя.

Хрестять там дітей будь-яким ім'ям без вибору імені співзвучного з ім'ям ангела-хранителя

Іменини або День Ангела?

Іменинами називаємо день пам'яті святого, ім'я якого ми носимо, а Днем Ангела - день вшанування нашого зберігача, ім'я якого дано нам в день Святого Хрещення. У давні часи, іменини вважалися важливішим за день народження, хоча фактично вони часто майже збігалися, оскільки інтервал між ними був не великий, і становив не більше 8 днів.

На Русі святкування іменин проводиться приблизно з XVII століття. Головними страви такого свята були пироги, короваї, калачі. У цей важливий день вся сім'я ходила до церкви замовлявся молебень за здравіє, ставилися свічки і прикладалися до ікони із зображенням святого покровителя. І тільки ввечері збирався звану вечерю.

Царські іменини святкувалися особливо пишно і вважалися державними святами. У цей день дворяни підносили дари государю і як винагороду за це, їм дозволялося прийняти участь в царському бенкеті. Військові паради, салют, ілюмінація на таких святах прийшли в Росію з європейських держав і нічого спільного з іменинами не мають.

У пору гонінь православ'я, комуністичний лад не раз пробував викорінювати багатовікові традиції святкування іменин. Але як показує історія, давні духовні свята і звичаї не зжити простим наказом. Навіть під час днів народження дітей партійних лідерів співали пісню: «як на ... іменини, спекли ми коровай».

Варто пам'ятати, що іменини в першу чергу це день духовного народження особистості, і пов'язаний цей день міцно з таїнством Хрещення і ім'ям нашого ангела-хранителя.

Важливість вибору імені

Християнська церква під час проведення таїнства Хрещення даруючи дитині ім'я святого, прилучає немовляти не тільки до релігії і духовенства, а й приймаючи в своє лоно нову душу пов'язує її з ім'ям Божим.

Історія російського імені після жовтневої революції характеризується дуже непередбачуваним розвитком. Внаслідок проведення масової антихристиянської пропагандою, радянський лад в 20-30г православні імена всіма силами намагався викорінити. Ці роки характерні планомірної боротьбою з релігійністю, так вивчивши «Муху-цокотуху» К. Чуковського вона була заборонена цензурою, в наслідок пропаганди іменин.

У той час придумувалися курйозні та смішні імена Даздраперма (Хай живе перше травня), Малетро (Маркс, Ленін, Троцький), Вілена (В.І.Ленін). Але історія йшла своєю чергою і ці імена канули в лету.
Також з розвитком масової культури і міжнаціональних зв'язків, російський іменник поповнився такими іменами як Едуард, Альберт, Жанна, які в основі своїй хоча і були чужі православному світу спочатку, знайшли своє застосування на території нашої країни. Згодом суспільство потроху знову повернулося до імен православного календаря, але багаторічна вплив комуністичної пропаганди не могло не пропасти безслідно: відбулося надзвичайне зубожіння православного іменослова, як наслідок в побуті використовуються не більше тридцяти імен.

Етапи розвитку іменослова

Як відомо перша фаза формування російських православних імен пройшла ще до появи християнства. В наслідок цього, ім'я людини в першу чергу залежало від:

  • обставин народження,
  • зовнішнього обличия,
  • поведінки і т.д.

д

Такі імена дуже важко часом можна було відрізнити від прізвиськ. Деяка кількість дохристиянських імен залишилися в православному календарі завдяки канонізації руських святих. Значно пізніше, після Хрещення Русі даний Іменослов б поповнено іменами усього світу. Так на Русі з'явилися грецькі, давньоєврейські, римські імена. Такі імена як Іван та Марія обрусіли на стільки, що вважаються слов'янськими.

Святий покровитель постійно з нами

Як було сказано святим Іоанном Златоустом: Ангел-хранитель завжди перебуває поряд з віруючим, а людина яка невіруючий, вважає, що живе по волі своїй, знаходиться у сатани у владі.

Перед тим як провести обряд святого хрещення, священик в Огласительні молитвах звертається до Бога з проханням відігнати від новонаверненого злого, нечистого духа, щоб Він послав йому «Ангела світла» і повалити диявола під ноги Його.

І з цього самого ж моменту Ангел-хранитель, який дарований був при хрещенні, стає для нас вірним другом і захисником. Він невідступно перебуває з нами поруч, якщо ж тільки ми самі не проганяє його від себе лукавими діяннями. «Як за допомогою диму розганяють бджіл, так і наш гріх виганяє він нас Ангела-хранителя», - слова святого Василія Великого.

Ангел ... Кожен раз стикаючись з цим ім'ям, ми уявляємо собі щось світле, чисте, вчинене. Так як Господь створив всіх ангелів саме за подобою своєю, вони неймовірно чудові і безсмертні.

Через те, що ангели невидимі, ми не можемо помилуватися їхньою красою і шляхетним виглядом.
Ангели - це безтілесні духи, які безсмертні, точно так же, як і наші душі. Бог обдарував їх на стільки високими силами і величезними здібностями, їх розум на багато бездоганно від нашого. Вони завжди виконують волю Бога, вони безгрішні, і так укріплені благодаттю Божою в діянні добра, що грішити не можуть.

Коли Господь посилає до нас на землю ангела, то всі перепони несуттєві для нього. Ангела не можуть зупинити ні стіни, ні двері, ні найнадійніші замки. Для нього не існує ні часу, ні простору. Тому він миттєво з'являється біля нас як тільки ми помиляємося Господу і попросимо допомоги. Тому й не мають щастя ті люди, які можуть вірити лише в те, що бачать їх очі, і щасливі ті, хто є віруючим і годиться на невидимих, але звичайно ж, існують ангелів.

Так як побачити свого ангела прості люди можуть тільки очима душі, а очима лише святі отці. на іконах ангелів представляють красивими юнаками в знак їхньої духовної краси. Крила означають те, волю Божу вони виконають швидко.

Ангел-хранитель - це ангел, який безмежно кохає нас, який є для нас утішником в скорботах, який пом'якшує нашу біль, який співчуває нам і з нами ж радіє, коли ми каємося в гріхах. Ангел веде нас по обраному шляху, керує нами, охороняє, щоб ми не відступили в бік. Коли ми знемагаємо, він нас підкріпить, коли падаємо - підніме, коли оступається - захищає.
Тільки він є захисником наших батьків від всіх видимих ​​і всіх невидимих ​​ворогів, і поодинці може здолати ціле військо.

Про порятунок людей опікуються ангели. Тому всі наші молитви, наше покаяння, всі наші добрі справи і чисті думки, все, що тільки є в нас чистого і світлого, - це все робить і народжує в нас своїм навіюванням незримий і лагідний наш Ангел-хранитель.

Але ж ми люди, і коли ми перебуваємо в суєті мирській, то перестаємо прислухатися до свого Ангела, тоді і впадаємо в гріх. Тоді він, той, хто є нашим охоронцем, плаче, так як бачить всі наші кроки з боку. Але все ж він звертається до Господа з проханням почекати, не карати нас відразу. І природно Бог, який є Милосердним, ніколи не відмовляє ангелу в його прохання.

Існує твердження святих отців про те, що у Ангела-хранителя є записи всіх наших справ, про які незабаром, після того як ми підемо з цього світу, він повідає Господу нашому. І все буде звичайно ж залежати від того, чого більше в його списку - хорошого або ж поганого. Адже виходячи з цього Господь винагородить нашу грішну душу або блаженством раю, або ж скине її в безодню пекла.
Чини святих православного іменослова.

Для того щоб знати, якими діяннями прославлявся той чи інший святий православного календаря, досить знати його чин, вказаний зазвичай перед ім'ям. Згідно з давньою православною традицією, православних святих відрізняють наступними розрядами (чинами)

  • Апостоли. Як відомо першими християнами були учні Христа, які стали свідками його життя, смерті і воскресіння. Прийнявши, в слідстві, смерть, апостоли стали першими християнськими святими.
  • Пророки. Особливим Божим обдаруванням людині є пророцтво. Фактично пророки передавали Його волю людям. Кілька книг пророків увійшли до складу Старий Завіт. Кілька днів православного року присвячено спогаду старозавітних пророків.
  • Предки. Побожні патріархи, які своїми діяннями фактично створили всі умови приходу в світ Месії. У православному календарі цілий тиждень присвячена предкам.
  • Святителі. Пастори, які займалися проповідями, досягли святості невпинним піклуванням про свою паству. В нагороду за праведність Бог дарує можливість творити чудеса.
  • Преподобні. Святі, що прославилося в чернечому подвигу. Постом молитвою, працями вони творили в своїх душах великі чесноти.
  • Мученики. Серед святих оних більшість, терпіли страждання і смерть в ім'я Христа, з метою захисту віри і відмовою служінню ідолам.
  • Сповідники. Святі багато страждали в ім'я Христа, але уникли смерті.
  • Благовірні. Царі, князі вживали отримане від Бога багатство для милосердних справ, освіти народу, збереження храмів і святинь.
  • Безсрібники безоплатно лікували потребували, використовуючи дар лікування.
  • Юродиві. Що прийняли на себе лик безумців і терпіли в наслідок цього безліч страждань від навколишнього люду, критикували людські гріховні вади, повчаючи правителів, втішали стражденних.
  • Ангели. Безтілесні слуги Бога, які доносять Його волю.

Святі, що не підходять ні під один з перерахованих вище понять прославляються як праведники.





Поділитися з друзями:

Як дізнатися свого ангела-хранителя?
Але ось як дізнатися свого ангела-хранителя за датою народження та імені, якщо ім'я ваше НЕ православне і відсутній в святках православного календаря?
Іменини або День Ангела?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация