Анна Снегина

  1. зміст
  2. зіткнення протиріч

Анна Снегина - поема Сергія Єсеніна, що носить автобіографічний характер Анна Снегина - поема Сергія Єсеніна, що носить автобіографічний характер.

У ній під зміненими іменами (мабуть, крім головного героя Сергуші) діють реальні люди, з якими зустрічався поет.

У «Анні Снегіной» Єсенін відбив свої спогади про рідне село, юнацьке кохання і революції. Разом з тим це трагічний твір, в якому відбилася доля цілої країни.

зміст

Сергуша - головний герой поеми. Це молодий поет, який приїхав в рідне село з Петрограда, втомившись від революційної боротьби. Приїжджого тут же обступили сільські жителі і стали розпитувати про життя в столиці, про революційні події і про Леніна - легендарну людину, який розбурхав всю країну.

Одним з тих, кого він зустрів, був Прон Оглоблин - житель сусіднього села Криуши. Оглоблин співчуває революціонерам і сам відомий в селі як агітатор і організатор. У той же час до поета приїжджає Анна Снегина - молода поміщиця, в яку герой був колись закоханий. Вони починають згадувати минулі роки, переймаються один одним: в них, здавалося б, все ще жевріють якісь почуття.

Прон Оглоблин тим часом запрошує Сергушу в Кріуші. Поет їде туди і застає бунт: збунтувалися селяни вимагають від барині - Анни Снегиной - віддати їм землю. Сергуша виявляється втягнутим в конфлікт і стає на бік селян. Через це між ним і дівчиною спалахує сварка. Земля в кінці кінців дістається селянам, а Анна, попросивши вибачення за образу, їде з села.

Сергій повертається в Петроград і незабаром отримує два листи; в одному з них пишуть, що Прон Оглоблин розстріляний денікінським загоном, а другий лист - від Анни Снегиной, що живе тепер в Лондоні.

зіткнення протиріч

У поемі «Анна Снегина» Єсенін відбив суперечливі почуття, які охоплювали його в той період.

  • З одного боку, протагоністами поеми виступають сільські революціонери, а також Сергій - революційний поет зі столиці;
  • З іншого боку, безумовно позитивним персонажем є Анна Снегина - дворянка, поміщиця, господиня свого маєтку з селянами, яким герой спочатку співчував. Від Ганни віє добротою і людяністю, і ватажок селян Оглоблин з позитивного персонажа перетворюється в негативного - бунтівника і руйнівника щоб любити один одного
  • З третього боку, в Білому русі, представленому дворянами і захищали дворянські інтереси, Єсенін також бачить ворога: Денікін не менше жорстокий і жахливий, ніж Прон, якого він в фіналі поеми вбиває.

Відомо, що під час написання «Анни Снегиной» Єсенін намагався відійти від колишньої богемно-бунтарської життя, «вилікуватися» від неї в провінції і з цією метою поїхав на Кавказ. Мабуть, в цей пізній період (поема написана незадовго до смерті Єсеніна) поет почав переглядати свої погляди на події в країні і на життя взагалі; за словами його друзів, Єсенін навіть «впав у гріх зневіри».

Образ Анни Снегиной символізував його «ретроградні» переконання, повернення до колишніх людських цінностей. Крім того, в поемі стикаються особисті переживання героя і зовнішня обстановка. Меланхолійність Сергія і його туга за втраченою юності, яку уособлювала все та ж Анна Снегина, виявляється недоречною на тлі «революційного» розвалу країни. Снегина постає як міраж, залишок колишньої реальності, яка вже ніколи не повернеться.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация