Анонімність і безпеку в системі WebMoney - = -

Анонімність і безпеку в системі WebMoney


На війні як на війні
(Про анонімності, шахраїв, Арбітражі і нововведення в Keeper Light)

© Микита Сенченко, спеціально для овебмані.Ру і MoneyNews.Ru

З милостивими Ти справедливо, із чесним по - щиро,
c чистим - чисто, а з лукавим - за лукавством його (2 Цар. 22, 26-27)

В Інтернеті стало занадто багато обману, щоб ніяк на нього не реагувати. Будь-яка платіжна система стикається з шахраями і брудними грошима - і залишатися в бездіяльності вона не може. Власне, ця війна вже давно почалася. І її останні відгомони, наприклад, ситуація навколо e-gold і StormPay, тільки підтверджують серйозність проблеми.

Очевидно, що чим популярніше система, тим більше уваги до неї з боку людей, які нічого не створюють, а тільки шкодять і руйнують. І ще очевидно, що якщо система не дбає про внутрішню екології, то вона або поки не стала популярною і ніякої екологією там поки і не пахне, або жити їй залишилося зовсім недовго. Наприклад, в Росії є такі системи, які навіть не питають у користувача, як його звуть взагалі. Але це їх проблеми.

WebMoney, на щастя, обходиться без гучних скандалів і втрат. Причиною тому - вивірена внутрішня політика в відношення шахрайських і сумнівних операцій, а також нові превентивні заходи, які своєчасно впроваджуються і стають нормою. Про все це ми поговоримо сьогодні, тому що тема актуальна і обійти її, якою б слизькій вона не була, ніяк не можна.

Анонімна чи система WebMoney?
Анонімність і торгові операції
Вимоги до обмінних пунктів
Ставлення до інвест. діяльності
Про каральні заходи
Про роботу Арбітражу
Нововведення в WM Keeper Light

Анонімна чи система WebMoney?

У совеременном інтернеті, де 1% нагадав псують життя іншим 99%, анонімність стає злом, а не перевагою. Зізнаємося чесно, анонімність здається нам вигідною, коли стосується нас самих, але коли безликі наші контрагенти, партнери і продавці, то це нас бентежить. Як же бути? А ось як. Розділити всіх за ступенем довіри і відповідальності. Анонімам давати мінімальні права, а відкрив своє обличчя - максимальні. Погодьтеся, це справедливо. Як ви знаєте, така ієрархія в системі WebMoney давно побудована. Правильно, це атестація .

Власне, WebMoney анонімної ніколи і не була. Анонімність - це коли вас взагалі не питають, хто ви такий, і не просять представитися. Ну, наприклад, коли купуєте ковбасу в магазині. А як справи йдуть в WebMoney?

пункт 2.3.1 кодексу WebMoney говорить: "Склад даних, необхідних для реєстрації ідентифікатора учасника, встановлює Оператор, а необхідних для реєстрації гаманців - Гаранти. Відповідальність за достовірність введеної при реєстрації інформації відповідає учасник". В Угоді про трансфер майнових прав цифровими титульними знаками міститься більше жорстке формулювання: "Користувач системи WEBMONEY TRANSFER приймає на себе наступні зобов'язання: надати достовірні дані про свою особистість при реєстрації в системі WEBMONEY TRANSFER ..." (п.5.1.b).

Отже, система-таки просить учасника представитися (в момент його реєстрації), і покладає на нього відповідальність за введену інформацію. Так, паспорт ніхто не перевіряє, аналізи теж не вимагають. Але це вже не анонімність. Назвемо це псевдонімного.

Чи потрібно вказувати про себе достовірну інформацію? Звичайно, ви можете навмисно записати в реєстраційній анкеті нісенітницю або чужі ім'я-прізвище, тобто фактично обдурити систему. Тільки за одне це вас ніхто карати не буде. Хочете бути Іваном Івановим або Джоном Смітом - будь ласка (хай вибачать мене справжні Іванови і Смити за такий приклад :-) Тільки навіщо? Якщо ви боїтеся відкрити своє ім'я для сторонніх, закрийте інформаційні поля до показу; таким чином, знати, хто ви такий, буде тільки сама WebMoney. Але що в цьому страшного? Ви ж не збираєтеся робити нічого поганого? Або "а раптом захочеться"? :-)

Втім, це поки просто жарти. Дочитавши статтю, ви самі зрозумієте, чому все ж потрібно повідомляти про себе правду.

Але ми відволіклися. Щоб бути рядовим користувачем, здійснювати транзакції приватного характеру, робити покупки в інтернет-магазинах, оплачувати що-небудь на Telepay , Отримувати винагороди від інших учасників і т.д. - псевдонімності цілком достатньо. Атестат не потрібно. Але коли учасник переступає цю межу, йому потрібно підніматися на щабель вище і знімати маску.

Анонімність і торгові операції

Від всіх, хто хоче займатися торгівельною діяльністю, система вимагає отримання персонального атестата. Підключити до свого сайту сервіс оплати WebMoney Merchant можуть тільки атестовані учасники. Покупець, набуваючи що-небудь в інтернет-магазині, повинен бути впевнений, що продавець не обдурить його (надасть обіцяний товар або послугу) або, як мінімум, що платіжна система знає, хто цей продавець. WebMoney дозволяє бути покупцем і залишатися при цьому псевдонімом, але від бізнесменів потрібно перейти "на наступний рівень". Починаючи торгувати, нормальний продавець приймає на себе додаткову відповідальність, і, розуміючи це, відмовляється від псевдонімності, тобто отримує атестат. І з цим ніхто не сперечається. Бізнесмен не повинен бути анонімом. Це правило діє скрізь в реальному світі, воно ж діє і в WebMoney.

Однак деякі учасники системи ведуть торговельну діяльність "в тиху". Вони приймають прямі переклади на свій гаманець, що не переймаються отриманням атестата і гарантують свою чесність на словах. А ставши шахраями або обдуривши когось, вони нічого не втрачають - і про них навіть не залишається жодної інформації. Це ненормальні продавці. Вони системі не потрібні. Тому по відношенню до них вдаються до жорстких заходів - блокування, вимога атестуватися, відмова в обслуговуванні. На благо всім іншим, нормальним, учасникам.

Вимоги до обмінних пунктів

По відношенню до авторизованих обмінних пунктів (які отримали атестат і що додав себе в лістинг обмінних пунктів, каталог Мегасток і Геосервіс) діють певні правила, які називаються "Угода про умови інформаційної підтримки обмінних WM-пунктів". Дозволю собі процитувати тут деякі витяги з цих правил:

"Обмінний WM-пункт, який здійснює обмін титульних знаків WebMoney на готівку і навпаки повинен проводити перевірку і зберігання паспортних даних учасника обміну (одержує або вносить готівку) і на першу вимогу Арбітражного сервісу системи WebMoney Transfer надати повні паспортні дані особи, яка провадила обмін. Зберігання паспортних даних потрібно також організувати засобами самої системи, включаючи інформацію про номер паспорта та ПІБ в WM-рахунки або примітки до WM-платежу ".

"Обмінний WM-пункт, який здійснює обмін титульних знаків WebMoney на кошти різних електронних платіжних систем або платіжних інтернет систем (e-gold, paypal і т.п.) і навпаки ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ виробляти зберігання повних реквізитів обміну (назва системи, номер рахунку, аккаунта або електронного гаманця, напрямок обміну і сума обміну) засобами самої системи WebMoney Transfer, ОБОВ'ЯЗКОВО включаючи цю інформацію призначення опис WM-рахунки або примітка до WM-платежу ".

Як бачимо, обмінний пункт повинен перевіряти паспорт клієнта. Навіщо?

Шахраї, хакери і пірамідобудівниками крадуть і виманюють кошти у своїх жертв не для того, щоб милуватися на п'ятизначні суми на своїх гаманцях. Вони прагнуть перетворити їх в живі гроші, і зробити це якомога швидше. Найпростіший спосіб для них - звернутися в обмінний пункт. Карати ж обмінник в цій ситуації неправильно: він не знав і не міг знати, від кого і за що його клієнт отримав WM-ки, які тепер виводить. Тому обмінні пункти повинні ідентифікувати своїх клієнтів. І не тільки ідентифікувати, а й відображати в примітці платежу. Обмінним автоматам в Примітці наказано вказувати номери рахунків в інших платіжних системах, які брали участь в обміні. Все це зроблено для того, щоб Арбітраж міг швидко і в будь-який час дня і ночі встановити, хто і як міняв, вводив чи виводив. У критичних ситуаціях, коли у когось щось вкрали, рахунок йде на хвилини і навіть секунди.

Упевнений, обмінні пункти з розумінням сприймають ці вимоги. Вони роблять бізнес з системою, яка вважає боротьбу з шахраями і брудним грошима одним із пріоритетних завдань. Було б нерозумним заважати їй в цій боротьбі заради власних тимчасових вигод.

Втім, обмінників так чи інакше доведеться погоджуватися на умови системи, тому що до тих з них, хто не виконує цих правил, застосовуються санкції, як правило, тимчасове блокування вхідних платежів, до усунення порушень.

Виникає питання - а що заважає обмінного пункту отримати атестат на один WMID, а операції проводити через інший, анонімний, не дотримуючись жодних правил? І що заважає займатися обмінної діяльністю взагалі анонімно? Нічого не заважає. До першого смаженого півня, який обов'язково клюне. Але коли це станеться і порушення виявиться, то покарання може бути дуже суворим.

Питання.
Я обмінний пункт. Як вказувати паспортні дані в примітці при продажу WM - зрозуміло. Платіж в цьому випадку виробляю я. Але як змусити клієнта вписати свої паспортні дані в примітка, коли платіж виробляє він (здійснює висновок)?
Платіж без паспортних даних можна просто повертати. Але я б навіть вчинив інакше. Клієнт подає заявку на сайті, вказавши паспортні дані (без цього заявку не реєструвати) -> ви передплачуєте йому рахунок на оплату з протекцією угоди, в Прімеченіе вписавши отриману паспортну інформацію -> клієнт оплачує його з кодом протекції -> коли клієнт приходить і пред'являє паспорт , ви порівнюєте його з тими відомостями, які він подав у заявці -> якщо все сходиться, просите повідомити код протекції, отримуєте WM, здійснюєте обмін, якщо немає - відмовляєте в обміні.

Ну і ще одне актуальне питання. Один з учасників форуму заявив, що вимога паспорта обмінним пунктом суперечить умові анонімності системи WebMoney. На це можемо йому відповісти, що, по-перше, WebMoney негарантувала учаснику анонімності і не гарантувала, що не зажадає від нього паспорт, вона лише оголосила, що достовірність зазначених при реєстрації відомостей повністю лежить на ньому самому (див. Витяги з Кодексу і угоди). Як це суперечить одне одному? По-друге, клієнт вільний вдаватися до послуг обмінника (і тоді він повинен прийняти його умови) або відмовитися від цих послуг. Зрештою, у нього є й інші можливості введення-виведення, наприклад, банківський переказ. Коли він прийде в банк відкривати рахунок, там у нього теж зажадають паспорт. Звичайно, в цьому знову окажеться винуватою система WebMoney, яка не забезпечила йому анонімності.

Коли людину "кидають" шахраї або аферисти, він скаржиться в систему WebMoney, що та його не захистить. Коли ця людина просять показати паспорт або ідентифікувати свою особу, він скаржиться, що система робить замах на його анонімність. Завжди на щось скаржиться. Як же накажете відрізнити шахрая від НЕ шахрая до того, як біда трапилася? За кольором шкіри або розрізом очей?

Нагадаємо до речі, що деякі сервіси WebMoney (кредитні операції, Merchant, cards.webmoney.ru і т.д.) доступні тільки атестованим учасникам (фактично, пред'явили одного разу Реєстратора свій паспорт). І нічого - ніхто з цим не сперечається. Так чому у декого така вимога викликає протест, коли мова заходить про введення-виведення через обмінні пункти? Чи не тому, що рильце в пушку?

Ставлення до інвестиційної діяльності

В Угоді про боротьбу з незаконною торгівлею сказано: "Оператор і Учасники системи приймають на себе зобов'язання: [...] не передавати і не приймати під відсотки титульні знаки системи WebMoney Transfer без належного оформлення, не використовувати систему WebMoney Transfer для створення і поширення пірамід ..." При цьому під пірамідою розуміється "шахрайська структура, організатори якої перерозподіляють і використовують в своїх особистих інтересах кошти, отримані від її учасників під обіцянку високих відсотків прибутку".

Так, не кожен інвестиційний фонд обов'язково повинен бути пірамідою. І заздалегідь відрізнити піраміду від НЕ піраміди проблематично. Але, що дивно, сотні (тисячі?) Інвестфондів рунета все поголовно рано чи пізно "несподівано" зникають, присвоївши вклади. А ще примітно, що коли таке трапляється, ошукані вкладники чомусь не біжать в міліцію, а бомблять поштові скриньки WebMoney зі скаргами і збуреннями.

Тому прийом вкладів під відсотки системою WebMoney за замовчуванням заборонений. Інвестиційна діяльність з використанням WebMoney може здійснюватися або за допомогою кредитних гаманців, або на основі сервісів Capitaller.Ru і Shareholder.Ru . У першому випадку власник кредитного гаманця обтяжений додатковими механізмами контролю та договором про кредитну діяльність, у другого відносини також закріплені договорами, що визначають межі відповідальності, а звіти, операції і рух по гаманцях більш-менш прозорі для пайовиків.

Тільки так і ніяк інакше. Інших варіантів немає. Гаманці всіх чергових інвестфондів і фінансових пірамід WebMoney тут же блокує. Подібна доля чекає всіх без винятку, навіть Реєстраторів (а такі прецеденти вже траплялися). До речі, вкладники подібних проектів теж формально порушують вище зазначене Угода, і до них теж можуть бути застосовані міри покарання, хоча на практиці це, звичайно, відбувається вкрай рідко.

Про каральні заходи

При вступі претензій або позовів на WMID псевдоніма, він тимчасово блокується до завершення розглядів. Блокування може бути "м'якою" (тільки на вхідні операції) або більш жорсткої, на "висновок", або в обох напрямках. Крім цього, блокуються WMID, за якими Арбітраж самостійно зафіксував порушення Угод системи: інвестфонди, вирусописатели, власники "чарівних гаманців", уявні торговці конфіскатом і т.д.

Блокування також можлива у випадках, коли по гаманцю проходять транзакції, природа яких сумнівна, або коли є зв'язок даного WMID з шахрайськими. В цьому випадку "підозрюваного" попросять пояснити, що це за транзакції, а якщо мова йде про псевдонім - то і отримати персональний атестат.

Тут як раз і може стати питання, а чому це ви вказали про себе недостовірну інформацію, а, Іван Іванов? Може бути тому, що заздалегідь планували щось недобре? Загалом, доведеться пояснюватися.

Питання.
У мене персональний атестат. Чи врятує він мене від блокування?
У багатьох випадках - так. Наприклад, коли на власника персонального атестата поданий позов, його WMID не блокується. Однак в деяких випадках Арбітраж може проводити блокування навіть власника персонального атестата. Все залежить від ситуації і докладності претензій щодо даного WMID. Скажімо, персональний атестат не врятує обмінний пункт від блокування при недотриманні розглянутих вище правил для обмінних пунктів.

Відмова в обслуговуванні - найбільш ймовірний результат війни. Система розриває з шахраєм відносини і його WMID більш не обслуговується. Але цікавий момент! Пункт 9.5. Угоди про трансфер говорить: "Якщо Ми анулюємо Угода, то [...] кредитуємо вказаний Вами банківський рахунок, відкритий на зареєстроване в системі WEBMONEY TRANSFER ім'я (вказане при реєстрації ідентифікаторів) в порядку відшкодування. При цьому сума відшкодування еквівалентна поточної ринкової вартості залишку титульних знаків, який обліковується на реквізитах у Вашому WEBMONEY KEEPER з утриманням відшкодування наших витрат на здійснення банківської операції по тарифам, опублікованим на нашому сайті ".

І це відповідь тим, хто вважає, що WebMoney блокує учасників заради власної наживи. Система "відпускає з миром" будь-якого: кожному, кому відмовили в обслуговуванні, надається право вивести WM на банківський рахунок. Його банківський рахунок, відкритий на його ім'я, вказане при реєстрації в системі. Природно, така добрість не поширюється на випадки, коли по даному учаснику є рішення суду, запити з правоохоронних органів, позови від інших користувачів WebMoney, які претендують на його кошти.

Але ось як бути, якщо при реєстрації або пізніше не подумав і заповнив свої дані "від ліхтаря"? Як тоді в разі відмови в обслуговуванні вивести залишки на свій банківський рахунок, адже в WebMoney ти Іванов, а в житті Петров. І банківський рахунок відкритий на Петрова, звичайно. А ось в цьому випадку спершу отримуй персональний атестат, але цим не відбудешся. Ще треба буде написати і нотаріально завірити заяву про зміну реєстраційних даних учасника системи WMT , В якому пояснити, навіщо ти спочатку представився чужим ім'ям.

Чому так складно? Та тому що звідки система знає, що твій WMID реєстрував дійсно ти, Петров (а не Іванов, як було зазначено). І що саме ти, Петров, акцептував все Угоди системи від імені вигаданого Іванова і підписував їх аналогом власноручного підпису (яку будь-який суд визнає) теж від імені вигаданого Іванова. І чому система повинна віддавати гроші Іванова тобі, Петрову. А раптом ти неправомірно заволодів WMID Іванова, нашкодив, отримав персональний атестат, а тепер хочеш забрати гроші і піти? А якщо завтра за грошима прийде справжній Іванов і виявить, що система віддала їх іншій людині? Ось і будь добрий, пояснюй.

Так що ось вам ще одна причина вводити з самого початку коректну інформацію про себе.

Повертаючись до відмови в обслуговуванні, додам, що банківський переказ можна зробити тільки один, з одного з гаманців (WMZ, WMR або WMU) через відповідного Гаранта. Для перекидання коштів з гаманців інших типів дозволяється скористатися біржею wm.exchanger.ru.

На закінчення підкреслимо, що точного алгоритму, яке рішення буде прийнято в тому чи іншому випадку, немає. Всякий раз міра впливу визначається індивідуально, виходячи з багатьох факторів, наприклад, тривалості використання системи учасником, його транзакционной історії, достовірності викладених відомостей, наявності інших порушень, скарг, претензій і т.д.

У будь-якому випадку, якщо ваш WMID заблокований, а ви вважаєте себе невинним (а як же інакше), почніть з того, що поясніть ситуацію і чітко аргументуйте Арбітражу свою позицію. Можливо, це якраз той випадок, коли Арбітраж "перепильнували" - і для вас все швидко закінчиться в кращу сторону. А взагалі, запорука успішної і довгої роботи з системою - чесне і поважне ставлення до неї самої і іншим учасникам. У відповідь, впевнений, отримаєте таке ж ставлення до себе.

Робота Арбітражу

Відстеженням шахрайських і сумнівних транзакцій в системі займаються спеціальні співробітники Арбітражу - найсуворіші і безсторонні :-) Вони ж перевіряють претензії, блокують гаманці, якщо це потрібно, розглядають аргументи і приймають рішення про подальшу долю учасника в системі. Кожен випадок розглядається окремо і рішення приймається індивідуально. Хоча ці співробітники часом бувають дуже суворі і, на перший погляд, навіть перегинають палицю, сперечатися з ними не рекомендується. Тому що Арбітраж - свого роду "судовий орган" в системі. Саме він встановлює політику WebMoney на цій війні. Без нього системі довелося б зле.

Для арбітраж не сущест понять "афілійований людина" або "давній партнер системи WebMoney". Всі рівні. Якщо обмінний пункт порушує правила, його блокують. Якщо шахраєм раптом стане Сенченко (хай вибачить мене читач за мою нескромність), його також заблокують дуже швидко :-)

Тут хотів би підкреслити, що Арбітри (саме Арбітри) вступають в справу тільки тоді, коли є позов від одного учасника системи проти іншого. Наприклад, з приводу невиконання умов угоди, крадіжки доступу до WMID, шахрайських дій і т.д. З 3-х Арбітрів формується Арбітражна комісія, яка розглядає спір і приймає рішення голосуванням. Поки немає позову, Арбітрів турбувати не варто, вони НЕ займаються розгрібанням поточних питань.

Позовної процес в WebMoney - окрема тема для розмови і, сподіваюся, скоро ми до неї повернемося в одній з наступних статей.

Нововведення в WM Keeper Light

Тепер поговоримо про нововведення в Keeper Light.

При черговому вході в свій браузерні аккаунт Лайта минулої п'ятниці користувачі виявили, що їх просять заповнити анкету з особистими даними. При цьому червона напис свідчив "Ви не зможете змінити П.І.Б. після заповнення. Вам необхідно буде отримати персональний атестат з цими даними". Природно, кожен подумав: навіщо мене змушують щось вказувати про себе, що я такого зробив? І, що ж, мені ще й персональний атестат треба отримувати? Альо все не так страшно. Давайте розберемося по порядку.

До сих пір користувачам Лайта не потрібно було вказувати про себе будь-які відомості, в той час як для Keeper Classic така вимога існувало споконвіку. Необхідність якось ідентифікувати себе перед системою зрозуміла, і ми це вже обговорювали. Анонімності немає і не було. Є, як мінімум, псевдонімного. Тепер користувачів Лайта просто поставили в однакове становище з усіма іншими учасниками. Відновлена ​​справедливість, так би мовити.

Мінімум, який потрібно вказати про себе: псевдонім, ім'я, прізвище, країна, місто, адреса, телефон. Після того, як анкета була одного разу заповнена, її при вході більше не показують, а внести зміни в неї можна через меню Лайта "Налаштування - Інформація про себе". Однак звертаю вашу увагу, що відредагувати прізвище та ім'я там не можна, тому рекомендую відразу правильно заповнювати ці поля.

C цим розібралися, начебто все зрозуміло. Але з чим пов'язано Друге нововведення: здійснювати перекази нові користувачі Лайта можуть тільки після верифікації мобільного телефону або отримання персонального атестата?

Тут пропоную читачеві подумати над питанням: для яких цілей нормальній людині може знадобиться, скажімо, 50 реєстрацій в Гавкайте? Ну 5-10 ще зрозуміло. А 30 або 50? Виявляється, що велика кількість реєстрацій потрібно завжди для чогось поганого. А ще виявляється, що множинні реєстрації одним і тим же особою в Гавкайте - набагато частіше явище, ніж в Класики. А ще виявляється, що більшість сумнівних дій в системі проводиться також з акаунтів, відкритих в Гавкайте.

Для верифікації телефонного номера потрібно відправити з мобільника SMS з особистим кодом на будь-який з номерів +7 (926) 2898780, +7 (916) 4613307 або +7 (916) 8054612. До речі, на один телефонний номер можна "повісити" тільки 5 Лайтовскіх реєстрацій. Тим, хто не може або не хоче активувати телефонний номер, пропонується отримати персональний атестат або скористатися Класиком.

Зрозуміло, що шахрай не хотів би залишати сліди в реальному світі. І якщо раніше він міг сховатися за "проксёй" або анонімним VPN, то тепер завдання для нього різко ускладнилася.

10.03.2006

Увага! Всі права на даний матеріал належать Микиті Сенченко. Копіювання матеріалу дозволено, з обов'язковим зазначенням гіперпосилання на http://owebmoney.ru , А також імені та прізвища автора. При дотриманні цих умов додаткового дозволу автора на копіювання отримувати не потрібно.
Комерційне використання, переробка та інші види використання можливі тільки з особистого дозволу автора.


Анонімна чи система WebMoney?
Як же бути?
А як справи йдуть в WebMoney?
Чи потрібно вказувати про себе достовірну інформацію?
Хочете бути Іваном Івановим або Джоном Смітом - будь ласка (хай вибачать мене справжні Іванови і Смити за такий приклад :-) Тільки навіщо?
Але що в цьому страшного?
Ви ж не збираєтеся робити нічого поганого?
Або "а раптом захочеться"?
Навіщо?
Виникає питання - а що заважає обмінного пункту отримати атестат на один WMID, а операції проводити через інший, анонімний, не дотримуючись жодних правил?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация