АнтіГЕРЦ: одеська мерія кинула виклик монополісту

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

17 жовтня 2011, 20:45 Переглядів: 17 жовтня 2011, 20:45 Переглядів:   Одеська мерія кинула виклик ТОВ Міський єдиний розрахунковий центр (ГЕРЦ) - створеної ще при Руслана Боделана компанії-монополісту, через яку проходять всі платежі населення за комунпослуги, крім газу і електроенергії

Одеська мерія кинула виклик ТОВ "Міський єдиний розрахунковий центр" (ГЕРЦ) - створеної ще при Руслана Боделана компанії-монополісту, через яку проходять всі платежі населення за комунпослуги, крім газу і електроенергії.

Нещодавно міський голова розпорядився створити комісію з розробки нової розрахунково-платіжної системи, покликаної скласти конкуренцію цій комерційній структурі. Декларується, що реформа дозволить трохи знизити тарифи і одночасно - поповнити міський бюджет.

Як нам пояснили в департаменті міського господарства, ГЕРЦ працює за договорами з організаціями сфери ЖКГ, приватними і комунальними, отримуючи 2,4% від кожного платежу. Природно, платять ТОВ не комунальники, а рядові споживачі, адже вартість послуг розрахункового центру враховується при розрахунку тарифів. Тобто, кожен з нас віддає щомісяця від 25 до 40 грн з урахуванням банківської комісії тільки тому, що розраховується за комуналку через систему ГЕРЦ, а не безпосередньо!

Звичайно, за зручну можливість заплатити відразу за весь в одному місці, майже без черги, теж потрібно платити, але 2,4% - це за українськими мірками дуже дорого, впевнені чиновники. Середня ціна за такого роду послуги - 1,5%. Тому на Думській і вирішили створити альтернативну структуру.

"По суті, мова йде про реанімацію вже існуючого КП" Інформресурс "(створено в 2003, - Авт.), - розповідає директор департаменту горхозяйству Анатолій Орловський. - Після того, як ми налагодимо його роботу, КП братиме участь в тендерах - якщо мова йде бюджетних структурах, - і виходити на приватні компанії, на кшталт "Інфоксводоканала", зі своїми пропозиціями про співпрацю. тобто, конкурувати з ТОВ "ГЕРЦ" на цьому ринку. За свої послуги "Інформресурс" буде брати не більше 1%, що дозволить знизити тарифи для населення. Крім того, заробітку ні КП гроші підуть не в чиюсь кишеню, а в бюджет міста ".

Але в успіх цього починання і благі наміри муніципалітету вірять далеко не всі.

Так, головний фінансист міста Світлана Бедрега в принципі сумнівається в спроможності комунальних підприємств заробляти гроші. "Поки вони в основному додають нам головного болю - не виконують план по наповненню бюджету. Так що, на небачену прибуток від діяльності" Інформресурс "я б не розраховувала, тим більше, що єдиний центр прийому платежів - досить витратна справа. Як би міста не залишився в збитку ".

економіст Олег Ільїн впевнений, що суттєвої вигоди від демонополізації не отримає і населення. "По-перше, найближчим часом все одно підвищать тарифи практично на всі види послуг, і соціальний ефект від зниження розцінок на послуги посередника просто нівелюється. А по-друге, мова, по-моєму, йде про банальне перенаправлення фінансових потоків. Адже що їм заважає вибрати більш дешеві фірми, раз "ГЕРЦ" так багато просить? Скажімо, зовсім недавно був тендер, організований ЖКС "Черемушки". Переміг "ГЕРЦ", хоча його головний конкурент заявив в півтора рази меншу вартість своїх послуг - 1,8% ".

ЦІНА ПИТАННЯ. Елементарні розрахунки показують, що 2,4%, які збирає "ГЕРЦ" нібито з постачальників, а насправді з споживачів. означають дуже і дуже непоганий дохід - мінімум 1 млн грн (це якщо не брати до уваги надходжень від реклами, яку ТОВ розміщує на своїх платіжках, а також відсотка від платежів по штрафам ДАІ) щомісяця, або 12 млн в рік. При цьому власні витрати у центру мізерні. Досить згадати, що штат "ГЕРЦА" становить ... 13 осіб, з них всього три програміста, інші - адміністратори. Оновленням бази даних платників комунальних послуг займаються ЖКСи (закладаючи витрати на це в квартплату), а сервер, де база лежить, свого часу купувався для "Інформресурс" і був переданий "Герц" абсолютно безкоштовно, тобто задарма. А значить, Світлана Бедрега лукавить: гроші тут роблять без особливих зусиль, практично на рівному місці. Як у випадку з парковками, тарифи за користування якими ростуть, але заробляє на підвищенні цін не громада, а якісь посередницькі структури вельми сумнівного походження, що не роблять нікому ніяких послуг.

Відзначимо, що створити аналогічну ГЕРЦевской базу даних коштує максимум $ 10 тис.

Помиритися? Як би там не було, джерела в муніципалітеті стверджують: насправді, ніхто позбавляти "ГЕРЦ" місця під сонцем не буде. "На Думській площі йде боротьба груп впливу, - говорить наш співрозмовник. - З одного боку - перший заступник Костусєва Сергій Черненко і начальник фіндепартаменту Світлана Бедрега. Вони лобіюють інтереси "ГЕРЦ", власником якого є екс-заступник голови облради Дмитро Нікітін. З іншого - начальник департаменту міського господарства Анатолій Орловський і голова профільної комісії міськради Кирило Шаламай, які з якихось своїм мотивами пресують "ГЕРЦ", погрожуючи йому витісненням з ринку. Але врешті-решт, групи помиряться, а "ГЕРЦ" збереже позиції ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "АнтіГЕРЦ: одеська мерія кинула виклик монополісту". інші Новини Одеси дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Константинов Олег

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Адже що їм заважає вибрати більш дешеві фірми, раз "ГЕРЦ" так багато просить?
Помиритися?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация