Антикомпромат. Романови

  1. РОМАНОВ-Гогенцоллерн Георгій Михайлович

РОМАНОВ-Гогенцоллерн Георгій Михайлович

Великий князь Російський, принц Прусський, спадкоємець російського престолу. радник генерального директора ВАТ "Норнікель" член правління Nickel Institute


Народився 13 березня 1981 в Мадриді. Син Франца-Вільгельма Гогенцоллерна, принца Прусського (сина принца Прусського Карла Франца-Йосипа, онука принца Прусського Йоахіма) і Великої Княгині Марії Володимирівни Романової . Батьки розлучилися в 1986 році. За батькові - прямий нащадок (праправнук) німецького імператора Вільгельма II, скинутого в 1918 році. По лінії матері - онук Великого Князя Володимира Кириловича (1917-1992), правнук Великого Князя і з 1924 року Імператора у вигнанні Кирила I Володимировича (1876-1938) - двоюрідного племінника Миколи II; прапраправнук російського імператора Олександра II. Через прабабу англійську принцесу Вікторію-Меліта (вона ж Велика Княгиня Вікторія Федорівна) - прямий нащадок англійської королеви Вікторії. Навчався в початковій школі в Сент-Бріак (Франція), потім в коледжі Св. Станіслава в Парижі. З 1988 р живе в Мадриді, де відвідував англійську школу для дітей дипломатів. Закінчив Оксфордський університет.

Марія Володимирівна неодноразово заявляла, що освіта Георгія буде продовжено в Росії. В кінці 1996 - початку 1997 р в засобах масової інформації прозвучали повідомлення про те, що Георгій повернеться на батьківщину вже в 1997 році, але цього не сталося.

До Росії вперше приїхав в кінці квітня 1992 року, супроводжуючи разом з родиною в Санкт-Петербург труну з тілом свого діда, великого князя Володимира Кириловича. Вдруге відвідав Росію в травні-червні 1992 р для участі в перенесенні тіла діда з Олександро-Невської лаври в великокняжескую усипальницю Петропавлівського собору, а потім побував в Москві. До 2006 року працював в департаменті атомної енергії Європейської комісії. У листопаді 2008 р, під час візиту в Росію, прийняв пропозицію генерального директора «Норнікеля» Володимира Стржалковского стати його радником, на якою пост був призначений у грудні 2008 року. Представляє інтереси "Норнікеля" в Європейському Союзі. Спільно з першим заступником генерального директора «Норильського нікелю» Олегом Пивоварчук та заступником генерального директора Віктором Спрогіса увійшов до складу правління міжнародного Інституту нікелю ( Nickel Institute ; головні офіси в Брюсселі і Торонто). Рідна мова Георгія - французький, він досконало володіє іспанською та англійською, трохи гірше знає російську. Сумніви з приводу прав на престол - ті ж самі, що і в відношенні його матері (У 1905 р Кирило проти волі імператора Миколи II одружився на своїй розведеною двоюрідній сестрі принцесі Вікторії-Меліть; шлюб Кирила і Вікторії був незаконним з точки зору Церкви і перший час не визнавався Миколою, який узаконив його царським іменним указом тільки в 1907 р .; мати Марії Володимирівни - велика княгиня Леоніда Георгіївна, уроджена княжна Багратіоні-Мухранського, належить до грузинського сумнівно-царського дому, до того ж першим шлюбом була з амужем за американським бізнесменом Самнером Мур Кірбі, не належало ні до якого царського або королівського дому). Противники Кирилович називають великого князя Георгія "Георгом Гогенцоллернів", а також - в жарт - "царевичем Гошею" (а його прихильників відповідно "гошістамі"). ... Цесаревич і Великий князь (Його імператорська високість государ-спадкоємець) Георгій Михайлович. Син Марії Володимирівни. Закінчив Оксфордський університет. Працював в Єврокомісії - в департаменті атомної енергії. [...] Проживає в Мадриді. Цесаревич неодружений. [...] З власності у імператорської сім'ї - тільки скромна квартира в Мадриді. Був будинок у Франції, який довелося продати, так як Романови не могли його утримувати. Сім'я існує на заощадження, які дозволяють їй підтримувати середній (за європейськими мірками) рівень життя. Спонсорська допомога, яку Романови отримують з Росії, в основному йде на забезпечення візитів членів сім'ї на Батьківщину. [...] Члени Імператорського дому жили за кордоном за паспортами біженців і не брали ніякої громадянства. А коли в Росії впав комуністичний режим, вони (в 1992 році) отримали російські паспорти. Правда, без прописки - це паспорти громадян РФ, які постійно проживають за кордоном. ( "Комсомольская правда". 29 вересня 2006). © В.Прібиловскій, Публічна інтернет-бібліотека В.Прібиловского "Антикомпромат" Джерело:
- База даних "Просопографія - описувач осіб"
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация