Янукович: "Після виборів 2004 року мене поливали брудом все кому не лінь"

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

24 мая 2012, 7:20 Переглядів: 24 мая 2012, 7:20 Переглядів:   Янукович: Людям все одно, хто там сидить нагорі, і вони не здогадуються, навіщо це Рада приймала напередодні виборів соціальні закони про пільги, виплати, пенсії

Янукович: "Людям все одно, хто там сидить нагорі, і вони не здогадуються, навіщо це Рада приймала напередодні виборів соціальні закони про пільги, виплати, пенсії".

Журналіст "Сегодня" поспілкувався з президентом України Віктором Януковичем. Ми запитали Віктора Федоровича, чи складно йому було перебудовуватися з управління регіоном на державний рівень. Глава держави відповів на наше запитання так:

Коли я був губернатором, то знав, яку частину в структурі економіки області займає та чи інша галузь: сільське господарство, металургія, машинобудування і так далі. Ну і, природно, хто скільки дає в бюджет, як нам фінанси складати, скільки податків вони дають, яке навантаження на платника податків, скільки у нас залишається, скільки в столицю йде. А коли я прийшов до Києва, то треба було дивитися, яке місце в структурі економіки займає та чи інша область, хто з них донор, а кому потрібні дотації. Як наповнити бюджет і як його раціонально використовувати. Я колишній господарник, знаю, як функціонує економіка, і для мене період адаптації не був особливо складним. А що стосувалося політичних питань, я їх ніколи не любив. Але вийшло так, що я перший сформував коаліційний уряд і коаліцію в парламенті.

Проблема мого попередника Анатолія Кінаха була в тому, що він не зміг сформувати коаліцію, і парламент не підтримував уряд. А я не уявляю собі, як можна працювати, якщо президент, уряд і парламент не діють як один злагоджений механізм? Країна не може тоді проводити ні внутрішню ефективну політику, ні на міжнародній арені. Хто захоче мати з нами справу, якщо ми підпишемо, наприклад, договір, а парламент його не ратифікує. Питання стабільності та спадкоємності влади - теж питання величезної важливості. Коли відбувається зміна влади і немає наступності, це величезна проблема. Реформи почали, і на півдорозі їх кинули ... Або наприймали якихось популістських законів, а новий уряд їх не може виконати. Людям все одно, хто там сидить нагорі, і вони не здогадуються, навіщо це Рада приймала напередодні виборів соціальні закони про пільги, виплати, пенсії. А хто-небудь вважав тоді, скільки на це потрібно грошей? Ніхто не рахував. Приходить новий уряд і каже, що ми не можемо виконати всі ці закони, тому що одного держбюджету мало, потрібно 2, 3, 4, а то і 5 бюджетів. Що робити? Скасовувати? А як їх скасовувати? Ось це реалії наші. Проблема політиків в тому, що у них не вистачало сил, мужності і поваги сказати людям правду.

Після виборів 2004 року мене поливали брудом все кому не лінь, і однією з причин поразки в якомусь коментарі прозвучало, що Янукович не прижився в Києві, тому що він з провінції. А політики національного рівня, мовляв, зовсім по-іншому мислять. А в чому різниця на самій-то справі? А різниця в тому, що ми говорили правду, а вони навчилися людей годувати обіцянками. Від виборів до виборів придумували всякі казки. Коли я в 2010 році прийшов до влади, то насправді я багато чого тоді не знав про реальну ситуацію в економіці і фінансах. Це все приховувалося. А побачили ми, що скарбниця порожня, борги божевільні. 15 відсотків дефіцит бюджету при виконанні всіх соцзаконів. Ми два роки працювали, щоб зменшити цю цифру. І ось в цьому році вийшли на плановий дефіцит 2,5 відсотка. Ось чому ми два роки тому не могли відразу виконати те, з чим йшли на вибори. Нереально це було. Тому і сталася серйозна затримка з вирішенням соціальних проблем, особливо для пенсіонерів. Але до кінця цього року ми очікуємо 1,5 трлн гривень ВВП, що дозволить направити ресурси на соціальні програми.

Читайте також:

повну версію інтерв'ю з президентом України читайте найближчим часом на нашому сайті.
<a href="https://www.segodnya.ua/news/14381916.html"> Джерело </a>

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Янукович:" Після виборів 2004 року мене поливали брудом все кому не лінь "". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Максюк Олександр

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

А я не уявляю собі, як можна працювати, якщо президент, уряд і парламент не діють як один злагоджений механізм?
А хто-небудь вважав тоді, скільки на це потрібно грошей?
Що робити?
Скасовувати?
А як їх скасовувати?
А в чому різниця на самій-то справі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация