Японська весілля: сукня або кімоно?

  1. Широкий вибір на будь-який смак
  2. Кімоно в святилище або плаття в церкві?
  3. Подарунки нареченим
  4. ▼ Статті по темі

Історично в Японії весільна церемонія не асоціювати з тією чи іншою релігією, а вступ в шлюб розцінювалося виключно як можливість приєднатися сім'ями по домовленості. У зв'язку з цим головним дійством одруження вважався прийом, на який збиралися родичі нареченого і нареченої. У наші дні багато молодята приносять клятву вірності в церкві або синтоїстському храмі, після чого відправляються на традиційний банкет за участю родичів і друзів.

Широкий вибір на будь-який смак

У сучасній Японії постійно змінюються як загальні, так і приватні прояви повсякденному житті - від моделі суспільства і сім'ї до весільних церемоній. У наші дні найбільш поширеним варіантом весіль є проведення церемонії відповідно до канонів тієї чи іншої релігії, за якою слідує прийом (хіроен) в ресторані або банкетному залі.

В не дуже далекому минулому місцем для весільної церемонії служив будинок жениха. Наречений і наречена одружилися в присутності своїх родичів, а сама світська церемонія розглядалася виключно як громадський обряд, призначений для поглиблення зв'язків між породного будинками. Релігійний аспект з'явився у весільній церемонії лише близько 100 років тому.

Весільна церемонія по синтоїстському обряду Весільна церемонія по синтоїстському обряду

Японці відомі своїм толерантним ставленням до релігії, і зазвичай вони вибирають стиль весільної церемонії незалежно від вірувань нареченого і нареченої. Найбільш популярні в сучасній Японії весілля за християнським обрядом (64,3%), світське одруження на прийомі в присутності родичів (16,8%) і весілля в синтоїстських храмах (16,7%) (* 1) ). Деякі наречені грають весілля за буддійським обрядом, або ж обмежуються формальною процедурою реєстрації шлюбу в адміністрації за місцем проживання.

Кімоно в святилище або плаття в церкві?

Чашечки для саке, що використовуються в обряді «сан-сан-кудо» Чашечки для саке, що використовуються в обряді «сан-сан-кудо»

Весільна церемонія по синтоистским канонам проводиться в головному святилище (хонден) синтоїстського храму. Після обряду очищення (охарай) вступають в шлюб відповідальний за проведення церемонії священик повідомляє богів про укладення даного шлюбу. Далі здійснюється обряд триразового обміну чашечками з саке сан-сан-кудо ( «три-три-дев'ять разів»), що закріплює відносини між молодятами (під час обряду наречений і наречена по черзі відпиває саке з 3 чашок різного розміру, при цьому їм потрібно було спочатку двічі доторкнутися губами до кожної чашки і робити ковток тільки на третій раз, - прим. перекл.) Церемонія передбачає такі ритуали, як принесення молодятами клятви вірності і підношення богам гілок священного дерева сакаки, що є свого роду сполучною мостом між лю ьмі і синтоистскими богами ками .

Нарядом для нареченої служить білосніжне кімоно сіромуку, що символізує чистоту і непорочність, барвисте кімоно іроутікаке, або ж використовувалося під час весіль самурайських сімей в епоху Едо розписне чорне кімоно куробікі фурісоде. Наречений надягає чорну накидку хаорі з гербами свого будинку і штани хакама в тонку вертикальну смужку.

Під час весільних церемоній, що проводяться за християнським звичаєм в християнських церквах або спеціальних каплицях, розташованих при церемоніальних холах і готелях, наречені воліють гармонує з навколишнім оточенням одяг в європейському стилі - весільну сукню і фрак. Дехто вінчається в справжніх церквах за межами Японії. Вибір традиційно японського або європейського стилю весілля обумовлений не стільки релігійними мотивами, скільки тим, в якому вбранні - плаття або кімоно - вважатиме за краще з'явитися наречена, а також від передбачуваного бюджету весілля.

Подарунки нареченим

Як спосіб вступу в шлюб без зайвих витрат серед молоді останнім часом набувають популярності так звані «скромні весілля», коли одруження відзначається у вузькому колі родичів і близьких друзів, запрошених на прийом в ресторані.

Церемонія розрізання весільного торта на прийомі - перше спільне дію молодят, що символізує початок шлюбу Церемонія розрізання весільного торта на прийомі - перше спільне дію молодят, що символізує початок шлюбу

Зал для весільного прийому Зал для весільного прийому

Нерідко весілля відзначається в кілька етапів - церемонія, прийом і неформальний банкет в тісному колі, причому з різним складом гостей. Церемонія одруження проводиться в присутності обмеженої кількості близьких родичів і друзів, за нею йде офіційний прийом за участю великої кількості запрошених, включаючи колег, партнерів по бізнесу і інших людей, з якими молодят пов'язує почуття обов'язку. Неформальний банкет часто є неофіційну вечірку, проведену на кошти друзів молодят.

Одяг запрошених не повинна змагатися за кольором з білою сукнею нареченої, на що проводяться в ресторанах весільних церемоніях і прийомах прийнято офіційний дрес-код - костюм для чоловіків і кімоно або офіційний наряд для жінок. Неформальні банкети для вузького кола друзів також вважаються святковим заходом, на якому бажано дотримуватися дрес-код.

Обов'язковим атрибутом весіль є грошові подарунки нареченому і нареченій. У деяких районах Японії для участі в весільному прийомі гості роблять спеціальні внески, однак, судячи з інформації журналів весільної індустрії, більш поширеною практикою є вручення молодятам грошових подарунків в спеціальних конвертах. Сума грошового підношення становить 24 000-30 000 ієн від друзів і 47 000-65 000 ієн, видана туристичною компанією (* 2) ), Причому відповідно до правил етикету в конверті повинні лежати тільки завчасно отримані в банку нові купюри.

▼ Статті по темі

«Міжнародні шлюби в Японії» «Міжнародні шлюби в Японії»

Кімоно в святилище або плаття в церкві?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация