Японська ієна: історія і особливості валюти Японії

  1. Японські Гроші. Історія
  2. Паперові японські ієни. Хто зображений?
  3. Японські гроші. Поради для туристів

Сьогодні тема нашого з вами розмови - валюта Японії: які гроші японці використовували раніше, і чим вони розплачуються зараз.

Сьогодні тема нашого з вами розмови - валюта Японії: які гроші японці використовували раніше, і чим вони розплачуються зараз

Давайте для початку заглибимося в історію - в середні століття. Це час (1603 - 1868 рр.) Знаменує в Японії епоху Едо, час правління клану Токугава.

Японські Гроші. Історія

Цей період життя країни характеризується диктатурою і повним контролем з боку уряду. Торкнулося це і фінансове життя. Грошова система тієї епохи була досить складною. Існували численні гроші з металів (золоті, срібні, мідні) і паперу - всього близько одна тисяча шістсот дев'яносто чотири-ех найменувань.

Все це різноманіття носило назву дзен. Гроші проводилися як центральним урядом, так і приватними князівствами.

У 1868 році відбулася революція Мейдзі, в результаті якої імператори знову почали правити країною. Новий час спричинило за собою реформи і перетворення. Саме з цього року вводиться в обіг валюта, відома в наші дні, - ієна (або ієна).

Ієна, в свою чергу, за номіналом дорівнює 100 дрібнішим грошовим одиницям - сенам. Символ ієни - ¥. Спочатку японська ієна карбувалася зі срібла і золота у вигляді монет, а пізніше, на початку XX століття, з'явилися і банкноти.

Слово «ієна» має корінь «ен», що перекладається з японської мови як «круглий». Це пов'язано з тим, що монети в середні століття мали різну форму: від прямокутної до овальної, а саме ієни почали карбувати в вигляді круглих монет.

Ієни відповідає ієрогліф 円, який має китайське коріння. Китайська грошова одиниця називається «юанем». Таким чином, ми бачимо, що між китайською і японською валютою багато спільного.

Паперові японські ієни. Хто зображений?

Основні банкноти, які зараз використовуються в Японії, мають гідність 1000, 2000, 5000 і 10000 ієн.

Давайте розглянемо ці банкноти докладніше і дізнаємося, хто на них зображений. Звичайно ж, це все відомі і значущі для Японії люди.

Звичайно ж, це все відомі і значущі для Японії люди

На банкноті в 1000 ієн зображений бактеріолог Ногуті Хідеё (1876-1928 рр.) - в числі іншого він займався дослідженнями кори головного мозку.

) - в числі іншого він займався дослідженнями кори головного мозку

На банкноті у 2000 ієн ми бачимо письменницю і поетесу Мурасаки Сикибу (978 - 1014 рр.), Яка відома своїм романом «Повість про Гендзі». Цікаво, що справжнє ім'я цієї письменниці невідомо, а Мурасаки Сикибу - це прізвисько, яке вона дала свою героїню роману.

Цікаво, що справжнє ім'я цієї письменниці невідомо, а Мурасаки Сикибу - це прізвисько, яке вона дала свою героїню роману

Банкнота в 5000 ієн веде нас в епоху Мейдзі і Тайсе. На ній зображений просвітитель Нітобе Інадзо (1862-1933 рр.). Напевно, багато хто чув про його знаменитій праці - «Бусідо. Душа Японії », излагающем основні принципи моралі і етики японців.

Душа Японії », излагающем основні принципи моралі і етики японців

На банкноті в 10000 ієн вже інший письменник: перекладач, філософ і просвітитель епохи Мейдзі - Фукудзава Юкити (1835-1901 рр.). Його ідеї мали великий вплив в період реформ.

Крім банкнот, випускаються і монети гідністю в 1-500 ієн.
Ось як виглядають нікелеві і бронзові монети різних номіналів:

На зворотному боці цих монет ми бачимо різні рослини і квіти: рисовий колос, хризантему, сакуру, павлонія.

Зустрічаються і меморіальні монети, випущені до Олімпійських ігор, а також до різних виставках:

Зустрічаються і меморіальні монети, випущені до Олімпійських ігор, а також до різних виставках:

В Японії можна зустріти підроблені банкноти, особливо номіналом в 10000 ієн. Ці банкноти відрізняються різними дефектами і неточностями в порівнянні з оригінальними купюрами. Зокрема, у підроблених купюр низька якість паперу і змащений текст.

Цікавий факт: купюри у 2000 ієн для захисту мають так званий кіпп-ефект, або приховане зображення, використане при їх виготовленні. При розгляді цих банкнот під різними кутами можна побачити цифру «2000» зліва в кутку.

Японські гроші. Поради для туристів

Наостанок дам кілька порад туристам і мандрівникам, що збираються в Японію.

  • Процедура обміну валюти в японських банках утруднена численними формальностями, тому міняйте гроші краще відразу в аеропорту після прильоту.
  • Також враховуйте, що в деяких ресторанах і кафе не приймаються кредитні карти.
  • Чайові в Японії не дають. Навіть якщо ви їх будете пропонувати, ні офіціант, ні таксист їх не приймуть. Платіть строго по рахунку.
  • У регіонах Аоморі, Кагава, Наріта, Нагахама, Фукуока, Кітакюсю, острів Хоккайдо, Кансай і Токіо існують спеціальні картки знижок «Welcome cards», пропоновані іноземним туристам. За їх отриманням слід звертатися в туристичні довідкові бюро JNTO. Видаються картки безкоштовно, при собі необхідно мати лише паспорт.

Згадаю і курс японської ієни по відношенню до інших. У різні періоди історії курс ієни по відношенню до долара сильно змінювався: від 4 до 360 ієн за один долар. Зараз 1 ієна приблизно дорівнює 0,5 рубля, 0,008 долара і 0,0076 євро.

На цьому все. А чи виникали у вас які-небудь труднощі при поводженні з японськими грошима?

Хочете вже через рік навчитися спілкуватися з японцями? Записуйтеся на курс Японська мова для початківців !

Хто зображений?
Хто зображений?
А чи виникали у вас які-небудь труднощі при поводженні з японськими грошима?
Хочете вже через рік навчитися спілкуватися з японцями?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация