Японські боги і будди

  1. боги синтоїзму

боги синтоїзму   Богиня Аматерасу

боги синтоїзму

Богиня Аматерасу. Аматерасу о-Миками - «Велика богиня, яка висвітлює землю», богиня Сонця. Вважається священним предком японських імператорів (прапрабабусею першого імператора Дзімму ) І верховним божеством синтоїзму . Ймовірно, спочатку шанували як істоту чоловічої статі «Аматеру мітама» - «Дух, сяючий в небі». Міфи про неї є основою японської міфології , Відображеної в найдавніших літописних зведеннях (VII століття) - «Кодзікі» і «Ніхон Сьокі». Її головне святилище «Ісе дзингу» засновано на самому початку історії країни в провінції Ісе. Верховною жрицею культу Аматерасу завжди стає одна з дочок імператора.

Святилище Аматерасу:
Святилище Аматерасу:

Бог Сусаноо-но-Мікото. Бог ураганів, Підземного Царства, вод, сільського господарства і хвороб. Eго ім'я перекладається як «Поривчастий молодець». Молодший брат богині Аматерасу. За сварку з сестрою та іншими членами сім'ї він був засланий на Землю з Небесного Царства (яке називається такамаґахара) і зробив тут безліч подвигів, зокрема, убив восьмиглавого дракона Ямато-но-Ороті, і їх його хвоста дістав три символи імператорської влади - меч Кусанаги, дзеркало і яшму. Потім, щоб примиритися з сестрою, він віддав їй ці регалії. Згодом став правити Підземним Царством. Його головне святилище знаходиться в провінції Идзумо.

Бог Цукіёсі. Бог Місяця, молодший брат богині Аматерасу. Після того, як він убив за неповагу богиню їжі і посівів уке-моті, Аматерасу не хотіла його більше бачити. Тому Сонце і Місяць ніколи не зустрічаються на небі.

Ідзанамі і Ідзанагі. Перші люди і, одночасно, перші ками. Брат і сестра, чоловік і дружина. Породили все живе і існуюче. Аматерасу, Сусаноо-но-Мікото і Цукіёсі - діти, породжені з голови бога Ідзанагі після відходу богині Ідзанамі в Підземне Царство і їх сварки. Зараз Идзанами шанується як богиня смерті.

Цар Емма. Санскритське ім'я - Яма. Бог загробного світу, що вирішує долю всіх істот після їх смерті. Шлях в його царство лежить або «через гори», або «вгору, в небеса». У його підпорядкуванні знаходяться армії духів, одне із завдань яких - приходити за людьми після смерті.

Бог бог грому. Бог грому і блискавки. Зазвичай зображується оточеним барабанами (тайко) і б'є в них. Таким чином він створює грім. Іноді він також зображується в образі дитини або змії. Крім грому, бог грому також відповідає за дощ.

Бог Фудзіно. Бог вітру. Зазвичай зображується з великим мішком, в якому він носить урагани.

Бог Суйдзін. Бог води. Зазвичай зображується у вигляді змії, вугра, капи або водяного духу. Оскільки вода вважається жіночим символом, жінки завжди відігравали головну роль в шануванні Суйдзіна.

Бог Тендзін. Бог вчення. Спочатку шанувався як бог неба, але в даний час відзначається як дух вченого по імені Сугавара Мітідзане (845-943). З вини придворних інтриганів він впав у немилість і був віддалений від палацу. У вигнанні він продовжував писати вірші, в яких запевняв у своїй невинності. Після смерті його розгніваний дух визнали відповідальним за цілий ряд нещасть і катастроф. Щоб заспокоїти розбушувався ками, Сугавара був посмертно прощений, підвищений в придворному званні і обожнений. Тедзін особливо шанується в святилище Дадзайфу Теммангу в префектурі Фукуока, а також в своїх храмах по всій Японії.

Бог Тосігамі. Бог року. У деяких місцях відзначається також як бог урожаю і взагалі сільського господарства. Тосігамі може приймати вид старого і старої. Молитви Тосігамі підносяться напередодні Нового Року.

Бог Хатиман. Бог військової справи. Під цим ім'ям відзначається обожественний імператор Одзин. Хатиман особливо шанується в святилище Уса Натімангу в префектурі Оіта, а також в своїх храмах по всій Японії.

Богиня Інарі. Богиня достатку, рису і взагалі злакових культур. Часто відзначається в образі лисиці. Інарі особливо шанується в святилище Фусімі Інарі Тайся, а також в своїх храмах по всій Японії. Іноді Інарі також відзначається в чоловічому варіанті, у вигляді старого.

Сім богів Удачи (Сітіфуку-дзин). Сім божественних істот, що приносять удачу. Їх імена: Ебісу (покровитель рибалок і торговців, бог удачі і працьовитості, зображується з вудкою), Дайкоку (покровитель селян, бог багатства, зображується з молотом, виконуючим бажання, і мішком рису), Дзюродзин (бог довголіття, зображується у вигляді старого з посохом- сяку, до якого прикріплений сувій мудрості, і журавлем, черепахою або оленем, іноді зображується п'ють саке), Фукурокудзін (бог довголіття і мудрих вчинків, зображується у вигляді старого з величезною гостроверхій головою), Хотей (бог співчуття і добродушності, зображується у вигляді старого з великим животом), Бісямон (бог багатства і процвітання, зображується у вигляді могутнього воїна зі списом і в повному самурайському обладунках), Бентен (або Бендзайтен, богиня удачі (особливо на морі), мудрості, мистецтв, любові і тяги до знань, зображується у вигляді дівчини з бива - національним японським інструментом). Іноді до них зараховують і Кісідзётен - сестру Бісямона, зображує з діамантом в лівій руці. Шанують як все разом, так і окремо. Переміщаються вони на чудовому Кораблі Скарбів, доверху наповненому всякими багатствами. Їх культ дуже важливий в повсякденному житті японців.

Чотири Небесних Царя (Сі-Тенно). Чотири божества, що охороняють сторони світу від вторгнення демонів. Вони живуть в палацах, розташованих в горах на краях Землі. На сході - Дзігоку, на заході - Дзотё, на півдні - грудку і на півночі - Бісямон (один з семи богів Удачи).

Повелитель Драконів Ріндзін. Найсильніша і багатий з усіх драконів, живе у величезному кришталевому палаці на дні океану, наповненому всілякими багатствами. Він - найбагатше істота в світі. Ріндзін шанується як бог морів і океанів під ім'ям Умі но Камі.

Є легенди про те, що Ріндзін часто відвідував світ людей в людській подобі, залишивши після себе безліч дітей - прекрасних юнаків та дівчат з зеленими очима, довгим чорним волоссям і здібностями до магії.

Будда Шак'ямуні. Або просто Будда. Саме в цьому переродженні Будда пізнав Істину і створив своє вчення. Вчення Будди ( буддизм ) - найважливіша частина японської культури.

Будда Мироку. Санскритське ім'я - Матрейя. Будда майбутнього. Коли він спуститься на Землю, настане Кінець Світу.

Будда Аміда. Санскритське ім'я - Амитабха. Головний об'єкт поклоніння однієї з гілок північного буддизму - амидаизма . Будда Західного Краю. Згідно з легендою, в одному зі своїх перероджень він, осягнувши вчення Будди і вивчивши безліч земель і країн, дав 48 обітниць, один з яких був побудувати для всіх, хто звернувся до нього за допомогою, СтрануЧістой Землі ( «Дзьодо») на Заході - кращий в світах край для життя людей, свого роду буддійський Рай. Через безліч нових перевтілень він виконав цей обітницю. Його улюблена тварина - білий Місячний Кролик ( «Цуки але Усаги»).

Бодхисаттва Каннон. Інша вимова імені - Кандзеон, санскритське ім'я - Авалокитешвара ( «Внимающий звуків світу»). Бодхисаттва співчуття, що дав клятву рятувати всіх усюдах живі істоти, і за це отримав можливість проявлятися в «тридцяти трьох видах». Найближчий сподвижник Аміди. У Китаї і Японії відзначається в жіночому вигляді. В Індії та Тибеті - в чоловічому вигляді (Далай-лама вважається його втіленням). У японському християнстві в XVI столітті ототожнювалася з дівою Марією. Керує світом тварин. Часто зображується з безліччю рук - символом можливості рятувати незліченні безлічі істот.

Бодхисаттва Дзідзо. Вважається покровителем дітей і мучаться в пеклі, а також мандрівників. Маленькі статуї Дзідзо часто ставлять у дороги, і на шию їм іноді пов'язують шматок матерії в знак жертвопринесення.

П'ять будд співчуття (Го-Ті). Саме ці п'ять божественних істот найбільше допомагають людям в досягненні Нірвани. Їх імена: Якуси, Тахо, Дайнити, Асукукі і Сяка.

Дванадцять богів-охоронців (Дзюн-Дзінсё). Дванадцять богів-охоронців великого Якуси-Нёрая - Лекаря Душ в буддійської міфології. Їх число відповідає числу місяців, а тому що народилися в відповідний місяць часто вважають себе під заступництвом відповідного божества.

Патріарх Дарума. В Росії Дарума відомий як Бодхідхарма, творець школи Дзен і засновник китайського монастиря Шаолінь - майбутнього центру бойових мистецтв. Його самовідданість в досягненні обраної мети увійшла в приказку. Згідно з легендою, коли його повіки від довгого нерухомого сидіння в позі медитації стали злипатися, він їх вирвав, обурюючись на свою слабкість.

В Японії є такий звичай: коли починаєш робити складна справа (або просиш у богів чуда), купуєш статуетку Дарума і зафарбовувати їй одне око, а коли закінчуєш справу (або отримуєш те, що просимо) - друге око.

Схожі записи на сайті miuki.info:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация