«Японський Чорнобиль»: на «Фукусімі» плавиться ядро ​​реактора

На першому і третьому енергоблоках АЕС «Фукусіма-1» почалося часткове розплавлення ядра реактора при непрацюючій системі охолодження. Про це повідомила представник єврокомісара з енергетики Марліна Хольцнер.

«За аналізом ситуації ... ми можемо судити про часткове розплавлення ядра реактора на першому і третьому енергоблоках АЕС« Фукусіма-1 »при непрацюючих системах охолодження. Виникнення диму над четвертим енергоблоком викликає окрему стурбованість, оскільки його джерело невідоме », - заявила Марлина Хольцнер.

За останніми даними стало відомо, що уряд Японії попросило Національне поліцейське управління відправити до атомної електростанції «Фукусіма-1» водяні гармати. З їх допомогою планується залити воду для охолодження відпрацьованого ядерного палива, повідомляє телеканал NHK.

В які саме реактори збираються заливати воду за допомогою гармат, не повідомляється. Відпрацьоване паливо зберігається в четвертому, п'ятому і шостому блоках. В які саме реактори збираються заливати воду за допомогою гармат, не повідомляється

Раніше було заявлено, що третій реактор на АЕС «Фукусіма-1» неможливо охолоджувати з вертольотів через високий рівень радіації. За інформацією агентства Kyodo, напередодні японська влада спробували використовувати вертольоти, але були змушені відмовитися на час від цієї ідеї через сильний вітер. За останніми даними, рівень радіації на третьому реакторі «Фукусіма-1» в 400 разів вище річної норми.

Нагадаємо, європейський лідер в атомній сфері - Франція - привласнила аварії на «Фукусімі-1» шостий ступінь тяжкості за шкалою МАГАТЕ. За останню - сьомий ступінь з цієї лінійки - прийнята аварія на Чорнобильській атомній електростанції в 1986 році .

Фактично ЄС вважає, що ситуація на японській АЕС важче, ніж повідомляє влада Японії, які спочатку наполягали на четвертого ступеня тяжкості інциденту, який означає «аварію без значної шкоди навколишньому природному середовищу».

В Європарламенті єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер назвав те, що відбувається на АЕС «Фукусіма-1» «апокаліпсисом» і висловив сумнів, що ситуація контролюється енергетичною компанією і місцевою владою.

Нагадаємо, аварійна ситуація на «Фукусіма-1» була викликана потужним землетрусом магнітудою 9 балів, який стався 11 березня. Після цього в країні почалися цунамі. У підсумку, за наступні кілька днів вибухи сталися в чотирьох з шести енергоблоків, причому четвертий реактор на момент землетрусу був заглушений.

Евакуація жителів, які проживають в радіусі 20-30 кілометрів від станції, була проведена ще раніше.

Тим, хто виїхати не зміг або не захотів, було рекомендовано не виходити з будинків і дотримуватися ряду захисних заходів.

Як повідомляли раніше fakty. ua, голова Державного агентства з управління зоною відчуження Володимир Холоша заявив, що радіаційної загрози для населення та територій України у зв'язку з аварією на японській атомній станції "Фукусіма-1" немає. Україна надто віддалена від Японії, щоб говорити про можливість транскордонного перенесення радіаційних викидів. У той же час така загроза існує для держав-сусідів постраждалої від стихійного лиха країни. Хто опиниться в зоні ураження - залежить від напрямку і сили вітру.

за матеріалами ТСН , УНІАН , Lenta. ru

Читайте нас в Telegram-каналі , Facebook і Twitter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация