Арахіс: корисні властивості

Як не дивно, все в світі називають арахіс горіхом. Але насправді це боб. Правда, одягнений він у досить дивну для бобових одяг: досить щільна і пухка шкаралупа, маленькі стручки сіро-коричневого кольору, що містять всього 2-4 горішка. Ще однією особливістю арахісу є те, що він росте і дозріває в землі, як картопля. Тому ще дуже часто його називають земляним горіхом, земляний фісташкою, земляний мигдаль і т.д.

Батьківщиною арахісу вважається Бразилія, оскільки там росте найбільше число сортів. Як саме поширився арахіс по світу точно не встановлено. Відомо тільки те, що в 16 столітті він потрапив в Азію, а в Європу його завезли з Китаю. До Росії ж арахіс потрапив тільки в кінці 17 століття. Використовується арахіс в кондитерській, кулінарної промисловості, при виготовленні деяких лікарських препаратів. Також з нього готують так відоме і популярне в США арахісове масло, яке також має масу корисних властивостей, як і сам горіх.

Арахіс і його властивості

Арахіс дуже калорійний продукт, близько 500 ккал на 100 г, але тим не менш, це самий дієтичний з сімейства горіхів і володіє масою корисних властивостей.

У арахісі міститься нікотинова кислота , Яка сприяє оновленню клітин в організмі, замінюючи пошкоджені клітини новими.

Фолієва кислота також відповідає за оновлення клітин, і крім усього іншого вона є найціннішим компонентом для вагітних жінок і тих, які планують вагітність. Справа в тому, що саме фолієва кислота створює правильну поживну подушку для майбутнього малюка. З неї він перші місяці буде брати корисні речовини, які необхідні для закладки органів і розвитку, в тому числі і для формування пуповини.

У арахісі міститься 30% протеїнів і 60% жирів, причому жири дуже легко розщеплюються і засвоюються організмом. Крім усього іншого жири надають гарний вплив на організм при різних виразках і гастриті, а також допомагають вивести жовч.

Міститься в арахісі маса корисних компонентів: рослинні білки, мікро- і макроелементи, такі, як цинк, фосфор, магній, залізо, калій, мідь, рослинні волокна, вітамін Е і вітаміни групи В, а також Вітамін Д, який як ви знаєте, дуже необхідний для малюків для профілактики рахіту. Також в арахісі міститься і кальцій, який є будівельним матеріалом для кісток і зубів.

Не менш важливим є наявність в арахісі р-кумаровой кислоти, а також антиоксиданту поліфенолу, які відповідають за профілактику виникнення пухлинних процесів, раннього старіння і атеросклерозу за рахунок своїх антиоксидантних властивостей.

У арахісі міститься і ресвератол біофлавоноїд, який відповідає за гарне постачання мозку кров'ю. А ось несолоний арахіс містить мононенасичені жири - вони контролюють вміст холестерину в організмі.

Арахіс корисний для печінки, нервової системи, серця і багатьох інших органів. Зловживати їм, звичайно, не варто, але якщо кожен день є по кілька горішків, то це допоможе налагодити роботу кровотворення, запобіжить ймовірність виникнення різного роду патологій при внутрішньоутробному розвитку малюка, поліпшить пам'ять, увагу, підвищить статеву активність, зробить шкіру трохи молодше, запобіжить освіту в жовчному міхурі каменів, зменшить можливість появи ракових пухлин в товстій кишці і виникнення хвороби Альцгеймера.

Корисний арахіс і при депресії. Справа в тому, що в ньому міститься триптофан, який є сировиною для утворення серотоніну - гормону настрою. Останній же допомагає позбутися страхів і підвищує настрій.

Шкідливі властивості арахісу

Як би корисний не був арахіс, є моменти, які необхідно знати при використанні його в їжу. Так, арахіс калорійний, тому надмірно вживати його не варто особам, схильним до повноти або тим, хто збирається схуднути. Також не можна їсти арахіс, тим, хто хворіє на артрит, подагру або артрозом . Також варто відзначити, що арахіс сильний алерген і навіть дрібненький горішок може призвести до тяжких наслідків. Тому перш ніж пригостити друзів печивом з арахісом, поцікавтеся, чи немає у них на нього алергії.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация