Арес, Еніалій, Марс (Ares, Mars) // міфи Стародавньої Греції

  1. сім'я Арéс був сином Зевса (олімпійські міфи) і Гери (Овідій говорить, що він народився через дотик...
  2. оточення
  3. Возлюблені і діти
  4. Арес / Марс і смертні
  5. имя

сім'я

Арéс був сином Зевса (олімпійські міфи) і Гери (Овідій говорить, що він народився через дотик Гери до якогось квітки - давніші, хтонические міфи), братом Геби, Илифия і Гефеста, хоча деякі автори пишуть, що останнього Гера народила без втручання Зевса.

:: Детальніше: партеногенное народження

Наведу міф про зачаття Марса (а не Ареса, Овідій все ж римський поет). Юнона була сильно ображена нескінченними зрадами чоловіка і в помсту вирішила привести на світ сина без участі чоловіка. Після безплідних пошуків потрібного зілля, Юнона зупинилося у Флори. Розповівши про задуманому, Юнона почала плакати і голосити, і Флора задумалась: потрібний квітка у неї був, але страх перед гнівом Юпітера утримував її. Проте, Юнона здогадалася, що Флора може їй допомогти і, поклявшись найстрашнішою клятвою, що не видасть Флори, впросила її дати рослина. Як тільки Юнона доторкнулася до квітки, всередині неї заворушився плід. Щаслива, пішла вона до Фракії і там народила Марса. Коли Марс став дорослим, він повелів, щоб Флора жила з ним у Великому Римі, заснованим його сином Ромулом.

Сестрою Ареса була Еріда, богиня чвари, також Арес став батьком сина Розбрату. Еніо, супутниця Ареса в бою, припадала йому або дочкою, або сестрою. Арес не був одружений, але це не заважало йому відвідувати дружину Гефеста прекрасну Афродіту. Очевидно, батьком її дітей Антерота (Пристрасть), Ерота (або Ероса), Деймоса (Страх) і Фобоса (Жах), а також Гармонії був саме Арес.

Між іншим, Гефест, врешті-решт, дізнався про невірність дружини, але не побажав розлучатися з нею.

:: Детальніше: Арес і Афродіта

Зевс віддав Афродіту в дружини кривому богу-ковалю Гефесту, проте справжнім батьком дітей, яких вона йому народила, був Арес, стрункий, шалений, вічно п'яний і забіякуватий бог війни. Гефест нічого не знав про зраду до тих пір, поки закохані один раз не затрималися в ліжку занадто довго в палаці Ареса у Фракії, і піднявся Геліос, застав їх за приємним заняттям, що не розповів про все Гефестові.

Розсерджений Гефест, усамітнившись у своїй кузні, викував тонку, як павутина, але дивно міцну бронзову мережу, яку непомітно прикріпив до підніжжя ліжка, опустивши зі стелі тонким павутинням. Коли усміхнена Афродіта повернулася з Фракії, пояснивши чоловікові свою тимчасову відсутність справами в Коринті, той сказав: "Вибач, дорога дружина, але я хочу трохи відпочити на моєму улюбленому острові Лемнос". Афродіта які не виявили жодного бажання слідувати за ним, і варто було тільки чоловікові зникнути, як вона послала за Аресом, який не змусив себе довго чекати. Обидва з радістю вони посідали на ложі, а на ранок виявили, що лежать обплутані мережею - голі й безпорадні. В мережі і знайшов їх повернувся Гефест і вирішив показати всім богів, як його ганьблять. Він заявив, що не звільнить дружину до тих пір, поки її прийомний батько Зевс не поверне всіх багатих весільних дарів, отриманих ним за Афродіту.

Боги кинулися подивитися на осоромився Афродіту, а богині з делікатності залишилися вдома. "Здається мені, - сказав Аполлон, легенько штовхнувши ліктем Гермеса, - ти сам не проти опинитися під такою мережею на місці Ареса".

Гермес з запалом поклявся власною головою, що, якби мереж хоч втричі більше, і нехай все богині лають його. Він не відмовився б від такого задоволення. І обидва бога голосно розсміялися. Однак Зевсу їх бесіда здалася настільки огидною, що він відмовився повернути весільні дари і втручатися в цю сімейну сварку, заявивши, що Гефест сглупил, виставивши напоказ невірність дружини. Посейдон, який при вигляді оголеного тіла Афродіти тут же закохався в неї, ледве приховав свою заздрість до Аресові і прикинувся співчуваючим Гефестові. "Раз Зевс не бажає тобі допомогти, - заявив він, - я беруся влаштувати так, що за своє визволення Арес поверне тобі вартість твоїх весільних дарів".

- Добре, - похмуро відгукнувся Гефест, - але якщо Арес обдурить, тобі доведеться зайняти його місце в мережі.

- Поруч з Афродітою? - сміючись, запитав Аполлон.

- Не думаю, щоб Арес обдурить, - сказав Посейдон, намагаючись приховати власну зацікавленість, - але якщо все-таки таке трапиться, я готовий сам заплатити потрібну суму і одружитися на Афродіті.

Так Арес отримав свободу і повернувся до Фракії, а Афродіта вийшла в Пафос на Кіпрі, де повернула собі невинність, скупавшись в морі. (І1)

В Іліаді (V 889-898) сказано, що Зевс недолюблював сина і з радістю заховав би його глибше всіх дітей Урана. Проте, саме Гомер, але вже в Одіссеї приписує йому риси романтичної закоханості.

Атрибути, епітети і функції

Арес - бог війни, і хоча ворожнеча одного поліса (поліс коротко можна охарактеризувати як місто-держава) з іншим для Стародавньої Греції - звичайна справа, елліни мало шанували цього бога. Здавалося б, раз Стародавня Греція постійно перебувала в стані війни між двома полісами, а то і між об'єднаннями полісів, можна було б створити благородне божество, що стежить за настільки звичним заняттям. Але елліни зневажали війну, і бог, в чиї обов'язки входь війна, зневажаємо навіть власним батьком ... З іншого боку елліни добре розуміли, що ж таке війна, і дуже чітко описали її характер у вигляді бога.

Аоес лютий боєць, але поганий тактик, він воює виключно заради битви. Нам він бачиться в більшій мірі варварським богом (слово "варвар" тут вживається не в тому сенсі, в якому розуміли його самі елліни), з розвитком культури, науки і самого суспільства перемога на війні вже мало залежить від люті бійців, а більше від дисципліни , оснащеності бойовими машинами і, звичайно, таланту полководця. Арес, п'є перед битвою кров, поступається місцем справедливої ​​і холоднокровною Афіні.

В цілому можна сказати, що Арес був малопочітаемим богом в Греції, зате Марс, з яким римляни ототожнювали Ареса, після Юпітера був найбільш шанованим богом в Римі.

:: Детальніше: ім'я

В археологічних знахідках мінойської культури (таблички в Бог неба, грому) ім'я бога згадується як Арес, але, припустимо, в Пілосі, місті мікенської культури, ім'я вимовлялося як Арей. Еніалій, грецький бог війни, <можливо>, є епітетом Ареса (докази також знайдені на Криті). У будь-якому випадку найдавніші міфи про Аресі свідчать про його не грецькою, фракийском походження.

Улюблені тварини: яструб і пес

Епітети: Еніалій (бог війни), Gradivus (вождь армій), Alloprosallos і Aphneius (рясний). Сильний, Величезний, Швидкий, біснуються, Шкідливий, Віроломний, Згубник людей, Руйнівник міст, Заплямований кров'ю.

Атрибути: спис, палаючий факел, собаки, шуліка.

Центри шанування: можливо, Спарта і Фіви (в іншому випадку, не було жодного міста, де він би дійсно був би в пошані), і Фракія. Геродот також ототожнював з Аресом скіфське божество, якого шанували в образі залізного меча. Скіфи приносили йому в жертву домашніх тварин і кожного сотого полоненого.

:: Детальніше: скіфи

У Міфологічний словник під ред. Мелетинского в статті Арес читаємо: "...« Скіфський Арес », який входив, поряд з Артімпасой, Ойтосіром і Таргитай (" скіфський Геракл "), в третій розряд богів семібожного скіфського пантеону, шанувався в образі древнього залізного меча, поставленого на вершині чотирикутного Хворостяного вівтаря ... Ототожнення цього скіфського бога з грецьким Аресом і форми його культу вказують, що він був богом війни і в той же час пов'язаний з середньою зоною Космосу: вертикально споруджений в центрі чотирикутний платформи меч - одне з втілень світової осі. З цим божеством можна пов'язати повідомлення Лукіана, що скіфи як богів шанують вітер і меч як двуединство почав, які представляють і віднімають життя. Подібне зі скіфським поклоніння вертикально уткнутими в землю меча як божеству, ідентичному римському Марсу, відзначено і у Сарматів. "

оточення

Арес роз'їжджав на колісниці, запряженій четвіркою коней Aithon ( "Блиск"), Conabos ( "Шум"), Phlogios ( "Полум'я") і Phobos ( "Жах").

У бою його супроводжувала богиня війни кровожерна Еніо (його дочка або сестра), Кери (демонічні богині смерті) і сини Фобос і Деймос.

Возлюблені і діти

Арес, як багато інших богів третього покоління не зв'язав себе узами шлюбу. У нього було безліч дітей серед смертних і богинь. Як ми вже говорили, Арес був пов'язаний особливо з Афродітою, дружиною свого брата Гефеста. І Арес, і Афродіта не виконували один одному вірності, але любили один одного, ревнували і мстилися розлучника (розлучниці).

Еос. Одного разу Афродіта застала Ареса в обіймах Еос. В покарання Афродіта вселила Еос пристрасть до смертних юнакам, і Богиня Зорі стала ласа виключно на смертних; з тієї пори вона частенько займалася тим, що викрадала улюблених їй молодих людей.

:: Детальніше: Анна перенісши

Одного разу до Анни Перені звернувся Марс. Він просив стару переконати Мінерву розділити його почуття. В нагороду Марс обіцяв розділити для поклоніння місяць березень. Стара погодилася, прекрасно усвідомлюючи, що виконати прохання бога вона не зможе. Більш того, Анна перенісши вирішила жорстоко пожартувати над богом: поділившись своїм планом з Мінервою і Венерою, Анна сказала Марсу, що Мінерва готова прийти вночі в його палац. Схвильований Марс весь день провів в приготуваннях, і ось вночі до нього в спальню прийшла закутана з ніг до голови жінка. Він кинувся до неї, пригорнув до себе, але коли відкинув покривало, побачив стару Анну. Треба думати, Марс не тільки зніяковів, але і прийшов в лють, тим більше Мінерва і Венера тут же відкрили свою присутність, оголосивши зал своїм сміхом.

Амазонки. Вважається, що амазонки - це дочки Ареса і Гармонії.

Алкон. Фракиец, один з учасників калидонской полювання.

Алкіппа. Дочка Ареса і Аглаври (?)

:: Детальніше: Алкіппа, Ареопаг

Аресові подобалося з'являтися в суді в ролі позивача, але одного разу його призвали до суду в якості відповідача: боги звинуватили його в навмисному вбивстві сина Посейдона Галлірофія. Арес просив виправдати його на тій підставі, що рятував свою доньку Алкіппу з дому Кекропа, яку намагався зганьбити названий Галлірофій. Оскільки, крім Ареса, свідків того, що сталося не виявилося, суд виправдав його. Це було перше рішення суду, винесене у справі про вбивство, а пагорб, на якому слухалася справа, став відомий під назвою Колегія, яке збереглося за ним і донині. (І1)

Аскалаф, син Ареса і Астіохі, дочки Актора з Орхомена, брат Іалмена. Після смерті діда, брати стали правити Орхомене. Згадується в списку Аргонавтів, був одним з наречених Олени і разом з братом привів до Троє 30 кораблів. Убитий Деїфоба. Арес, до речі, дуже засмутився смерті сина.

Кікн. Це ім'я носили п'ятеро героїв, нас цікавить тільки один з них, Кікн, син Ареса і Пелоп (іноді Пірени). Коли Кікн викликав на єдиноборство Геракла, Арес став підтримувати сина, і Зевс кинув між б'ються перун. Арес перетворив Кикна в лебедя. До речі, греки вважали лебедя дуже войовничої птахом.

Діомед. "Восьмим подвигом Геракла повинна була стати, за розпорядженням Еврісфея, піймання чотирьох диких кобил фракійського царя Діомеда, про який сперечаються: чи був він сином Ареса і Кірени або народився від кровозмісної зв'язку між Астер і її батьком Атлантом. Діомед правил войовничими Бистон. Його стайні наводили жах на всю Фракію, оскільки Діомед тримав кобил прикутими залізними ланцюгами до мідним стойлам і годував їх м'ясом чужинців. В одному з варіантів розповіді коней цих називають кіньми, а не кобилицями, і були у них клички Подарг, Лампою, Ксанф і Дін. " [И1] Звичайно, Геракл здобув кобил і вбив спробував повернути їх Диомеда.

Дракон. Це змія-дракона Арес породив разом з однією з Ерінній. За вбивство дракона Кадм перебував на службі Ареса 8 років.

Терей. Наводжу цей міф цілком, він дуже показовий: "Терей - син Ареса - правил фракійцями, які тоді жили в фокійской Давліде. Деякі, правда, говорять, що він був царем Паг в Мегарида. Кажуть також, що він виступав посередником в прикордонну суперечку на цареві Афін Пандіона - батька близнюків Бута і Ерехтея, і одружився на їх сестрі Прокне, яка народила йому сина Ітіса. " Терей ж закохався в сестру Прокна Филомела і через рік, сховавши дружину, повідомив Пандіону про смерть Прокна. "Пандіон, перейнявшись співчуттям до Терею, великодушно запропонував Филомеле замінити йому Прокной і відправив її в супроводі афінських воїнів для одруження в Давліду. Терей перебив супроводжували, а коли Филомела виявилася в його палаці, зробив над нею насильство". І щоб вона мовчала відрізав їй язика. "Тим часом оракул попередив Терея, що Итис загине від руки кровного родича. Терей, запідозривши свого брата Дріанта в тому, що це він готує кривавий змову з метою оволодіти його троном, застав його зненацька і зарубав сокирою". Тим часом, Филомела відшукала Прокной і обидві вони вирішили, що Терей не залишиться безкарним. Прокна вбила свого сина Ітіса, зварила в мідному казані і веліла подати блюдо Терею. "Коли Терей зрозумів, чию плоть він їсть, він схопив той же сокира, яким колись зарубав Дріанта, і кинувся в погоню за втікачами з палацу жінками. Незабаром він наздогнав їх і вже було зібрався зробити подвійне вбивство, але боги перетворили всіх трьох в птахів "Примітка: цитується Грейвс, але оскільки саме в розповідь цього міфу закралася помилка, про яку читачеві повідомляє Тахо-Годи, довелося цитувати місцями.
Евен. Син Ареса і Демоніси (?); Евен - батько Марпесса. Коли Идас викрав Марпесса, і Евен не зміг наздогнати викрадача, він заколи коня і кинувся в річковий потік, який отримав його ім'я. Між іншим, Марпесса стала матір'ю Клеопатри, яка вийшла заміж за Мелеагра ...

Мелеагр. "Ойней був царем Етолійського міста Калідон і одружений на Алфее. Спочатку вона народила йому Токсея, якого він убив власноруч за те, що той порушив звичай і стрибав через рів, який вирили, щоб захистити місто. Другим народився Мелеагр, про якого говорили, що справжнім його батьком був Арес. Коли Мелеагрові виповнилося сім днів, в спальню Алфеї прийшли богині долі і оголосили, що він буде жити до тих пір, поки не згорить палає в цей момент у вогнищі поліно. Алфея тут же вихопила поліно з вогню, плеснула на нього воду з глечика і сховала скринька. Мелеагр виріс сміливим і невразливим бійцем, якому не було рівних у метанні списа у всій Греції ". У отмеску за те, що Ойней забув принести належні жертви Артеміді, богиня наслала на Калідон величезного вепра. Ойней ж відправлю в усі кінці Греції гінців, і скоро в Калідон почали с'езжатся найбільші герої, які бажали взяти участь в полюванні на звіра. Серед них же була швидконога Аталанта, в яку Мелеагр негайно закохався, хоча вже і був одружений на Клеопатрі. Дяді ж Мелеагра відразу не злюбили дівчину. Але в будь-якому випадку полювання почалося і Аталанта пронизала стрілою вухо звіра (а Ификл зачепив лапотках), смертельний удар вепрові завдав Мелеагр. Здерши шкуру з звіра, Мелеагр підніс її Аталанте як першої, хто пролив кров на полюванні. Дяді Мелеагра запротестували, наполягаючи, що першу кров пролив Ификл і що шкуру отримають найдостойніші, тобто вони. У люті Мелеагр убив обох. "Алфея, при вигляді принесених додому мертвих тіл, прокляла свого сина, і той не став захищати Калідон, коли двоє залишилися в живих братів його матері пішли війною на місто і вбили багатьох його захисників. Нарешті, Клеопатра, дружина Мелеагра, переконала його взятися за зброю, і він убив обох своїх дядьків, незважаючи на те, що тим допомагав Аполлон.Увідев це, Ерін повеліли Алфее вийняти зі скриньки недогоревшей поліно і кинути його у вогонь. Як тільки поліно виявилося в вогні, Мелеагр відчув усередині нестерпне печіння, і вороги легко здолали його. Алфея і леопатра повісилися, і Артеміда перетворила всіх сестер Мелеагра, за винятком двох, в цесарок і перенесла їх на острів Лерос, притулок всіх грішників. " [И1]

:: Ілюстрації ::

:: Ілюстрації ::

Меланіпп. Син Ареса і тритію, жрець Афіни. Заснував місто в Ахей, який був названий тритієм (по імені матері).

Ніке. Відповідно до одного з трьох варіантів походження богині, Ніке, богиня перемоги, - дочка Ареса

Ніс. Син Ареса, цар Мегар (давня назва - Ніса), батько Скілли. На голові у Ніса ріс пурпурний локон, від якого залежала його життя. Коли цар Криту Мінос осадив Мегари (Мінос збирався помститися Афінам за смерть сина Андрогея, і по шляху до міста збирав війська). Закохана в царя критян, Скилла запропонувала Миносу особливий локон батька в обмін на його любов. Мінос погодився, в ту ж ніч пограбував місто і ліг зі скілів, проте брати її з собою не став, відчуваючи огиду до батьковбивства ... Дівчина кинулася за кораблем і пливла, "поки душа її батька Ніса, яка прийняла образ морського орла, чи не налетіла на неї зверху і не стала мучити кігтями і гачкуватим дзьобом. Перелякана Скилла відпустила корму і потонула, а душа її відлетіла і стала птахом кирис, яка добре відома завдяки своїй пурпурової грудях і червоним лапок]. Одні, правда, говорять, що це Мінос наказав її втопити; інші стверджують, що е душа перетворилася в рибу кирис, а не в птаха з такою ж назвою. " [И1]

Еагра. Син Ареса, батько Орфея і Ліна.

Еномай. Син Ареса и Гарпіні (дочка Асопа) або Ареса и плеяди Стеропа. "To чи оракул попереду Еном, что его винен вбити зять, то ВІН сам закохався в Гіпподамію". Кожному претенденту на руку Гипподамии, Еномай пропонував змагання в бігу на колісницях. Він також давав перевагу в часі, але так Еномай мав зачатими від вітру кобили Псіллой і Гарпінной, яких йому вручив його батько Арес, все женихи гинули. Згідно з однією версією, Пелопсу (або Пелопа) вдалося на крилатих конях обігнати Еномая (або вкрав наречену). Однак за більш поширеному міфу, Пелопс запропонував візникові Еномая Мартілу, таємно закоханому в Гіподамію, ніч з нею і половину царства, якщо той допоможе йому. Березня замінив металеву чеку Еномая воскової, і під час змагання Еномай упав і помер. Однак не бажаю непотрібних свідків, Пелопс зіштовхнув березня з обриву, і падаючи візник прокляв Пелопса і весь його рід. Правда, кажуть, що Пелопс вбив березня не зі страху перед свідками, а тому, що не хотів віддавати йому дружину.

Парфенопей. Син Ареса і Аталанти (по ін. Версії батько Парфенопея Мелеагр). Аталанта залишила сина "на тому ж пагорбі, де сама була вигодувана ведмедицею. Він не помер і згодом переміг Идаса в Іонії і встав на стороні сімох проти Фів." [И1]

Флегий. Син Ареса, батько Иксиона і Короніди, цар Беотийского Орхомена (в Іліаді згадана не Беотія, а Фессалія). Кажуть, він жив набігами, і навіть намагався пограбувати Храм Аполлона в Дельфах, за що, по всій видимості, терпить муки в Аїді.

Арес / Марс і смертні

Арес людям не служив, у всякому разі, до нас не дійшло жодного міфу, де він кому-небудь допомагав, за винятком того випадку, коли Сізіф полонив Гадеса і ніхто не міг померти.

:: Детальніше: Сізіф і Гадес

"Зевс, який лише дивом уникнув помсти Асопа *, наказав своєму брату Гадесом кинути Сісіфа в Аїд і піддати його вічної тортурам за розкриття божественних таємниць. Однак Сісіф не дуже-то злякався: він хитрістю уклав Гадеса в колодки, попросивши його показати, як ними користуватися, а сам тут же замкнув їх. Тому Гадесом довелося протягом декількох днів перебувати в якості бранця в будинку Сісіфа. Створилася неймовірна ситуація, коли ніхто не міг померти, навіть ті, кому відрубували голови або розрубували на шматки. Нарешті, Арес, інтересів которог про це стосувалося безпосередньо, поспішив на допомогу, звільнив Гадеса і, міцно зв'язавши Сісіфа, доставив його в пекло. " (І1)

* Зевс викрав Егіну, дочка річкового бога Асопа, і Сізіф до тих пір не розкривав Асопа, що трапилося з Егіна, поки боже не дарував Коринфу непересихаючий ключ.

Зате Марс кілька разів безпосередньо допомагав людям. Крім того, що він став батьком засновника Риму Ромула і його брата Рема, Марс фігурує також в деяких міфах, які пов'язані з міфами про вже заснованому місті.

Найпоказовішим міфом в цьому випадку без сумніву є той, що оповідає про хитромудрий Нуме Помпілія. Під час царювання Нуми Помпілія в Римі трапилося бути незвично грозовим днях. Чи варто говорити, як небезпечні блискавки для дерев'яного міста. Нума звернувся за порадою до каменя Егер, своїй дружині, і та сказала, що боги Пік і Фавн зможуть допомогти йому; також Егер навчила Нума, як слід просити богів про допомогу. Напоївши вином богів, Нума пов'язав їх і почав благати їх допомогти позбавити Рим від блискавок. Пік і Фавн відповіли, що блискавками управляє Юпітер, але, якщо Нума звільнить їх, боги обіцяли зробити так, що Юпітер спуститься на землю і Нума зможе поговорити з ним.

Коли Юпітер спустився, Нума кинувся до нього, просячи розповісти, як позбавиться від блискавок.
- Голову відсіки, - відповів бог.
Але навчений тому, як слід розмовляти з богами Нума запитав:
- Чию? А ... Головку цибулини!
- ... Людині.
- Ах, волосся смикнути?
- Життя!
- ..рибью!
Юпітер розреготався і обіцяв наступного дня дати захист від блискавок.

На наступний ранок перед царем зібралося все місто, і на очах у натовпу з неба впав круглий щит. Нума зрозумів, що щит є захистом від блискавок на один місяць, і тому велів виготовити ще 11 таких самих щитів на інші місяці, запропонувавши казкову нагороду тому, хто зробить роботу в строк. Зголосився лише один коваль, Мамуру Ветурія. У належний день він приніс 12 щитів таких, що ні Нума, ні будь-хто інший не змогли відрізнити один від іншого. Захоплений Нума, запитав коваля, де ж той, що був подарований Юпітером. У відповідь Мамуру показав на одному з щитів мітку (взагалі кажучи, там було написано назву місяця Марта на етруську мову).
- Це моє ім'я, а друге ім'я Ветурія дано мені в Римі, - сказавши це, коваль зник. Тоді Нума зрозумів, що 11 щитів йому виготовив сам Марс і велів заснувати на честь бога жрецьку колегію дванадцяти жерців Салієв.

имя

Дані тут Платоном тлумачення імені "Арес" з наукової точки зору не витримують ніякої критики, тому що це ім'я догреческого походження.

Сократ: ... Що до Ареса, то він, можливо, названий так, від ярої чоловічої сили і хоробрості, а навіть якщо він названий так через суворість і непохитності, через те, що йому, можна сказати, не властиво "содрагательство", то і тоді в усіх відношеннях пободаться богу війни носити ім'я Арес. (І 2)

Запрошуємо обговорити дану статтю на форумі.

джерела цитат

1. Роберт Грейвс. Міфи Древньої Греції. М .: Прогрес, 1992

2. Апологія Сократа, Крітон, Іон, Протагор / Общ. редакція А.Ф. Лосєва та ін., Авт. вступить. статті А.Ф. Лосєв; Прим. А.А. Тахо-Годи; пер. з древнегреч. - М .: Изд-во "Думка", 1999 - 864 с. (Кратил, стор 639-640)

Примітка

* Ім'я упомянается тільки в англомовному джерелі, і оскільки в Росії є свої традиції перекладу імен, я можу помилитися в перекладі. Це стосується всіх імен, слідом за якими йде знак питання в дужках (?)

© 2003-2006, chronarda.ru
При використанні матеріалів сайту необхідна посилання на сайт Астерия

Поруч з Афродітою?
Ах, волосся смикнути?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация