«Аргументи і факти»: Вибори на Сергіївському подвір'ї. ІППО на службі Росії

Співробітники російського Посольства в Ізраїлі провели свою частину виборів Президента Росії на вищому рівні.

Вранці 18 березня на тихій вуличці Хелени Ха-малка (Цариці Олени) в Єрусалимі було незвично жваво. Біля будинку номер 13, що займає цілий квартал двоповерхової будівлі з башточкою і внутрішнім двором, почали збиратися люди похилого віку. О восьмій ранку двері будівлі відкрилися.

Відкрилися не просто двері - відкрився перший в багатотисячолітньої історії Єрусалиму російський виборчу дільницю. Керівництво Імператорського Православного Палестинського Товариства (ІППО) люб'язно погодився безоплатно прийняти у себе на Сергіївському подвір'ї дільничну Виборчу комісію №8089. Співробітники російського Посольства в Ізраїлі провели свою частину виборів Президента Росії на вищому рівні - без єдиного зауваження з боку спостерігачів, в максимально відкритому для преси режимі.

Співробітники російського Посольства в Ізраїлі провели свою частину виборів Президента Росії на вищому рівні - без єдиного зауваження з боку спостерігачів, в максимально відкритому для преси режимі

На питання численних журналістів відповідав Директор ІППО в Ізраїлі, російський промисловець і філантроп Ігор Ашурбейлі. Він нагадав про нелегку долю Сергіївського подвір'я, як кращі люди країни на чолі з Володимиром Путіним буквально билися за повернення Росії цього будинку, побудованого ще в XIX столітті на російські гроші.

Про те, як навіть після згоди ізраїльського прем'єра Біньяміна Нетаньяху на передачу Подвір'я було потрібно ще кілька років, щоб переселити звідти місцевих чиновників. Про те, з якими труднощами йшов ремонт Подвір'я, як доводилося узгоджувати кожен крок з бюрократичними інстанціями Єрусалиму. І, головне, про те, що вже вдалося зробити і що ще належить.

Ігор Рауфович приїхав в Єрусалим не тільки на вибори. Готель для прочан вже працює, але треба контролювати роботу Подвір'я, керувати створенням архіву, вести підготовку до відкриття музею та бібліотеки. Втім, в цей сонячний недільний день можна трохи відпочити від численних справ: на Подвір'я тихо, вся його життя на кілька годин присвячена російським виборам.

Втім, в цей сонячний недільний день можна трохи відпочити від численних справ: на Подвір'я тихо, вся його життя на кілька годин присвячена російським виборам

Близько 1200 осіб проголосували в цей день в Єрусалимі. І якщо перемога Володимира Путіна (68,55%) була очікуваною, то «другий призер» здивував. Вірніше, здивувала - відмінного результату в 15,09% домоглася Ксенія Собчак. До речі, ніякої політичної напруженості на ділянці не відчувалося, всі були усміхнені та спокійні. І паломники, які приїхали на автобусах прямо з Храму Гроба Господнього. І літні євреї, які живуть в Ізраїлі третій, а то і четвертий десяток років, але не відмовилися від російського паспорта. І веселі російські туристи, що не пошкодували свого часу на оформлення відкріпного посвідчення дому та голосування в Ізраїлі. І черниці з Горненського жіночого монастиря. І навіть суворі хасиди в чорних костюмах і капелюхах не сторони за звичкою всіх світськи одягнених людей. Вибори найчастіше роз'єднують, поляризують людей, але тут все відбулося рівно навпаки.

Зараз ці події вже в минулому. І Росія, і Сергієвське подвір'я починають забувати про вибори, всі повернулися до своїх повсякденних праць. Маленька ділянка великої Батьківщини на вулиці Хелени Ха-малка приймає і проводжає нових паломників, його співробітники ведуть велику роботу по створенню музею, керівництво ІППО бореться за повернення Росії інших незаконно вилучених подвір'їв на Святій Землі ... Ігор Ашурбейлі впевнений, що всі справи, розпочаті з відкритою душею і добрим серцем, обов'язково увінчаються успіхом.

за матеріалами сайту газети «Аргументи і факти»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация