Аргументи до твору по проблемі впливу природи на людину.

  1. 1. І.А. Гончаров «Обломов»
  2. 2. І.С. Тургенєв «Батьки і діти»
  3. 3. І.А. Бунін «Пан із Сан-Франциско»
  4. 4. В.Г. Распутін «У ту ж землю»

1. І.А. Гончаров «Обломов»

Де жива природа - там жива душа людини. У романі в дев'ятому розділі «Сон Обломова» автор зображує благословенний Богом куточок Росії. Обломовка - патріархальний рай на землі.

Небо там, здається, навпаки, ближче тулиться до землі, але не з тим, щоб метати сильніше стріли, а хіба тільки, щоб обійняти її міцніше, з любов'ю: воно розляглося так невисоко над головою, як батьківська надійна покрівля, щоб уберегти, здається , обраний куточок від яких негараздів. Сонце там яскраво і жарко світить близько півроку і потім видаляється звідти не раптом, точно знехотя, ніби обертається тому поглянути ще раз або два на улюблене місце і подарувати йому восени, серед негоди, ясний, теплий день.

Вся природа оберігає мешканців Обломовки від негараздів, проживаючи життя в такому благословенному місці, люди знаходяться в гармонії зі світом і самими собою. Їх душі чисті, тут немає брудних пересудів, зіткнень, пошуків вигоди. Все мирно, спокійно. Обломов - породження цього світу. У ньому є доброта, душа, щедрість, увагу до ближнього, то, за що так цінує його Штольц і полюбила Ольга.

2. І.С. Тургенєв «Батьки і діти»

Головний герой - різночинець Базаров - в силу своїх переконань вважає природу не храмом, а майстерні. Його точка зору - все дерева однакові. Однак приїжджаючи в рідне маєток, він говорить Аркадію, що осика над обривом була його талісманом в дитинстві. Тепер він, мовляв, розуміє, що був маленьким і шукав ознаки добра в усьому. Чому ж під час розвитку своїх пристрасних почуттів до Одинцовій увірвалася в вікно свіжість ночі виробляє на нього таке враження? Він готовий впасти до ніг Одинцовой, він ненавидить себе за це почуття. Хіба це не вплив тієї самої майстерні для дослідження і дослідів. Шкода, що досвід Євгена Базарова закінчиться так плачевно.

3. І.А. Бунін «Пан із Сан-Франциско»

Поїздка в Європу відбувається зовсім не за тим планом, який склав людина, яка вважає себе паном. Замість яскравого сонця і світлих днів природа зустрічає героїв похмуро, похмурі: «Ранкове сонце кожен день обманював: з полудня незмінно сіріло і починав сіяти дощ та все густішим і холодніше; тоді пальми біля під'їзду готелю блищали бляхою », - ось такою була природа, вона ніби не хотіла дарувати своє тепло і світло цим занадто заїв панам. Однак після смерті пана небо очистилося, сонце засяяло, і над усім світом: «... ціла країна, радісна, прекрасна, сонячна, простиралася під ними: і кам'янисті горби острова, який майже весь лежав біля їхніх ніг, і та казкова блакить, в якій плавав він, і сяючі ранкові пари над морем на схід, під сліпучим сонцем, яке вже жарко гріло, піднімаючись все вище і вище, і туманно-блакитні, ще по-ранковому хиткі масиви Італії, її близьких і далеких гір, красу яких безсило висловити людське слово ». Поряд з такою природою можуть жити тільки справжні люди такі, як знаменитий рибалка Лоренцо.

4. В.Г. Распутін «У ту ж землю»

Головна героїня - Пашута - жінка з неоднозначною долею присвятила все своє життя великої радянської будівництві. Пройшли роки, коли комбінат став до ладу і почав давати продукцію, місто втратило свою принадність чистого тайгового поселення.

Місто поступово набував іншу славу. На дешевої електроенергії виплавляли на найбільшому в світі заводі алюміній, на найбільшому в світі лесокомплексе варили целюлозу. Від фтору на десятки і сотні верст навколо чахли лісу, від метилмеркаптана забивали в квартирах кватирки, законопачують, щілини і все одно заходилися в задушливому кашлі. Через двадцять років після того, як гідростанція дала струм, місто перетворилося на один з найнебезпечніших для здоров'я. Будували місто майбутнього, а збудували повільно діючу газову камеру під відкритим небом.

Люди втратили зв'язку один з одним, кожен за себе - ось девіз цього світу. Руйнуючи природу, ми руйнуємо себе, своє майбутнє.

Руйнуючи природу, ми руйнуємо себе, своє майбутнє

Чому ж під час розвитку своїх пристрасних почуттів до Одинцовій увірвалася в вікно свіжість ночі виробляє на нього таке враження?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация