Археологи не виключають, що на території Алтайського краю знайдений новий вид стародавньої людини

29 березня 2010 р 8:50

Вчені Інституту археології та етнографії СО РАН виявили під час розкопок в Денисовій печері кісточку первісної людини. Є підстави припускати, що новий вид стародавньої людини жив на території сучасного Алтайського краю одночасно з неандертальцями і предками сучасних людей, повідомляє «Інтерфакс».

«Обставини, при яких була зроблена ця знахідка, досить пересічні: ми працювали в Денисовій печері, що робимо вже протягом двадцяти років, і разом з археологічними матеріалами була виявлена кісточка первісної людини, яка лежала разом з кам'яними знаряддями часів раннього палеоліту», - наводяться в повідомленні Центру громадських зв'язків Сибірського відділення РАН слова керівника розкопок, заступника директора ІАЕТ СО РАН з наукової роботи доктора історичних наук Михайла Шунькова.

Він зазначив, що шари датуються віком від 30 до 40 тисяч років тому. «На жаль, точного датування поки немає, але вона з'явиться протягом найближчих двох тижнів», - обіцяє вчений. За його словами, за фрагментом кістки було встановлено, що це фаланга пальця дитини, швидше за все, дівчатка віком близько 5-7 років. «Згодом зразок був переданий нашим колегам в Інститут еволюційної антропології імені Макса Планка, в лабораторію, з якої ми давно співпрацюємо, очолювану Свенте Паабо», - розповів керівник розкопок.

Він повідомив, що після вивчення викопної мітохондріальної ДНК було встановлено, що існують великі відмінності в її генетичному коді як з кодом людини сучасного фізичного вигляду, так і неандертальця.

Михайло Шуньков зазначив, що відносно недавно, 20-30 років тому, вважалося, що еволюція людини протікала послідовно і плавно, і попередником сучасної людини був неандерталець, який, відповідно, мав своїх предків.

Близько 10 років тому, перш за все, завдяки вивченню древньої викопної ДНК, стало зрозуміло, що це два різних види, і неандерталець є не предком людини сучасного фізичного вигляду, а тупиковою гілкою розвитку, хоча вони тривалий час існували паралельно, нагадав учений. «Ті дані, які отримані зараз, нехай ще й не остаточні, вказують на те, що був і третій вид, назвемо його умовно« алтайський людина », і він не був предковой формою для двох інших», - підкреслив Михайло Шунько.

За його словами, до отримання цих даних археологи припускали, що на Алтаї існували два різновиди стародавньої людини, і ті артефакти, які знаходили в Денисовій печері, пов'язані з Homo sapiens. Вчений повідомив, що в тому ж шарі, де була знайдена кісточка «людини алтайської», були знайдені артефакти, які, як зазвичай вважалося, свідчать про появу культури людини сучасного фізичного вигляду. «В першу чергу, це предмети символічної діяльності, наприклад, прикраси - в тому числі кам'яний браслет і кільце, вирізане з мармуру. Дані знахідки були виготовлені за допомогою технологічних прийомів (розточування каменя, станковое свердління, шліфування), які традиційно вважалися характерними для більш пізнього часу, і ніде в світі не відомо використання їх на настільки ранніх етапах палеоліту », - розповів Михайло Шунько.

На думку археолога, «алтайський людина», в кінцевому рахунку, прийшов з Африки, мабуть, відокремившись від загальної гілки Homo близько мільйона років тому. «Неандертальці і людина сучасного фізичного вигляду відокремилися значно пізніше, близько 500 тисяч років тому. Як ці три види взаємодіяли між собою - питання для подальших досліджень », - цитує« Інтерфакс »Михайла Шунькова.


29 березня 2010 р 8:50   Вчені Інституту археології та етнографії СО РАН виявили під час розкопок в Денисовій печері кісточку первісної людини

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация