Археологи визначили будівельників храмів Андрія Боголюбського

Поділитися в соціальних мережах: Поділитися в соціальних мережах:   Фото: Інститут археології РАН   Храм Різдва Богородиці та інші церкви Володимирській Русі будували майстри з Cеверной Італії, з'ясували вчені з Інституту археології РАН

Фото: Інститут археології РАН

Храм Різдва Богородиці та інші церкви Володимирській Русі будували майстри з Cеверной Італії, з'ясували вчені з Інституту археології РАН.

Докази вони виявили під час розкопок на території храмового комплексу в Боголюбове, передає РІА Новини . Фахівці вважають, що в будівництві храму задіяли майстрів з Ломбардії і Емілії-Романьї.

Сліди його існування храму дослідники знайшли, коли проводили розкопки в тій частині сучасного собору, де колись знаходилася західна стіна церкви Андрія Боголюбського. Вивчення стін храму показало, що в його будівництві брали участь західні майстри часів Фрідріха Барбаросси. Вони на Володимирську Русь з Італії, яка входила тоді до складу Священної Римської імперії.

Першим натяком на походження майстрів стали кутові колони храму, поставлені по діагоналі. Такі елементи архітектури зустрічаються в соборах Північної Італії.

Напівколони на стінах храму Різдва Богородиці, оточені малими колонками, нагадують аналогічні форми, що прикрашають собори в інших куточках Північної Італії. Зокрема, їх можна побачити в базиліці Сан-Мікеле в Павії. Крім італійських майстрів, до будівництва залучали різьбярів князя Юрія Долгорукого, що побудували Спасо-Преображенський собор в Переславлі-Заліському і Золоті ворота у Володимирі.

Вчені розраховують, що найближчим часом знайдені ними останки храму перетворять на музей. Вони вважають, що допоможе росіянам ближче познайомитися з історією і запобіжить подальшому руйнуванню стін храму. Для цього буде потрібна підтримка влади.

Поділитися в соціальних мережах:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация