архітектура Узбекистану

Цікава архітектура узбецького народного житла 19 - поч

Цікава архітектура узбецького народного житла 19 - поч. 20 ст. У ній втілився багатовіковий досвід народу, вироблений в складних природно-кліматичних умовах і відображає локальні особливості окремих районів і міст республіки. Так, бухарський житловий будинок, розташований в скупчених, позбавлених зелені центральних районах міста, має замкнутий характер, ізольований від вуличного шуму і пилу, Його житлові кімнати розташовуються навколо замощення дворика, в якому виникає свій мікроклімат і навіть в спеку прохолодно.

Створенню сприятливого мікроклімату в Хивинском будинку сприяє пристрій підвищеної тераси (улуг-айван), відкритої вітрі. Для ферганської будинків були характерні розсувні стіни і віконниці, декоративні стінні ніші, різьблення по ганчу, розписи стель і ін.

Інтер'єр народного житла Узбекистану дуже простий, але все в ньому раціонально і самобутньо. Народні майстри з покоління в покоління дбайливо передавали свої знання і досвід,

У другій половині 19 ст. в зодчество Узбекистану стали впроваджуватися принципи європейського регулярного містобудування, З'явилися нові типи будівель - банки, школи, гімназії, училища, універсальні магазини і т.п. Будували в основному з обпаленої цегли з товстими

стінами і контрфорсами, що надавало стійкість при землетрусі. Архітектура в більшості випадків була еклектичною.

У сучасному Узбекистані збереглися пам'ятки матеріальної культури більше 40 століть, Сформована своя реставраційна школа, склалися певні принципи і традиції, прийоми консервації, інженерного зміцнення, реставрації пам'яток та благоустрою прилеглої до них території.

У проектуванні і будівництві помітно використання мотивів монументального архітектурної спадщини (стрілчасті арки, східні портали, купола). Значним досягненням архітектури Узбекистану слід визнати будівлю Театру опери і балету ім. Навої в Ташкенті. (А. Щусєв), готелі (М. Булатов), що відрізняється легкістю і південним колоритом.

Ну, а сучасні принципи містобудування - будівництво житлових утворень великими масивами, комплексно, з усіма видами обслуговування населення, підвищення поверховості і ін., Отримали найбільш повне відображення в нових містах - Алмалик, Ангрене, Зарафшані і особливо Навої.

Значно реконструйовані такі історичні міста - Самарканд, Бухара, Хіва. Всесвітньо відомі неповторні пам'ятки архітектури цих древніх міст. Зі здобуттям незалежності в республіці створені нові передумови для розвитку національної архітектури та градостоітельства.

Активізувався розвиток центру Ташкента. Невпізнанна стала столиця Узбекистану. Головна площа столиці Мустакіллік, побудована за зразком багатьох сучасних площ, призначалася для рідкісних і грандіозних парадів. Зараз на ній встановлені транспортабельні збірні металеві вежі з куполами, мобільний амфітеатр і набрана з електричних лампочок панорама Узбекистану. Тут в останню ніч літа святкується День Незалежності республіки, урочисті події, проводяться різні заходи.

1 3 4

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация