Аріна Холіна: Жінки проти жінок, або Кому ти потрібна в свої старі 28 - блог - новини психологія

Юлія Висоцька-Кончаловская каже, що у актрис, яких Харрасов Вайнштейн, був вибір. Мовляв, якщо ти вирішила, що роль варто сексу з неприємним тобі дядьком - це ти не з ножем у горла рішення приймала, це твоя відповідальність. Юлія Висоцька-Кончаловская каже, що у актрис, яких Харрасов Вайнштейн, був вибір

Юлія Висоцька та Андрій Кончаловський

Як би так. Тому багато з Юлією радісно погодяться, а потім пересмикнуть плечима і зітхнуть "зовсім ці феміністки в своїх америках офигели".

Але, скажіть, коли всього 100 років тому батьки видавали дочку заміж за якогось багатого Калибана - і вона в цей заміж йшла, тому що вибір був - чи туди, чи в монастир, це справжній вибір?

Або в наші дні ці історії в Швеції, коли батько-курд зарізав доньку за те, що вона пішла з шведом на танці? Це вибір? Вона зробив вибір, так, але її родина, уклад і традиції її кола, навіть її релігія - вони всі були проти неї. Якби вона зробила вибір за їхніми правилами (тобто залишилася б вдома і вийшла потім за того, на кого вкажуть батьки) - залишилася б жива. Але цей вибір вбив би її по іншому.

Давайте опустимося з голлівудських пагорбів прямо на грішну землю якогось Глянув, де жінка з Таджикистану повинна трахатись з власником кіоску - інакше він її звільнить. Вибір - без роботи виявитися на вулиці в чужій країні, можливо, з дітьми. (Такі історії вам розкажуть в кризових центрах і в суспільствах захисту прав мігрантів). Це вибір ?!

Якщо суспільство (патріархальне) в принципі ставиться до жінки як до м'яса, як до повії, у якій 2 варіанти - бути повією замужем або бути повією на фрілансі, і якщо кожен другий продюсер або режисер-такий Вайнштейн, і якщо жінка в цьому суспільстві в принципі відчуває своє тіло товаром, який вона так чи інакше повинна загнати подорожче, то можна сміливо сказати, що варіантів у жінок не дуже багато.

І ви ще згадайте, як багато жінок народжували / народжують дітей тільки тому, що суспільство на них тисне. Скільки матусь, тіточок, сусідок, лікарів, колег, подруг дивляться на жінку зверхньо і сверблять, сверблять, сверблять, що ТРЕБА народжувати, час іде, давай-давай-давай ... І жінка народжує. Чи не тому, що хоче, а тому, що не може впоратися з цим тиском. Це її вина? Можна звинувачувати людину в тому, що він здався під тортурами? Такі ось вагітності - це ж теж результат насильства, підсумок придушення свободи волі. Жінка винна? На кому тут більше провини - на суспільстві, яке гвалтує мозок, або на дівчині?

Якщо вам здалося, що це різне - ні, ви помиляєтеся. Тут все та ж сторона медалі - жінка повинна сексуально задовольняти чоловіка і повинна народжувати йому дітей. Жінка - це всього лише функція при мужика.

У суспільстві з хворими установками дуже складно зробити правильний вибір. Якщо ти можеш або піти заміж за кого не любиш або залишитися старою дівою - це не вибір. Якщо ти не можеш отримати хорошу роль чесно лише тому, що продюсер бачить і тебе, і інших актрис, своїми повіями - це не вибір. От у тебе є десять продюсерів, сім з яких - такі, як Вайнштейн, а троє - знімають своїх дружин. Це вибір?

Проблема не тільки в робочих моментах, а в тому, що будь-яка жінка відчуває кожну секунду сильний тиск. Вона повинна бути красивою і худий - щоб її, в принципі, помітили. Вона повинна носити тісне і незручний одяг - щоб відповідати чоловічим ідеалам. Вона повинна вийти заміж - і не за своїми правилами, а за правилами суспільства - тобто за альфа-самця (наприклад, такого, як Вайнштейн). Тобто все той же Вайнштейн так чи інакше їй загрожує. Вона повинна народити дитину - знову ж щоб прив'язати до себе чоловіка і в майбутньому отримувати аліменти.

Всі актриси, які виступили проти Вайнштейна - вони виступили насправді проти таких правил. Так, багатьом ці жінки здалися недостатньо безневинними, але, вибачте, якщо зґвалтують повію - це все одно згвалтування. Можна сказати, що половина цих жінок по-іншому не отримали б відмінні ролі в хороших фільмах - ну так я особисто ще більше їх поважаю за сміливість, тому що піти на таке визнання, прямо або побічно, це велика справа. Ці дівчата не злякалися розтоптати себе, свою репутацію, свій світлий млинець образ заради того, щоб знищити ось цю ось блядскій систему. Може, у них не було повного розуміння, ніж їм загрожує власна відвертість, але в принципі цей ризик був закладений - і вони не побоялися.

Зрозуміло, що це все складні питання - їх можна відвести далеко в сторону: туди, наприклад, де звичайні громадяни Німеччини перетворювалися в катів, або в сталінський СРСР, де сусід стукав на сусіда, відправляючи його в табори, і тут складно сказати, хто винен … з одного боку. Але якщо людина створюють такі умови, де він постійно перебуває в шаленому звірячому страху, де немає справедливості, де твориться беззаконня - тут, правда, складно зберігати гуманістичні цінності. Дуже складно. Можливо. Але складно неймовірно - тут вже починає працює тільки інстинкт виживання, причому екстремальний, і ніхто ніколи не знає, в який вигляді він проявиться у тебе.

Жінки, які народилися в світі патріархальних цінностей, де інші жінки першими тебе принижують і змушують жити за такими правилами, які не вважають тебе людиною - ну, я б не ризикнула їх засуджувати. Чесно. Правда в тому, що ми всі - ось такі, просто хтось сидів тихо і не ліз у будь там кіно, а хтось поліз - і пішов на угоду. І не треба згадувати всує всяких там Меріл Стріп - ми нічого про неї не знаємо. В тому сенсі, що крім неї нікому не відомо, які їй робили пропозиції - і на що вона погодилася. Я знаю, що в цьому бізнесі мало кому з жінок вдавалося обійти такого роду угоди - раніше чи пізніше.

Це був неправильний світ, і спасибі, що хтось наважився сказати про це вголос. І я особисто, звичайно, ні в якому разі не будуть звинувачувати тих жінок, які ламають цю жахливу систему, - для мене вони, безумовно, жертви традицій, які змушують всіх нас, жінок, шукати багатого чоловіка або коханця, народжувати дітей "щоб було ", сидіти заміжня тому, що" кому ти потрібна в свої старі 28, молодість пройшла, терпи ", або розсовувати ноги за роль - тому що і цю роль, і іншу отримає та, яка розсуне.

І хочеться сказати Юлії: "Мила, ви дуже вчасно вийшли заміж за одного з найвпливовіших режисерів країни, і ви дуже комфортно відчуваєте себе дружиною, телеведучою і часом актрисою, ви у Кончаловського за пазухою. Задумайтесь, де б і з ким би ви були , якби вам доводилося заробляти собі на життя тільки своїм талантом, через який вогонь і лайно вам довелося б пройти, скільки б секс-пропозицій ви отримали і на скільки погодилися б в розпачі. Подумайте про це перш, ніж засуджувати тих з такою ось ситого буржуазної позиції впливовий ного пана. Звідти, де ви, засуджувати дуже просто - занадто просто ".

Хто із зірок чекає поповнення, а хто розлучився - читайте в нашому Instagram !

Але, скажіть, коли всього 100 років тому батьки видавали дочку заміж за якогось багатого Калибана - і вона в цей заміж йшла, тому що вибір був - чи туди, чи в монастир, це справжній вибір?
Або в наші дні ці історії в Швеції, коли батько-курд зарізав доньку за те, що вона пішла з шведом на танці?
Це вибір?
Це вибір ?
Це її вина?
Можна звинувачувати людину в тому, що він здався під тортурами?
Жінка винна?
На кому тут більше провини - на суспільстві, яке гвалтує мозок, або на дівчині?
Це вибір?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация