Аркадій Гайдар біографія

Аркадій Петрович Гайдар, уроджений Голіков, відомий радянський дитячий письменник Аркадій Петрович Гайдар, уроджений Голіков, відомий радянський дитячий письменник. Про нього казали, як про людину прямодушному і чистому, немов дитина. Мабуть своє сприйняття світу він і вкладав в роботи, які подарував усім радянським дітям.

Народився майбутній письменник і кіносценарист в родині вчителів, завдяки чому і вийшов своє досконале освіту, 9 січня 1904 року в Курській губернії, місті Льгове. У рідному місті, батько Аркадія вів революційну діяльність, тому сім'я змушена була покинути місто і перебрати в Арзамас. Коли хлопчикові було 11 років, він поступив на навчання в реальне училище. Вів юний Аркадій життя бурхливу і наповнену різного роду діяльність - виступав на мітингах, брав участь у революційних зборах, одним словом, допомагав батькові втілити його погляди в реальність. Коли Аркадію Гайдару було 14 років, його батько пішов на війну. Спочатку син відчайдушно намагався потрапити на фронт - хотів брати участь у військових діях, але його зупинили.

У січні 1919 року, через те, що вік свій він приховав, Аркадій все ж потрапляє на фронт молодшим ад'ютантом, бере участь в боях, але, на жаль, отримує поранення. За службі він значно просунувся - вже через якийсь час стає комісарів штабу, а в 1921 році йому присвоїли командира відділення Нижегородського полку.

Свою творчу діяльність пов'язував також з військової діяльність - в 1925 році в журналі «Звезда» був опублікований його перший працю «У дні поразок і перемог». Значного успіху не прозвучало, а ця робота так і залишилася непоміченою. У цьому ж році, в Пермі, на світ з'являється його поема «Наріжний будинок», яку він підписує своїм псевдонімом «Гайдар», що означає з тюркської мови «вершник, що мчить вперед». У тій же газеті «Зірка» публікуються його нові вірші «Лицарі неприступних гір», поема «Кулеметна пурга», оповідання «Р.В.С», де проявилася вже дитяча, світла тематика. Поема була наповнена моральними міркуваннями і настановами, соціальна тематика тісно стиснулася навколо оповідань для дітей, що, в принципі, і визначило майбутню спрямованість автора.

У тому ж місті, в Пермі, Аркадій Гайдар знайомиться, а потім і одружується з дочкою більшовика, Руве-Лії ЛазаревнеСоломянской, але вже в 1931 році вони розлучаються. Аркадій переїжджає працювати до Хабаровська кореспондентом в газету «Тихоокеанська зірка». Наступні роки його творчості були досить-таки плідними: були написані «Школа», «Далекі країни», «Казка про військову таємницю», які подарували їжу для роздумів багатьом радянським дітям.

Незабаром, в 1939 році з'явилася поема «Чук і Гек», що прославило Аркадія Гайдара, адже дана робота стала класикою літератури для дітей. У 1941 році, в липні, Аркадій відправляється на фронт військовим кореспондентом. Борг перед батьківщиною не завадив великому дитячому новелісту продовжити свою творчу роботу - на світ з'явилися такі роботи, як «Міст», «Гарячий камінь», «Василь гаків», «Маруся», «Совість» та інші.

Загинув Аркадій Гайдар на фронті, у віці 37-ми років, біля села Ліпляве Черкаської області, але творчість його назавжди врізалося в історію і в пам'ять всіх радянський дітей.

Завантажити цей матеріал:

Оцініть, будь ласка, прочитаний матеріал :)

(Поки оцінок немає)   Loading (Поки оцінок немає)
Loading ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация