Армія Афганістану відчуває проблеми, незважаючи на багатомільярдну допомогу США

США витратили $ 39 млрд на створення і підготовку армії Афганістану з початку операції проти бойовиків руху «Талібан» в 2001 році

США витратили $ 39 млрд на створення і підготовку армії Афганістану з початку операції проти бойовиків руху «Талібан» в 2001 році. Про це повідомив у вівторок інформаційний портал Washington Free Beacon, в розпорядженні якого опинився доповідь генерального інспектора уряду США з питань реконструкції в Афганістані Джона Сопко.

«Сполучені Штати витратили понад $ 17 млрд на забезпечення зброєю, боєприпасами та військовою технікою сили Афганістану, що знаходяться в тяжкому становищі, - йдеться в статті на сайті порталу. - Всього ж на 30 червня 2016 року Сполучені Штати зобов'язалися виділити $ 40,1 млрд і надали $ 39 млрд на створення, навчання, постачання і підтримку армії Афганістану ».

«Чисельність афганських сил безпеки скорочується, незважаючи на мільярдну військову допомогу від США», - впевнений Washington Free Beacon. Справа в тому, як пояснює портал, що «в цьому році було зафіксовано падіння числа надійшли на військову службу афганців, на тлі відродження в країні руху« Талібан ».

На 31 травня 2016 року Вашингтон «витратив близько $ 13 млрд на озброєння національної армії Афганістану і ще $ 4,2 млрд на зброю» для поліції країни. «У той час як Сполучені Штати продовжують виділяти з коштів платників податків величезні суми допомоги потерпілій від війни країні, потенціал її сил безпеки досягає все нових низьких показників, що ставить під сумнів можливість повної передачі американськими військами і їх союзниками контролю над безпекою країни», - зазначає портал .

За даними доповіді, на квітень 2016 року в національній армії і силах безпеки служили 319 595 осіб. «Це значне зниження в порівнянні з даними за лютий 2014 року - 338 108 осіб, - підкреслив Сопко. - І їх число продовжує падати ». Так, за станом на 20 травня 2016 року, чисельність сил афганської армії становила 171 428, що на 8 083 особи менше, ніж у січні цього року.

Армія Афганістану відчуває брак екіпіровки

Афганським військовослужбовцям бракує таких основних речей, як взуття, незважаючи на значне фінансування з боку Сполучених Штатів. «Афганські сили безпеки відчувають брак взуття належної якості, - підкреслюється в доповіді. - Крім того, 23% взуття, що були замовлені для армії і 29% взуття, що були замовлені для поліції за 2014 і 2015 роки, не були поставлені до початку 2016 року ».

Брак взуття стала наслідком «рішення афганської влади купувати недовговічну і низькоякісні взуття місцевого або китайського виробництва», а також «система, яка відстежувала кількість придбаної взуття, але не її розміри». «Це призвело до надлишків взуття, яка була занадто велика для більшості афганських співробітників сил безпеки», - наголошується в доповіді.

Мільярди, витрачені на зброю та обладнання, також призвели до проблем. У той час як «на озброєнні армії Афганістану перебуває понад 54 тис. Транспортних засобів», Міністерство оборони США «вважає, що кількість що знаходяться в робочому стані транспортних засобів набагато нижче».

Поліцейські країни також відчувають труднощі. Загальна кількість правоохоронців станом на квітень 2016 становить 148 167 осіб, «що нижче на 7 015, ніж в травні-2015», згідно з доповіддю.

Міністерство оборони також «повідомило про існуючої потреби в заміні отримав шкоди обладнання, ремонт якого економічно не вигідний».

Операція США проти талібів

Після організованих «Аль-Каїдою» терористичних актів в США 11 вересня 2001 року і відмови видати її ватажка Усаму бен Ладена, який переховувався на території Афганістану, США і Великобританія почали 7 жовтня 2001 року військову операцію «Непохитна свобода» проти руху «Талібан». До грудня 2001 року режим талібів було повалено, бойовики пішли в гори і розпочали партизанську війну.

8 грудня 2014 року відбулася церемонія завершення місії Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані, яка тривала 13 років. Після виведення основних сил міжнародної коаліції обстановка в Афганістані загострилася, особливо в північних і східних провінціях. Там посилилися позиції терористичного угрупування «Ісламська держава» (ІГ, заборонена в РФ), яка конкурує за контроль над регіоном з рухом «Талібан». Влада Афганістану не можуть протистояти бойовикам без міжнародної підтримки.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация