Армія Казахстану слабкіше узбецької, але сильніше фінської

  1. У Казахстані 8 мільйонів потенційних солдатів
  2. «Сусіди будуть тремтіти ...»

У світовому рейтингу Global Firepower армія Казахстану піднялася на 13 пунктів і посіла 53 місце.

У Казахстані 8 мільйонів потенційних солдатів

Всього в списку 126 країн.

Так званий «Індекс бойової потужності» заснований на сумі майже 50 факторів. Це чисельність населення, придатного до військової служби, кількість військової техніки для ведення бойових дій на суші, в повітрі і на морі.

Також враховувалися економічні ресурси і фінансові кошти, які країни можуть витратити на озброєння. Також одним з факторів стало географічне положення учасників.

Як вважають укладачі рейтингу, армія Казахстану - досить сильний інститут на пострадянському просторі.

Основну міць збройних сил Республіки Казахстан забезпечує закуповується за кордоном сучасне озброєння

Згідно з даними Global Firepower, в розпорядженні у казахстанських військових знаходяться 300 танків, 1,6 тисячі броньованих машин, 744 артилерійських знаряддя і 393 ракетні системи. Кількість військових літальних апаратів в Казахстані зросла до 244 одиниць. Серед них понад 100 винищувачів і понад 80 вертольотів.

«При чисельності населення понад 18 мільйонів чоловік на захист країни готові встати близько 8 мільйонів громадян, - пишуть військові аналітики. - Крім того, армія Казахстану, згідно з рейтингом, має в своєму розпорядженні бюджетом в 2,4 мільярда доларів ».

При цьому найсильнішою армією в Середній Азії дослідники вважають армію Узбекистану .

Перше місце в списку займають США, зі 145 мільйонами людей, здатними вести бойові дії. Далі за списком - Росія (69 мільйонів), трійку лідерів замикає Китай (750 мільйонів чоловік). В першу десятку потрапили Індія, Великобританія, Франція, Німеччина, Туреччина, Південна Корея і Японія. Останні місця посіли африканські республіки Намібія, Сомалі та ЦАР.

Останні місця посіли африканські республіки Намібія, Сомалі та ЦАР

Армія Казахстану - на «хорошому» 53 місці

«Сусіди будуть тремтіти ...»

Тим часом, найпотужнішими збройними силами в світі в 2030 році будуть мати у своєму розпорядженні Росія, США, Китай, Індія і Франція. До такого висновку прийшло американське військово-політичне видання The National Interest .

Роблячи прогноз на 20-30 рік, журнал брав до уваги три основні чинники:

  • доступ армії до національних ресурсів, включаючи новітні технології та інновації;
  • підтримка армії з боку керівництва країни, що дозволяє при цьому військовим зберегти незалежність;
  • можливість армії відчувати нову зброю і тактику в бойових умовах.

Так, в Росії в умовах недавнього економічного підйому в армію потоком пішли інвестиції, а реформа елітних підрозділів дозволила РФ провести успішну військову операцію в Сирії.

«Сусіди Росії будуть як і раніше тремтіти перед розмірами і відвагою російської армії»,

- написав The National Interest.

- написав The National Interest

У разі потреби армія КНР складе 750 мільйонів чоловік

Говорячи про армію Китаю, журнал відзначив: «Головною перевагою НВАК і раніше є її масштаб: армії з більшою чисельністю немає майже ні в однієї країни світу. При цьому істотний недолік - відсутність бойового досвіду, який в останній раз був отриманий в Китайсько-в'єтнамській війні в 1979 році ».

А боєздатність армії США забезпечує той факт, що їхні збройні сили «завжди в формі». США ведуть військові дії в Іраку і Афганістані вже 15 років. «Це найбільший період ведення постійних бойових дій з часів Індіанських воєн», - відзначили аналітики.

Найсильніша армія в США, найслабша - в Сомалі, Казахстан - посередині

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация