Армія Литви - реальна загроза чи лякало?

У зв'язку з активною участю Росії в сирійському конфлікті і загостренням відносин з Туреччиною, прибалтійська напрямок тимчасово випало з пріоритетів зовнішньої політики Кремля У зв'язку з активною участю Росії в сирійському конфлікті і загостренням відносин з Туреччиною, прибалтійська напрямок тимчасово випало з пріоритетів зовнішньої політики Кремля. Однак під боком Калінінградського анклаву формується нова литовська армія. Чи несе вона реальну загрозу своїм сусідам - ​​Білорусі та Росії?

Під прикриттям грузинського і українського конфліктів, Литва при безпосередній допомозі країн Заходу і США почала нарощувати військову міць, модернізувати озброєння і військову техніку, також планує протягом п'яти років збільшити чисельність збройних сил в три рази - до 30 тисяч осіб!

Можна дійсно все відписати страху перед великою східною сусідкою, якби не одне «АЛЕ».

Литва в даний час активно проводить навчання із взаємодії цивільних відомств і національних структур з керівництвом НАТО з прийому прибуває іноземного контингенту в країну. Більш того, згідно із задумом навчань, литовські військові відточують навички ведення бойових дій в містах, розвідувальних рейдів і ведення настання. Все це змушує задуматися про мирні цілі таких приготувань.

Якщо взяти повідомлення міністерства охорони краю Литви за останні півроку, то може скластися враження про цілеспрямовану підготовку країни до повномасштабної війни за відсутності непрямих ознак напруженості в Балтійському регіоні.

По-перше, в Литві прийнято державний бюджет на 2016 рік з рекордними асигнуваннями на військові цілі в розмірі 1,48% від валового внутрішнього продукту (ВВП). Військовий бюджет Вільнюс збільшує майже на 30% (!), Або на 150 млн. Євро (з 425 млн. Євро в поточному році до 575 млн. Євро в 2016). По відношенню до ВВП це становить зростання з 1,11% до 1,48%.

По-друге, на сайті Сейму Литви розміщений   проект   Закону про принципову структуру і чисельність збройних сил на 2016-2021 роки По-друге, на сайті Сейму Литви розміщений проект Закону про принципову структуру і чисельність збройних сил на 2016-2021 роки. Виходячи з його змісту, Литва планує збільшити чисельність армії до 31 660. З огляду на, що сучасна чисельність литовської армії становить 12,7 тисяч осіб, то зростання становить просто колосальний.

У документі також визначено створення другої механізованої бригади сухопутних військ, що отримала назву «Жемайтія». Планується, що оперативної готовності штаб бригади досягне до кінця січня 2016 року. Також, крім штабу, почнуть функціонувати рота підтримки, розвідувальна рота і рота зв'язку, а в 2017 році будуть сформовані піхотний батальйон і артилерійський дивізіон. МБР «Жемайтія» буде дислокуватися в Клайпеді (на Калінінградському напрямку).

По-третє, йде прискорена модернізація озброєння та військової техніки. Ось кілька останніх закупівель та укладених договорів:

- 28 сентября 2015 року Литва уклала договір з Німеччиною, згідно з яким ВС отримають від Бундесверу 21 самохідну гаубицю Pzh2000 155-мм калібру - 28 сентября 2015 року Литва уклала договір з Німеччиною, згідно з яким ВС отримають від Бундесверу 21 самохідну гаубицю Pzh2000 155-мм калібру. Також литовська армія отримає з Німеччини 26 броньованих командних машин M577 V2 і шість евакуаційних танків BPZ2. Вся техніка використовувалася до цього в ЗС Німеччини. На проект підвищення артилерійських потужностей до 2019 року виділено 58,3 млн. Євро;

- 27 листопада 2015 року в Пренайском і Шилутського районах Литви була закладена будівельна капсула радарів великої дальності - 27 листопада 2015 року в Пренайском і Шилутського районах Литви була закладена будівельна капсула радарів великої дальності. Будівельні роботи планується завершити в цьому році, а повна операційна потужність радарів буде досягнута до 2019 року;

- 11 січень 2015 року Держрада по обороні Литви прийняв рішення про закупівлю у німецького консорціуму «Artec» 88 одиниць бронетехніки «Boxer» на суму 400 млн - 11 січень 2015 року Держрада по обороні Литви прийняв рішення про закупівлю у німецького консорціуму «Artec» 88 одиниць бронетехніки «Boxer» на суму 400 млн. Євро. Це буде найдорожча покупка в історії армії Литви;

- 21 грудня 2015 року, міністерство охорони краю Литви повідомило про закупівлю у США 220 протитанкових ракетних систем Javelin і 74 пускових установок. Вартість операції складе 55 млн. Доларів, вона вже отримала схвалення Держдепартаменту США; - 21 грудня 2015 року, міністерство охорони краю Литви повідомило про закупівлю у США 220 протитанкових ракетних систем Javelin і 74 пускових установок

- на початку січня 2016 року Литва планує провести переговори з Норвегією і США про закупівлю пересувних зенітних ракетних комплексів середнього радіусу дії NASAMS-2 (National Advanced Surface-to-Air Missile System 2) спільної розробки норвезької компанії Kongsberg Defence & Aerospace і американської Raytheon. - на початку січня 2016 року Литва планує провести переговори з Норвегією і США про закупівлю пересувних зенітних ракетних комплексів середнього радіусу дії NASAMS-2 (National Advanced Surface-to-Air Missile System 2) спільної розробки норвезької компанії Kongsberg Defence & Aerospace і американської Raytheon

Більш того, село Мумайчяй Шяуляйського району Литви перетворена в базу зберігання військової техніки США. У село-базу, вже доставлено близько 50 одиниць танків Abrams і бойових машин піхоти Bradley. Згодом США збираються доставити і іншу військову техніку і устаткування - всього близько 200 одиниць.

Цілком виправдано військові аналітики задають питання про цілі нарощування військових потужностей Литви, яка не має територіальних суперечок і конфліктів з сусідами?

Хоча плани і перспективні, однак вони здійснюються крок за кроком, перетворюючи армію Литву в одну з найбільш модернізованих і боєздатних в Балтійському регіоні, а сама держава - в мілітаризовану зону, яка може створити виклики і загрози сусідам.

Чи досягнуть і через якийсь час литовські збройні сили необхідного рівня боєздатності - це вже інше питання. У будь-якому випадку на даний процес слід очікувати відповідної реакції країн регіону, що не входять в НАТО.

Чи несе вона реальну загрозу своїм сусідам - ​​Білорусі та Росії?
Цілком виправдано військові аналітики задають питання про цілі нарощування військових потужностей Литви, яка не має територіальних суперечок і конфліктів з сусідами?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация