Армія Росії: історія і сучасність

  1. Армія Російської Федерації
  2. Служба за призовом
  3. Роду військ в складі ЗС РФ
  4. На землі
  5. В небі
  6. "Зоряні війни"
  7. На море
  8. сила атома
  9. В тилу ворога
  10. Наші тили

Давня Русь з її дружинами, стрілецьке військо, «служиві» з кріпаків - історія нашого воїнства йде в глибину століть. За останні роки країна зробила впевнений крок вперед і вгору: в рейтингу найпотужніших армій світу наша - на другому місці. У цій статті ми розповімо про кількість військовослужбовців в рядах вітчизняної армії, про те, що є на озброєнні, а також про командному складі наших військ.

Армія Російської Федерації

7 травня 1992 Радянська Армія перестала існувати, ставши основою Збройних Сил Російської Федерації. На сьогодні виконувати накази Верховного головнокомандувача , Президента Володимира Володимировича Путіна, готові 1903 тис. Осіб, з яких 1013 тис. - військовослужбовці. Обдарований зовнішній політик і харизматичний лідер, Володимир Путін призначив міністром оборони стриманого і досвідченого Сергія Шойгу. Генеральний штаб підпорядковується генералу Валерію Герасимову.

Служба за призовом

Двічі на рік, навесні та восени, чоловіче населення країни від 18 до 27 років призивається на строкову службу . Слабкі духом намагаються « відкосити », Мужні й рішучі віддають військовий обов'язок Батьківщині протягом 12-ти місяців - такий термін служби за призовом . В запасі у нас 2500 тис. Чоловік.

Одна з можливостей - служба за контрактом : З кінця 2015 року таких бійців більше, ніж призовників. У 2016 році нам трохи не вистачило до «повного комплекту»: 93% особового складу, з яких 384 тис. - контрактники. Усе сержанти - професіонали. Такого в історії країни ще не було.

Роду військ в складі ЗС РФ

Бойова міць країни - три види збройних сил, два окремих роду військ, а також спецвійська, які стоять «особняком» і в види і роди військ не входять.

На землі

Якщо щось трапиться, відіб'ють удари супротивника і підуть в наступ:

  • мотострілкові війська, включаючи піхоту на БМП і БТР-ах;
  • танкові війська - танкісти, мотострільці, ракетники, артилеристи та інші частини;
  • ракетні війська і артилерія - вогневі удари за ними: в арсеналі гармати і гаубиці, реактивна і протитанкова артилерія, міномети. Пліч-о-пліч - розвідка, управління і забезпечення;
  • захищають небо над нами і не дають противнику «пхати носа» в наш повітряний простір війська ППО сухопутних військ. В їх руках зенітно-ракетні та зенітно-гарматні системи - від мобільних до переносних;
  • спеціальні війська і служби забезпечують радіаційну, хімічну і біологічну захист - завдання вузькоспеціальні. До них відносяться інженерні, автомобільні, війська зв'язку і т.д.

сухопутними військами командує генерал-полковник Олег Леонідович Салюков.

В небі

Історія російської бойової авіації почалася з невдалого випробування: моноплан контр-адмірала Олександра Можайського - перший літак, побудований в Росії і один з перших в світі - піднявся в повітря, пролетів кілька метрів і впав, зламавши крило. А до початку Першої світової війни Російська Імперія мала вже найбільший в світі повітряний флот. А сьогодні в небо готові піднятися понад 3,5 тис. Бойових машин.

З 2015 року зірки на погонах мають пряме відношення до зірок в небесах - Повітряно-космічні сили об'єднали ВВС і Війська повітряно-космічної оборони. Небесна підтримка сухопутних військах і захист від ударів з повітря, сприяння повітряним десантам, розвідка угруповань противника забезпечені. У складі ВПС:

  • далека авіація;
  • фронтова авіація;
  • армійська авіація;
  • військово-транспортна авіація;
  • спеціальна авіація;
  • зенітні ракетні війська - захищають від повітряних нападів важливі адміністративні та економічні райони і об'єкти країни;
  • радіотехнічні війська;
  • війська протиповітряної і протиракетної оборони - попередять про ракетний напад. Їм довірено оборона Москви.
  • космічні апарати на орбіті - від військових до наукових, комплекси і системи повітряно-космічної оборони вирішують завдання загальнодержавного стратегічного масштабу.

"Зоряні війни"

Космодром «Плесецьк», Головний випробувальний центр ім. Г.С.Тітова, Військово-космічна академія ім. А. Ф. Можайського, управління по введенню коштів і частини забезпечення - все це ланки в ланцюзі повітряно-космічної оборони.

З 2015 року боротися за космос готові відроджені Космічні війська. Повітряно-космічний воїнство підпорядковується генерал-полковнику Віктору Миколайовичу Бондарева. Можливо, на цій посаді його змінить генерал-лейтенант Андрій В'ячеславович Юдін.

На море

Перше трищоглове судно європейського зразка з'явилося в Росії в 1636 році, ще за часів правління царя Михайла Федоровича. У жовтні 1696 року боярська дума отримала рапорт Петра I про завоювання фортеці Азов. Вирішено було будувати регулярний Військово-морський флот.

Сьогодні ВМФ Росії включає чотири флоти: Балтійський, Північний, Тихоокеанський, Чорноморський і Каспійську флотилію. виділяють:

  • підводні сили - основна ударна міць;
  • надводні сили;
  • морську авіацію;
  • берегові війська, включаючи морську піхоту і берегову ракетну артилерію.

Спецназ ВМФ веде розвідку і проводить спецоперації на прибережній і території військових баз противника. Командує флотом адмірал Володимир Іванович Корольов.

сила атома

У Росії близько 5 тис. Ядерних боєголовок (майже 20 тис. З урахуванням запасів) - ми лідируємо в світі. Міжконтинентальні балістичні ракети з ядерних боєзарядів - саме їх використовують ракетні війська стратегічного призначення, щоб «тримати в узді» потенційних агресорів.

Повітряно-космічний простір захищають три ракетних армії. Випробування зброї проходять на полігоні Капустін Яр. Розробки веде 4-й Центральний науково-дослідний інститут в Королеві, кадри «кують» Військова академія імені Петра Великого в Москві і Серпуховской військовий інститут ракетних військ.

Розробки веде 4-й Центральний науково-дослідний інститут в Королеві, кадри «кують» Військова академія імені Петра Великого в Москві і Серпуховской військовий інститут ракетних військ

Арсенали, заводи, бази - все це наша ядерна міць під командуванням генерал-полковника Сергія Вікторовича Каракаева.

В тилу ворога

Оперативно висадитися і вести бойові дії в тилу противника - основне завдання Повітряно-десантних військ, що складаються з дивізій і бригад під командуванням генерал-полковника Андрія Миколайовича Сердюкова.

Наші тили

Технічне забезпечення і підтримка військ: залізничні, трубопровідні, дорожні війська і медичні служби, топографи і частини спецназу ГРУ - ось що таке тил.

У нас величезна країна - цілих 5 військових округів. У розпорядженні Головнокомандувача і його підлеглих - ракетні комплекси і танки, Су і МіГи, авіаносний крейсер і підводні ракетоносці.

Зараз модно говорити і писати про проблемах сучасної російської армії . Однак якщо врахувати масштаб країни, протяжність кордонів, великі відстані всередині країни та інші фактори, стане очевидно, що управління таким колосальним механізмом, як збройні сили величезної держави, вимагає неймовірних зусиль і просто не може здійснюватися без окремих помилок і похибок.

Радує, що помилки стають приводом для вдосконалення і все більше молодих людей охоче йдуть на службу за призовом і за контрактом . А це означає, що наші недруги спокійно спати не будуть.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация