Армія ухильників: як Україна збирається збільшити призов до ЗСУ на дві тисячі осіб

  1. Полювання за призовниками
  2. «Не дуже хочуть служити в ЗСУ»

За тиждень до завершення осіннього призову уряд України вирішив збільшити число новобранців на 2 тис. Осіб. Відповідне розпорядження було дано на засіданні кабміну. Додаткові сили необхідні ВСУ для охорони арсеналів, баз і складів, де зберігаються зброя та вибухові речовини. Однак українці все менш охоче віддають борг батьківщині, побоюючись опинитися в зоні силової операції в Донбасі. За відомостями експертів, за останні роки заклик виконується не більше ніж на 70%. Як влада країни збирається здійснити додатковий набір в армію - в матеріалі RT.

На засіданні кабінету міністрів України було прийнято рішення збільшити чисельність осіннього призову 2017 року на 2 тис. Осіб. В результаті після закінчення призовної кампанії до ладу повинні встати 12 460 новобранців. Витрати на призовну кампанію теж вирішено підвищити - на 6,6 млн грн. ($ 247 тис.), До 41 млн грн. ($ 1,5 млн)

Призовна кампанія в Україні стартувала 1 жовтня і повинна завершитися 30 листопада. На службу закликають юнаків у віці від 20 до 27 років. Новобранці поповнять ряди Нацгвардії, ВСУ і Держспецслужби. За даними Генштабу, вони не братимуть участі в операції в Донбасі.

Також по темі

«Удар по обороноздатності»: під Вінницею могло вибухнути більше боєприпасів, ніж ВСУ використовували в Донбасі «Удар по обороноздатності»: під Вінницею могло вибухнути більше боєприпасів, ніж ВСУ використовували в Донбасі

При пожежі на складі боєприпасів в Калинівці Вінницької області могло бути знищено більше снарядів, ніж витратила українська ...

«Рішення уряду про збільшення чисельності призовників восени дозволить не тільки підвищити обороноздатність держави, але і поліпшить забезпечення належної охорони і оборони арсеналів, баз, складів Збройних сил, де зберігаються вибухонебезпечні засоби», - йдеться в повідомленні уряду.

Посилити заходи з охорони складів було вирішено після сталися 26 вересня вибухів на одному з найбільших на Україні арсеналів Збройних сил під Вінницею . З початку 2000-х в країні вже зафіксовано дев'ять ПП на військових складах. На охоронні заходи уряд має намір виділити 66 млн грн. ($ 2,5 млн)

Полювання за призовниками

Тепер військкоматів має бути за тиждень знайти додатково 2 тис. Новобранців. За словами експертів, які зібралися у українські казарми з кожним роком стає все менше. І це змушує військових йти на нестандартні заходи.

Так, в ніч на 28 жовтня 2017 року поліція Києва провела перевірку в нічному клубі Jugendhub і затримала 12 «ухильників від армії». У Генеральному штабі заявили, що затримані відправлені на медогляд, «професійно-психологічні відбори», після чого комісія вирішить їхню долю.

Подібний же інцидент стався в ніч на 4 листопада у Львові в нічному клубі Paradox. Військові перекрили підходи до закладу і перевіряли документи у чоловіків призовного віку. За інформацією очевидців, відпускали тільки тих, хто міг показати студентський квиток денної форми навчання або документи, які підтверджували, що молодій людині більше 27 років. Скільки українців таким чином вдалося доставити до військкоматів, не повідомляється. Ці нічні рейди викликали бурхливі обговорення в соціальних мережах.

Губернатор Львова Олег Синюта підтримав дії військових, назвавши ухильників «мажорами».

«Потрібно спочатку виконати свій обов'язок і пройти службу в армії, а вже потім розважатися в клубах», - сказав він.

Представники Генерального штабу відхрещувалися від рейдів по нічних клубах.

«Зараз на Україні проходить чергова призовна кампанія. Як стало відомо, у Львові представники військового комісаріату вручили повістки тим, хто ухилявся від призову. Ніякого примусового затримання не було », - заявив в коментарі телеканалу« 112 Україна »заступник начальника управління зв'язків з громадськістю ВСУ Юзеф Венсковіч.

«Не дуже хочуть служити в ЗСУ»

В офіційних заявах представники Генерального штабу стверджують, що заклик йде за графіком і проблем немає.

Але джерело RT в Збройних силах України розповідає, що план по призову в більшості областей країни не виконано.

«Відповідальність за це несуть місцеві влади, але переконати молодих людей віддати борг Батьківщині стає все складніше. Солдат все частіше відправляють на захист мітингів, важливих державних об'єктів, і часто вони отримують там травми. Але головне - призовники побоюються потрапити в зону АТО », - розповідає співрозмовник RT.

Щоб уникнути призову, українці йдуть на всілякі хитрощі. Наприклад, у Вінниці 22-річний молодий чоловік одружився зі своєю 82-річною двоюрідною бабусі і приніс до військкомату документ про те, що не може служити в армії через інвалідність своєї дружини.

«За останні чотири роки в Україні не було жодного заклику, який був би виконаний хоча б на 70%. Тому що традиційно не особливо багато людей, які б хотіли служити в ЗСУ і опинитися в зоні військових дій », - заявив в бесіді з RT керівник київської філії Інституту країн СНД Денис Денисов.

Україна має намір посилювати контроль за призовниками і залучати тих, хто ухиляється до кримінальної відповідальності. Наприклад, у Дніпропетровській області вже винесли 96 вироків особам, які намагалися сховатися від призову на строкову службу. Цю практику мають намір застосовувати і в інших регіонах країни.

У травні цього року на Україні оголосили про створення Єдиної бази військовозобов'язаних чоловіків у віці від 17 до 60 років, завдяки якій військові комісари зможуть знайти тих, хто ухиляється, як тільки вони, наприклад, влаштуються на роботу.

Мабуть, в рамках цієї боротьби за призовників Львівський обласний військовий комісаріат 22 листопада опублікував на своїй сторінці в Facebook список, в якому вказав 15 тис. Ухильників - за весь час існування української незалежності. У відкритому доступі виявилися імена, прізвища, по батькові та дати народження громадян, які ухилились від військової служби. Однак незабаром дані були видалені.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация