Армія України і Росії: порівняння станом на 2019 рік

  1. Загальні статистичні дані
  2. ядерний потенціал
  3. Плани розвитку армії України
  4. Модернізація російської армії
  5. оцінки експертів

Відверта дезінформація з обох сторін тільки загострює конфлікт між двома країнами Відверта дезінформація з обох сторін тільки загострює конфлікт між двома країнами. Російські джерела повідомляють про плани української влади пройти парадом по Червоній площі, тоді як з протилежного боку ЗМІ свідчать, що в Донбас введена регулярна армія РФ. Жителі обох країн цікавляться, чи дійсно армія України перевершує сили Росії. Порівняємо бойові мощі, грунтуючись на незалежні джерела.

Загальні статистичні дані

Якщо опустити те, що говорять представники України і Росії про свій бойовий потенціал, а грунтуватися на статистиці, то про паритет і мови бути не може. Згідно з даними, наведеними агентством Global Firepower, українська армія знаходиться в більш слабкої позиції, ніж російська. Найбільш наочно про це розповість таблиця:

Параметри для порівняння Росія Україна Чисельність армії 766 тисяч осіб (в резерві близько 2 мільйонів) 160 тисяч осіб (в резерві 1 мільйон) Місце в світі 2 30 БМП 31 298 8 712 БТР 10 970 1 442 Танки 15 398 2 809 Артилерія 5 792 1 302 Есмінці 15 0 Авіаносці 1 0 Фрегати 4 1 Підводні човни 60 0 Порти (термінали) 7 6 Аеропорти 1 218 187 вертольоти 1 237 92 Бойові вертольоти 478 33 Літаки 3 547 234 Винищувачі 751 39 Бомбардувальники і штурмовики 370 40 Ядерний потенціал 1 600 0

Читайте також: Порівняння армії Росії і США

Так як відкритих даних про кількість і тип техніки в кожній з країн немає, ці цифри є зразковими. Експерти Global Firepower вважаються найбільш авторитетними в світі. Вони ведуть постійну статистику і помічають найменші зміни в озброєнні будь-якої країни. Так, за минулий рік Україна за версією цього агентства втратила 9 пунктів і змістилася з 21-го до 30-го місця в рейтингу. При цьому президент Петро Порошенко стверджує зворотне.

ядерний потенціал

Що стосується ядерного потенціалу, то тут ситуація склалася неоднозначна. Після розвалу СРСР Україна залишалася однією з найсильніших країн за ядерним потенціалом, але в жовтні 1991 року глава держави Леонід Кравчук добровільно вирішив відмовитися від цього виду озброєння. Тим часом на той момент за кількістю бойових одиниць країна посідала третє місце.

Згідно з Будапештським меморандумом, українська влада відмовилася від ядерної зброї у відповідь на гарантії територіальної цілісності країни. Оберігати держава за цим документом повинні США, Росія, Франція, Китай і Великобританія.

Зараз на Україні ведуться розмови, що меморандум був порушений, адже Росія зазіхнула на територіальну цілісність. Одночасно з цим деякі політики засудили рішення Кравчука. На думку ряду представників Верховної Ради, якби ядерну зброю збереглося, то розмова з Росією був би іншим. На щастя, розвиток конфлікту із застосуванням ядерних боєголовок на сьогодні неможливо, що зберегло життя мільйонам людей по обидва боки.

Плани розвитку армії України

На сьогодні армія України сильно відстає від Росії. Порівняння показує, що різниця в бойових потужностях досягає кілька десятків разів. Влада України вкрай стурбовані таким станом справ. Вони планують зробити кілька кроків по збільшенню свого потенціалу:

  • підвищити чисельність військовослужбовців до 250 тисяч осіб;
  • домовитися про постачання летального зброї від США;
  • змінити структуру управління військами;
  • змінити озброєння в цілому;
  • зарезервувати в бюджеті більше коштів на підтримку армії.

Читайте також: Як отримати академвідпустку у зв'язку з армією

Повністю реформа збройних сил закінчиться тільки через 8 років - до 2025 року. На цей момент ВС досягнуть тих же показників, що і армії європейських держав. Реформаторам доводиться стикатися з такими проблемами, які випливають з-за хронічного недофінансування:

  • старіння техніки;
  • недолік фахівців;
  • зниження якості навчання.

Раніше було заплановано, що до 2011 року ВС перейдуть повністю на контрактну основу, але до сих пір відмовитися від призову не вдалося. Більш того, Петру Порошенко доводилося оголошувати мобілізацію, щоб поповнити ряди солдатів.

Міжнародний інститут стратегічних досліджень, розташований в Лондоні, на сьогодні оцінив потенціал України як обмежений. За даними статистиків, війська можуть лише частково забезпечувати територіальну цілісність держави. Наступальні операції приречені на провал. Для того щоб відновити міць, країні буде потрібно не один рік і мільйони доларів.

За останні роки позитивним моментом стало те, що українська армія почала проводити навчання. За словами міністра оборони країни, це всього лише перевірка боєготовності військ. Про повернення Криму поки мови йти не може, але заяви авторитетних чиновників свідчать про протилежне. Тільки час покаже, як український конфлікт буде розвиватися далі.

Модернізація російської армії

Тим часом російський бойовий потенціал тільки зростає з кожним днем Тим часом російський бойовий потенціал тільки зростає з кожним днем. У країні зараз реалізовується план з модернізації, розрахований до 2020 року. Розповіді про те, що бойова техніка РФ вибухає і загоряється навіть під час парадів і оглядів, не більше ніж міфи. Навіть закордонні експерти визнають, що останні розробки озброєння є найбільш передовими в світі. Приклад тому танк «армату», на основі якого 20 січня 2017 року була представлена ​​ракетно-евакуаційна машина Т-16. Вона буде в автоматичному режимі знаходити і підчіплювати техніку з ушкодженнями. Отримає нова БРЕМ супутникову навігацію.

Агентством Global Firepower було відзначено, що щомісяця доводиться збирати нову інформацію про армію РФ. В першу чергу змінюється кількість озброєння. Статистика не відображає якість нової техніки і знарядь, яке за останні роки також зросла. До 2020 року планується реалізувати наступні плани:

  • поліпшити житлово-побутові умови військовослужбовців (контрактників і призовників);
  • змінити в кращу сторону рівень фінансового забезпечення;
  • впровадити нові зразки зброї;
  • розробити техніку останнього покоління;
  • збільшити кількість одиниць в ВПС і ВМФ.

Це може привести до того, що Україна в найближчі роки не вдасться наздогнати російські війська за потужностями. Справа в тому, що від СРСР в Росії залишилася велика кількість оборонних підприємств, які розосереджені по великій території країни. Частина з них і зараз продовжує працювати для потреб армії, наприклад, підприємства, розташовані в Челябінську і Казані.

оцінки експертів

На початку 2017 роки після гучних заяв про можливе відкритому конфлікті, незалежні експерти висловили свою думку про потенціалах двох країн:

  1. Том Федісін з Коледжу ВМФ США вважає, що положення України ускладнюється відсутність великих кораблів. У розпорядженні армії цієї країни всього лише кілька дрібних бойових одиниць, побудованих ще за часів СРСР. Також він рекомендує звернути увагу на підвищення рівня навчання службовців на флоті. Посилення ВМФ - має бути однією з головних цілей реорганізації української армії.
  2. Річард Вайц з Інституту Хадсона порівнює споруджені сили української сторони з радянськими. Він не береться оцінювати бойові можливості двох країн, так як у Росії було більше шансів показати себе в реальних конфліктах.
  3. Дейл Херспрінг з університету Канзасу вважає, що основною проблемою української армії є російськомовні призовники, яких він називає ненадійними. Вчений стверджує, що при збройному зіткненні вони можуть перестати виконувати накази.

Читайте також: Як на півроку або рік отримати відстрочку від армії

Всі експерти сходяться в одному - досягти могутності Росії українська сторона зможе не скоро. Для цього їй необхідно не тільки поставити на озброєння нову техніку, а й організувати навчання для солдат і офіцерів. Крім того, важливо правильно мотивувати службовців, що у РФ в останні роки виходить досить добре - можливість придбати житло за пільговою вартістю і солідний оклад залучають до армії молодих професіоналів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация