Армія України: Піти не можна залишитися: чому армія України втрачає людей (17.08.18 13:30) «Суспільство

Іншими важливими причинами називаються тривале перебування в зоні бойових дій, негативне ставлення родичів до військової служби, а також високі фізичні і моральні навантаження. У той же час, в Генштабі розраховують, що багато військових переглянуть своє рішення, якщо їм підвищать грошове утримання.

"Порушення паритету з цивільним населенням"

В кінці липня міністр оборони Степан Полторак в листі прем'єр-міністру Володимиру Гройсману повідомив про масові звільнення військовослужбовців. "Тільки за січень - червень поточного року з лав Збройних сил звільнилися понад 11 тисяч офіцерів і контрактників, які мали військовий досвід. За результатами проведеного опитування, до кінця 2018 року з армії мають намір піти ще понад 18 тисяч військовослужбовців, які отримали право звільнитися зі служби" , - написав Полторак в листі.

Міністр вказав, що 36% військовослужбовців головною причиною свого звільнення вважають низький рівень грошового забезпечення. Глава військового відомства нагадав, що на початку 2016 року мінімальний розмір грошового утримання почав складати 7 тис. Грн .: "Це була досить значна сума, на яку припадало близько 5 розмірів мінімальної зарплати та майже 1,6 розміру середньомісячної зарплати по країні в цілому".

Однак після підвищення з 1 січня 2017 року соціальних стандартів оплати праці, це співвідношення знизилося до 2,2 і 0,89, відповідно. "Це призвело до погіршення матеріального стану військовослужбовців та порушення паритету з цивільним населенням", - зазначив міністр. У листі вказується, що зараз мінімальний розмір грошового забезпечення військовослужбовців після року служби становить 7,5 тис. Грн, а середня зарплата, за станом на травень - 8,7 тис.

Щоб зупинити відтік фахівців, Степан Полторак запропонував Володимиру Гройсману з 1 жовтня 2018 року підвищити мінімальні розміри грошового утримання для рядових до 9 тис. Грн, а для офіцерів - до 15,3 тис. Грн. Як наголошується в листі, для цього уряд у другому півріччі 2018 року має додатково виділити 4,5 млрд гривень.

Не в грошах щастя

Минулого тижня Генеральний штаб опублікував результати опитування, про який говорив міністр. За даними прес-служби ГШ, дослідження проводилося з 2 по 7 липня співробітниками Науково-методичного центру кадрової роботи Міноборони і Науково-дослідного центру гуманітарних проблем ВСУ. У ньому взяли участь 989 військовослужбовців, які вийшли із зони виконання завдань Операції об'єднаних сил. Всього методом анкетування було опитано 989 осіб, в тому числі 45,5% солдат, 40,2% сержантів, 8,7% молодших і 5,6% старших офіцерів.

Як випливає з результатів опитування, низьке грошове утримання, як можливу причину для звільнення, вказали 36,1% осіб. Однак цей фактор займає лише друге місце - 42,9% військовослужбовців незадоволені тривалим перебуванням в районі проведення ООС. В якості причини для написання рапорту, ці ж люди вказали сімейні обставини, надмірні службові, фізичні і моральні навантаження при веденні бойових дій, а також негативне ставлення до військової служби з боку членів своїх сімей.

На третьому місці в опитуванні (32,2%) коштує низький рівень соціального та правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей, проблеми з житловим забезпеченням, в тому числі недостатня компенсація за піднайом житла або повна відсутність такої.

27,7% військовослужбовців пояснюють своє бажання піти з армії незадовільним станом техніки і озброєння. Звільнився танкіст 30-ї механізованої бригади з позивним "Сталкер" зазначає, що нарікання викликали навіть модернізовані зразки озброєнь. "Я бачив танки" Булат "(БМ" Булат "- модернізований в Україні варіант радянського танка Т-64, - Авт.). Сам по собі танк непоганий, але двигун гріється, тому що багато всього нового повісили на корпус", - пояснив танкіст.

Також 20,8% військовослужбовців назвали низький рівень професійних і морально-ділових якостей командирів; 18,8% віддаленість місця служби від будинку і 13,2% відсутність перспектив кар'єрного і професійного зростання в армії.

Також 20,8% військовослужбовців назвали низький рівень професійних і морально-ділових якостей командирів;  18,8% віддаленість місця служби від будинку і 13,2% відсутність перспектив кар'єрного і професійного зростання в армії

Про інші причини звільнень з лав Збройних сил, читайте в матеріалі Цензор.НЕТ .

Покіс трави замість весілля

Як пояснили "Цензор" в прес-службі Генштабу ЗСУ, названі цифри в 11 тисяч звільнених і ще 18 тисяч, які висловили намір піти з армії, складають 46% від загального числа військовослужбовців, які отримали право на звільнення. "Станом на 31 липня, серед 11 тис. Вже покинули армію людей налічується 86 офіцерів молодшого віку - в званні молодший лейтенант і лейтенант, а також близько 2,5 тис. Військовослужбовців, які мають термін проходження служби понад 20 років", - уточнили в прес-службі Генштабу.

Опитані "Цензор" бійці, які вже пішли або хочуть піти зі Збройних сил, також відзначають, що гроші - лише одна з причин. "Більше 20 тисяч в місяць, як на військовій службі, я на громадянці ніде не зароблю, - розповів" Цензор "лейтенант, учасник боїв на маріупольському напрямі, на Бахмутськой трасі і під Авдіївка. - Однак не все вимірюється грошима. Навіщо взагалі потрібні гроші , якщо сім'ї розпадаються, у людей виникають нервові розлади, а вдома ти буваєш пару раз на рік? на мою думку, найбільш поширена причина - це погане ставлення до військовослужбовців, відсутність вихідних, відпусток, ненормований робочий день, свавілля старших начальників ".

"Сталкер" навів приклад неуважного ставлення до потреб підлеглих. Одному з бійців його взводу не дозволили виїхати на розпис з нареченою, тому що командуванню потрібні були люди для покосу трави. "Дуже часто командування ставить завдання, не цікавлячись чи можна їх виконати. Одного разу наш підрозділ займало позиції в посадці. До нас приїхала перевірка, і я почув розмову комбата з начальником штабу батальйону. Мовляв, перевіряючі вимагають щотижня оновлювати маскування на танках. Тобто , раз по раз рубати дерева, щоб обкладати ними техніку. Так ми один раз ці танки з працею замаскували, бо в посадці елементарно не вистачало дерев ", - згадав" Сталкер ".

Збереглася в армії "атмосфера совка" - це ще одна причина, яка відбиває у солдатів бажання служити. "Папери, паперу і ще раз паперу. Неважливо скільки людей у ​​тебе є в наявності. Головне, щоб за паперами було все добре", - зазначив "Сталкер". Тим часом, за словами лейтенанта, у багатьох підрозділах недобір особового складу становить близько 50%. Офіцер однієї з механізованих бригад ВСУ підтверджує висновки своїх колег: "Дуже сильно дістала так звана УПА -" Українська паперова армія ". Це радянська бюрократія, тонни різних папірців - звітів, наказів, без яких в армії і кроку ступити не дають".

Втім, було б абсолютно неправильно стверджувати, що всі військовослужбовці незадоволені умовами проходження служби. "Я звільнився сім місяців тому. Через пошкодження хребта, отриманого під час стрибків з парашутом. А так би залишився служити ще на рік", - розповів боєць 79-й ДШБ Олег ( "Апач"), який пішов добровольцем на фронт в перший рік війни.

За його словами, ситуація з постачанням армії і грошовим забезпеченням зараз значно покращилася. "Молоді стають старшими. Так з'являється професія військового, зростає престиж служби в армії. Будуються гуртожитку, буде змінюватися Статут. І це добре. А йдуть ті, кому не до вподоби армійська дисципліна", - вважає "Апач".

Як зберегти людей

Як би там не було, але при найгіршому сценарії, армія до кінця року може втратити майже 30 тисяч досвідчених бійців. Чи можна залишити їх на службі, і які заходи для цього робляться?

З точки зору простих військовослужбовців, поліпшити ситуацію могло б рішення ряду побутових проблем. "Примусьте начальників виконувати те, що написано в законі: забезпечте нормований робочий день, реальні вихідні, компенсацію за наряди і чергування, надайте людям відпустки, на які мають право учасники АТО", - вважає лейтенант.

На думку "Сталкера", 30-денну відпустку - це мало для військовослужбовців, які мають сім'ю і не бачать її місяцями. "Іноді не зовсім зрозуміло, за якою системою виплачуються бойові надбавки і зарплата. Одного разу я з'ясував, що один командир танка отримував 10,2 тис. Грн, а я - заступник командира взводу - 9,6 тис. При цьому моя посада вище", - додав танкіст.

У Генштабі називають і інші методи мотивації, які могли б залучити в армію додаткову кількість контрактників. Наприклад, в 2018 році засновано одноразову грошову винагороду за укладання першого контракту. Для пересічних воно становить 14,1 тис. Грн, для сержантів - 15,8 тис. Грн. і для офіцерів - 17,6 тис. грн. "Прогнозується, що в разі прийняття позитивного рішення щодо підвищення грошового забезпечення, значна частина військовослужбовців змінить наміри про звільнення з лав Збройних Сил України", - зазначають в прес-службі ГШ.

Втім, ті, хто все-таки вирішить звільнитися, все одно залишаться в поле зору Збройних сил. Їх зарахують в резерв першої черги, щоб негайно закликати в разі мобілізації.

Джерело: https://censor.net.ua/r3081772

Навіщо взагалі потрібні гроші , якщо сім'ї розпадаються, у людей виникають нервові розлади, а вдома ти буваєш пару раз на рік?
Чи можна залишити їх на службі, і які заходи для цього робляться?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация