Армія за контрактом: плюси і мінуси

Служба дає пільги, але не впливає на зарплату

У вівторок, 6 жовтня Рада прийняла закон, що передбачає переклад мобілізованих солдатів на піврічні контракти. У цьому рішенні є свої переваги і недоліки.

Як розповіли нам в Генштабі, укласти контракт можуть не всі солдати, а тільки ті, хто відслужив по мобілізації 11 місяців. Вони також зможуть продовжувати контракт за своїм бажанням, ще на півроку. Зараз контракт (як виглядає сам документ - см. Інфографіку) підписали вже 3 тисячі бійців.

За словами волонтера Іванни Скиби-Якубова, раніше мінімальний термін контракту становив три роки, однак не всі солдати могли собі це дозволити. Тепер в рядах ВСУ легально залишаться ті, хто дійсно хоче і вміє воювати.

Читайте: Осінній призов 2015: хто, куди і на скільки?

Експерти в реалізацію закону вірять не особливо. «Зарплата офіцера - в районі 4 тис. Грн, це дуже мало. Боєздатність армії базується на високій мотивації солдатів. При низьких зарплатах потенціал закону не буде використовуватися в повній мірі », - каже військовий експерт Сергій Згурець.

Не в захваті й самі контрактники. «Навіть якщо є вища освіта, але немає військової спеціальності, ти довго не отримаєш ніякого кар'єрного зростання, - говорить« Сегодня »контрактник Олексій Попов. - По-друге, армію, нібито, переодягають в нову форму, а на ділі ніхто її не видає, і доводиться купувати за свої гроші ».

У Генштабі кажуть, що планують підвищити зарплати солдатам, а звинувачення в негідній матеріальне забезпечення перекладають на керівників військових частин.

У Генштабі кажуть, що планують підвищити зарплати солдатам, а звинувачення в негідній матеріальне забезпечення перекладають на керівників військових частин

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация