Ящик Пандори - Слов'янські візерунки. Схеми.

  1. Справжня краса слов'янських візерунків - в їх значенні
  2. Розглянемо докладніше схеми слов'янських візерунків
  3. Перше, що треба побачити: Земля або Небо?
  4. Друге, що треба побачити: які слов'янські візерунки розташувалися на «Землі» та «Небі»
  5. Небо (світ Прави)
  6. Земля (межа між дійсністю і Навью)
  7. Третє: дивимося на візерунки, що охороняють зап'ясті і горло
  8. Четверте: дивимося на світ Яви
  9. Слов'янський узор - оберіг

Ах, ці російські народні візерунки! Як приковує увагу їх тонка в'язь, так відгукується щось в душі! І здається, що ці мереживні орнаменти виділяють запаморочливий аромат древніх таємниць і мерехтячи, намагаються сто-то сказати. На жаль! Мало хто знає символічний мова слов'янських візерунків, не всі розуміють їх багатошарові образи, їх значення. Слов'янські візерунки прекрасні, як літня солов'їна пісня, але, мабуть, треба мати якийсь душевний резонанс зі спадщиною предків, щоб почути їх тиху музику. У цій статті показується, які російські народні візерунки та їх значення були використані в артілі "Північна Казка" при створенні моделі жіночого светри з Обережно візерунками.

Справжня краса слов'янських візерунків - в їх значенні

Слов'янські візерунки подібні голографічного картині - їх треба розглядати, розфокусувати зір, перемикаючи увагу то на темний малюнок, то на світлий. Смислславянскіх візерунків можна зрозуміти тільки об'єднуючи в розумі значення темного візерунка, який «говорить» від імені земного, явного світу, і значення світлого візерунка, який «говорить» від імені небесного світу, світу Прави. Крім того, трактування російських народних візерунків змінюється в залежності від місця, де вони знаходяться - адже слов'янська одяг мав тричастинній поділ (яке зберігається, до речі і в древніх архаїчних канонах мезенской розпису).

Поділ одягу символізував Небо, Світ Прави, рукава і горло були ритуально пов'язані з Землею, близькою до світу Нави, а між ними розташовується простір Яви. Тепер спробуйте уявити, як зміниться значення хоча б одного слов'янського візерунка, при «пересуванні» його «різних світів». Неможливо осягати красу і значення слов'янських візерунків на бігу, похапцем - потрібен тонкий настрій, особливий духовний стан, в якому людина відкрита покликом серця, покликом природи.

Розглянемо схеми вишивок. Так, на жіночому светрі з Обережно візерунками від «Північної Казки», є знак «звенчатий хрест», символічно пов'язаний з Первопредка. Це найпотужніший обережний знак, сила його тримається на коренях Вашого родового дерева. Він присутній у всіх "трьох Мирах" на нашому светрі (нижче можна буде подивитися ілюстрації).

На Подолі (пам'ятаємо, що це небесний світ) слов'янський візерунок первопредок виконаний білим кольором, тобто символічно пов'язаний з Небом. Це максимально сильне небесне заступництво Рідних Богів, Первопредков слов'ян. Далі, на грудях, на території явного світу, знак Первопредка вже червоного (темного) кольору, це коріння вашого роду, що підтримує життєвий стовбур Вашої родового дерева «тут і зараз», що несе в собі земну енергетику, І, нарешті, третій раз знак Первопредка з'являється на рукавах, вплітаючись в візерунок, що оберігає власника одягу від передчасного відходу в нав. Тут знак Первопредка саме червоний (темний), земний, що утримує.

Тут знак Первопредка саме червоний (темний), земний, що утримує

Розглянемо докладніше схеми слов'янських візерунків

«Візерунки - великі мандрівники в Часі і Просторі», - пише Марина Качаєва, чиї чудові і вдумливі дослідження слов'янських візерунків послужили основою символіки жіночого светри, виконаного в артілі «Північної казки».

Постараюся якомога детальніше розповісти про це светрі ручної роботи, який навіть професійні в'язальниці можуть зв'язати тільки за три тижні.

Перше, що треба побачити: Земля або Небо?

Перше, що треба побачити: Земля або Небо

І, розглядаючи загальну схему слов'янського візерунка, оцініть чого більше в ньому - світлого або темного. У всіх обережний візерунках цього светри дотримується рівновага темного (червоного) і світлого (основного кольору), і тільки на великому Обережно візерунку на спині існує переважання червоного кольору Землі. Це означає, що цей предмет одягу, гармонізуючи потоки чоловічої та жіночої енергії, все ж дарує своїй господині трохи більше жіночною м'якості, так необхідної в нашому жорстокому світі.

В цілому пам'ятайте, що:

якщо темного більше - візерунок пов'язує свого власника з земним світом живих, його призначення - активізація фізичних процесів в організмі і енергетиці (назвемо це трансовим ефектом);

якщо світлого більше (є навіть варіанти «біла нитка по білому») - то візерунок простягає між власником і Небом свої потужні сполучні нитки. Такий візерунок допомагає духовної роботі;

якщо ж візерунок включає в себе рівну кількість світлих і темних ниток, то його призначення - гармонізація в цілому системи Земля-Людина-Небо.

Друге, що треба побачити: які слов'янські візерунки розташувалися на «Землі» та «Небі»

Розглянемо уважно візерунки на одязі з історією від артілі «Північна Казка».

Небо (світ Прави)

Це поділ нашого светри. На ньому є візерунок темний, виконаний червоними нитками, і світлий, основного кольору в рівній пропорції (світлих і червоних ниток рівне число).

Що ж говорить нам світлий візерунок, чия енергетика в цьому місці максимальна?

Перше, що важливо - «звенчатий хрест» Первопредка. Про його значення було вже сказано, просто отримаємо задоволення від споглядання цього прекрасного за своєю геометрії слов'янського орнаменту. Тут цей символ «білий на Небі», що надає йому ключове значення в цій орнаментальної в'язі, символізуючи заступництво самих Богів Прави. Можливо, сам Сварог доглядає за власницею цього светри? Тоді господині забезпечена яскрава, творча, творча життя і гарне здоров'я - адже Сварог, Верховний Бог-коваль також і Бог Родючості; він створив Синю Сваргу - країну в небесах, де живуть наші славні предки.

До нього возносить благання про достаток плодів земних. Сварог навчив людей готувати (творити) з молока сир і сир, які колись вважалися священною їжею, даром Богів. «Зварганити» до сих пір означає - чудесним, майстерням чином створити щось нове, невідоме раніше.

І, для гармонії настільки сильною енергетики Небесного Первопредка, сама Богиня-Земля, Мати Сира Земля, постає перед нами у вигляді слов'янського символу «проростає зерна». Значення етогославянского візерунка - міць Землі, сила життєдайної енергії, згусток земного, явного втілення.

Так, зустрічаючись на цьому поділі, вищі сили Землі і Неба сприяють творенню нового життя. Не випадково, що цей орнамент в светрі від "Північної Казки" закриває стегна, оберігаючи самий центр жіночої сили.

Тепер зробимо уявне зусилля і перемкнемо сприйняття на розгляд темного (в нашому випадку червоного) візерунка.

Земна енергетика, максимально посилена знаком «засіяного поля», символічно пов'язаного з Великою Богинею Мати Сиру Земля, зустрічається тут зі слов'янським знаком «рогата«, знаком Макошь, Богині Долі і Магії. Її поява - дає нову глибину змісту цього слов'янського візерунка.

У ньому протистояння і об'єднання земного і небесного, прагнення до простої, повсякденному житті і талант до жіночої магії.

А тут вже неможливо зрозуміти цю «інтригу», що не копнувши глибше непрості взаємини двох найважливіших жіночих покровительки. Мати Сиру Земля протегує радості в простий повсякденному житті, а Макошь, Богиня Долі - таємнича супутниця жіночої магії, ворожіння і ворожби.

Російський народний узор «рогата» пов'язаний з Макошь, так як її вплив посилюється разом з Місяцем. Саму Богиню Макошь зображували в «рогатого» головному уборі, та й традиційний головний убір слов'янських жінок - «кичка» була красивим прикрасою, які мали явно виражені роги в честь Макошь, Богині Долі і Магії.

Якщо хочете дізнатися про це більше, прочитайте статтю « Mать Сиру Земля або Макошь? »

Так, взаємодіючи «на Небі», дві Богині прийшли сюди, щоб дати власниці цього одягу свою силу.

В цілому, на схемі слов'янського візерунка цього Подолу ми бачимо сильний вплив Сварога і Макошь, Богів Прави, причому світле вплив знака Первопредка настільки сильно, що досить підтримки знака «рогата», виконаного в червоному, земномуваріанті.

Щоб утримувати і навіть протистояти цій светозарной енергії, на цьому орнаменті два рази повторюється знак Богині-Землі, в білому і червоному кольорі, що в цілому створює тепле оберігає поле для господині цієї чудової одягу.

Центральне поле цього візерунка обрамляють дві смуги з візерунком «хвилі» - це символ води, життя, руху.

Центральне поле цього візерунка обрамляють дві смуги з візерунком «хвилі» - це символ води, життя, руху

Земля (межа між дійсністю і Навью)

Нав - це нижній світ, в який йде праведна Душа, приєднуючись до своїх рідних і стаючи хранителем наступних поколінь. Душа знаходиться в світі Нави до свого нового втілення. На жаль, в нав йдуть і Душі неправильно жили і несправедливо померлих. Їх існування в Наві перероджує їх в темних і жахливих Навий, прагнуть повернутися в явний світ. Значення орнаментів в цьому місці одягу дуже просте - вважалося, що візерунки на рукавах не дають проникнути злим, темним навьям в людини.

Яке ж чарівну дію відбувається прямо у нас на очах, під чарівними очей чудовими слов'янськими візерунками?

Придивляємося до орнаменту з білою, небесної енергетикою і бачимо «проростає зерно» Богині Землі. Цей знак був «на Небі», і тепер з'явився тут, «на Землі». Таке оволодіння всім простором цього знака обіцяє власниці цього светри здоров'я і приріст статку.

Поява «Орепи», звичайно, теж не випадково. Це знак Огнедева, яка втілює в собі силу і життєву енергію всього явного світу. І тут, на «території Землі» він є у вигляді варіанти малюнка, який називався «лабіринтом». Розповідають, що той, хто пройде по спіралях гіперборейського кам'яного лабіринту, тримаючи в голові очевидний намір побачити майбутнє, під час руху може відчути приховану, але потужну силу, що йде від древніх каменів. Той, хто йде як би йде через міражі, спочатку досить розмиті, але залишають відчутну вібрацію у всьому тілі, нечутний потужний гул у вухах, мерехтіння світла в очах, небувалу зосередженість в думках. Мірний крок, кола, м'які повороти, зливаючись в свідомості в якийсь новий за всіма мислимими відчуттям шлях, призводять запитувача в центр. Вимушена зупинка - і яскравим спалахом блисне перед уявним поглядом подорожнього божественне осяяння, проникнення крізь час і простір.

Можливо, таке враження отримає і тонкий знавець, розглядаючи цей слов'янський узорно цьому светрі.

Багато говорять про лабіринтах як про дверях в інший світ. Небезпечно, коли ці двері відкриті, потрібні особливі обряди, щоб вітати Предків і захиститися від навьев. У цьому візерунку лабіринт Огнедева міцно запечатаний чотирма замками і надійно зберігає свою власницю.

Якщо хочете дізнатися про лабіринти більше, почитайте статтю «Ведична таємниця Стародавнього Півночі»

Темний, червоний візерунок, який має тут максимальну силу, включає в себе «грати» - дає нам новий смисл. Тут Огнедева, яка небесної енергією запечатувала прохід в нижній світ, постає в образі светозарной Богині, що мчить на возі, запряженому прибогами. Як пише Марина Качаєва, «вона мчить у вогненній колісниці, запряженій парою близнюків - лебедів або коней. Цьому образу Діви відповідають місячні культи, пов'язані з любовної магією ». Уважний знавець значення слов'янських візерунків згадає, звичайно, енергію Макошь, Богині Долі і Магії, що наповнює орнамент Подолу.

І, звичайно, міць і спокій "звенчатого хреста", що несе вікову захист Первопредка.

Тут, на кордоні світу Яви і Нави він виконаний нитками червоного, земного, жіночого кольору, він панує тут, лучась своєї обережний енергетикою. Все Матері Вашого роду стоять на сторожі, захищаючи небажане проникнення темних навьев.

Обміркуємо значення слов'янського візерунка в цілому. Схема така. З'єднуючись і охороняючи, знак Огнедева у вигляді білого лабіринту і червоний знак Первопредка блокують небажану енергію від обох начал - чоловічого і жіночого.

Одночасно, тут закладено зростання жіночого духовного начала (білий паросток) і здатність впливати на чоловіків (червона Огнедева, що дає силу в любовної магії).

Третє: дивимося на візерунки, що охороняють зап'ясті і горло

На жіночому светрі від «Північної Казки», так само, як і на чоловічому, розташований знаменитий «російський хрест». Візерунки в цьому місці є надзвичайно важливими, саме вони утримують Душу в тілі. Російський хрест - візерунок, що складається з жіночих «ромбів» і чоловічих «хрестів», причому саме в правильному колірному рішенні - темний жіночий ромб і світлий чоловічий хрест. Що тут довго говорити - виходить, що цей узор, гармонізує жіноче і чоловіче начало, утримує Душу саме силою Любові, яка становить таку привабливу частину нашої Явною життя.

Четверте: дивимося на світ Яви

Між подолом і рукавами-коміром простір, який символізує наш явний світ, в якому ми існуємо на фізичному плані. У слов'янській одязі тут розташовувалися візерунки на грудях і спині, і, що важливо, весь одяг підперізувалися поясом, бажано теж візерунчастим.

На светрі від артілі «Північна казка» в районі пояса вже зроблена узорная обережна смуга. Розглянемо її скарби уважніше.

На хвилі білої, чоловічої енергетики тут розташувалася Огнедева - у вигляді «Орепи» охороняє господиню вже від непотрібних недоброзичливців явного, фізичного світу і вона ж, на білій колісниці в візерунку "решітка", що дає силу любити і бути коханою.

І подивіться на жіночі сили, даровані цими візерунками - червона "рогата", Макошь, Богиня Місяця, Богиня Долі і Магії, повторена двічі (в прямому і дзеркальному варіанті) обіцяє легку, світлу долю в цій явній життя.

Так як частина візерунків не замкнута (знаки на грудях і на спині), то вони діють як накопичувачі певних енергій, готові віддати цю енергію при нагоді. Візерунок на спині - важливий саме тим, що захищає спину. Схоже, і для жіночого одягу важливо, що побачить той, хто подивиться слідом.

Озиратися в подиві слідом господині нашого светри, побачить ось такий слов'янський символ.

«Ромб» - одночасно символ жіночого начала і Світовий Гори (каменю Алатир). Саме це єдність вже наводить на певні роздуми. Бел-горючий Алатир камінь (олатир, латирь, вівтар, вівтар) - є початком і центром Миру, тримає на собі Світове Древо і виливає цілющі води. Від «Алатир» походить слово «вівтар». На камені написана мудрість Богів, Закони Світобудови, заповіти, які вони залишили нам, своїм нащадкам. Оскільки Алатир камінь вже несе на собі всі обережні символи, всі інші амулети є лише малою його проявом. З нього виходять і в ньому сходяться всі дороги.

«Гачки» (Візничого), розкриті тут, як крила, насправді і виконують цю важливу працю - вони відповідальні за рух світу навколо центру.

Ви самі можете усвідомити, які глибокі смисли несе в собі цей візерунок, єдиний в нашому ансамблі має переважання червоною, жіночої енергетики.

Ви можете прочитати більше в статті «Великий Алатир камінь, сакральний цент світу»

Ви можете прочитати більше в статті   «Великий Алатир камінь, сакральний цент світу»

Візерунок на грудях - такий, щоб впливав на того, хто стоїть навпроти. На нашому жіночому светрі зроблений знак «звенчатий хрест», знак Первопредка. Про його значення вже написано вище. І тут, в явному світі, він підтримує господиню цього светри своєю присутністю.

Слов'янський узор - оберіг

Повторю слова Марини Качаєва: «У традиційній народній культурі орнаментальні композиції виконувалися з метою створення оберега - магічного кошти охоронити власника одягу від хвороб, бід, напастей, нечистої сили. При аналізі архаїчних орнаментальних композицій ми виявимо, що сенс їх, в кінцевому рахунку зводиться до одночасного зображення класичних протилежностей - жіночого і чоловічого начала. Навіть найпростіші зображення дотримуються цього принципу - в кінцевому рахунку, це процес розвитку і руху. »

І нехай спадок батьків і дідів, матерів і бабусь, всього слов'янського роду, який іде у сиву давнину, допоможе і нам прожити наше життя гармонійно і щасливо.

Чи не допоможе нам в цьому диво візерункової в'язі? Хто знає.

Замовити жіночий светр саме за Вашими розмірами можна в крамниці «Північна Казка»

Перше, що треба побачити: Земля або Небо?
Що ж говорить нам світлий візерунок, чия енергетика в цьому місці максимальна?
Можливо, сам Сварог доглядає за власницею цього светри?
Яке ж чарівну дію відбувається прямо у нас на очах, під чарівними очей чудовими слов'янськими візерунками?
Чи не допоможе нам в цьому диво візерункової в'язі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация