Яскраво-червоний або одеський барбус: зміст, розведення

  1. опис
  2. сумісність
  3. Умови утримання
  4. годування
  5. Робота над потомством

Любителям акваріумних рибок добре відомий червоний барбус (Barbus ticto) з великого сімейства тепловодних коропових. Але не всім відомо, що рибка прекрасно живе в природних умовах. Барбуси на батьківщині мешкають в заплавах, загатах річок Південно-Східної Азії. Підкорювати Європу новий мешканець акваріумів почав в 1903 році. Тепер навіть дитина пізнає рибку по червоній смузі на сріблястому тлі луски.

Любителям акваріумних рибок добре відомий червоний барбус (Barbus ticto) з великого сімейства тепловодних коропових

опис

Червоний барбус довжиною всього 4-7 см, хоча в природних умовах виростає до 9-10 см. Тельці довгастої форми, приплюснуті з боків. Вусиків немає. Спинка сірувато-зеленого відтінку, черевце світле. Верхні плавнички з темними цятками, нижні - червоного кольору. Тулуб самців може бути рожевим.

Сітчастий малюнок луски виразний. Безперервна червона смуга тягнеться по тулубу рибки. Особливо яскравою вона стає під час нересту. Самі більші за самців, їх черевце округле, вони блідіше забарвленням. В акваріумі барбуси виразні і активні завдяки приглушеному освітленню, темному грунту, плаваючим рослинам. Це середовище близька рідній стихії мешканців. Плавають в середньому шарі води. Невибагливі рибки люблять свіжу аерувати воду, слабка течія.

Подивіться на цих вертких красенів.

Барбуси знаходяться в безперервному русі. У маленьких стайках, 6-7 особин, вони відчувають себе комфортно. Власна ієрархія знижує стрес, допомагає розкриттю характеру. Проживання парами призводить до нервозності і хвороб.

Гібридна форма одеський барбус відрізняється зеленувато-коричневим відтінком луски. У хвоста і грудних плавничков окільцьовані золотим обідком чорні плями. Іншим різновидом є барбус тікто Столичка з чорними точками на червоних спинних плавцях.

Іншим різновидом є барбус тікто Столичка з чорними точками на червоних спинних плавцях

сумісність

В цілому барбус червоний відрізняється в риб'ячому сімействі мирною вдачею. Але є особливості змісту, які потрібно враховувати:

  • малорухливі сусіди будуть атаковані активної зграйкою - це створює стресову ситуацію;
  • рибки з широкими і подовженими плавниками ризикують бути обкусаними.

Несумісність з хижими рибами призведе до того, то червоних мешканців візьмуть за живий корм. Вдалим стане зміст з моллінезій, тернеціі, даніо реріо, зеленим неоном, і іншими харацінових.

Дружним сімейством буде поєднання споріднених видів: барбус червоний одеський, вишневий, суматранський, картатий і ін. Великі равлики теж можуть скласти компанію. Дрібні стануть їжею в акваріумі.

Дрібні стануть їжею в акваріумі

Умови утримання

Барбус червоний зміст визнає в температурної середовищі від 18 до 28 ° С. Потрібен простір для активного руху зграйки, тому обсяг акваріума повинен бути не менше 50 л, ємність довжиною від 60 см. Установка верхнього світла у ближній стінки акваріума і тіньові місця з плаваючих рослин створять комфортне середовище мешканцям. Буде можливість вільно переміщатися і сховатися при необхідності. Грунт необов'язковий, хоча гладкий гравій або галька будуть доречні.

Фільтр і аератор сприяють меншому забрудненню ємності. У рибок прекрасні адаптивні можливості. Особливі властивості води не потрібні, достатньо показників:

  • pH - 6,8-7,8;
  • жесткость- 6-18 ° hD.

Регулярна підміна води барбусом обов'язкове. Рекомендують додавати до третини відстояного обсягу. У природі червоні рибки звикли до проточної середовищі і вільного простору. В цілому, очевидна невибагливість мешканців акваріуму.

годування

Яскраво-червоний барбус їсть практично будь-які корми, вередливістю не відрізняється. Раціон з сухих, заморожених, живих компонентів повинен бути збалансованим і різноманітним. Допускається годування шматочками риби, крихтами хліба. Існують спеціальні добавки для підтримки виразною забарвлення тіла, вони включають натуральні каротиноїди.

Барбуси ніколи не втрачають апетиту, тому режим харчування обов'язковий. Від правильного способу життя залежить її тривалість. Якщо рибок годують діти, потрібно обмежувати обсяг порцій.

Рослинними кормами можуть бути шпинат, салат. Червоні мешканці общипують жорсткі листя рослин. Посаджені анубіаси або ехінодоруси в акваріумі будуть доречні. Коропові люблять коретру, мотиля, дафнії, трубочник, циклопа, черв'яків, борошняних жучків. Чи не відмовляються від гранульованих промислових кормів.

Під час годування важливо віддавати перевагу потопаючим кормів, так як, захоплюючи їжу з поверхні води, червоний барбус захоплює з їжею повітря. Небезпеки в цьому немає, але рибка перевертається вниз головою. Рекомендують запобігати такий розвиток подій.

Рекомендують запобігати такий розвиток подій

Робота над потомством

Великих зусиль для отримання потомства червоного барбуса не потрібно. Створити нерестовик можна в невеликому акваріумі, 20 л об'ємом, з дрібними водоростями як нерестового субстрату і сіткою на дні для захисту потомства. Замість рослини, підійде звичайний пучок синтетичних ниток. Вода буде потрібна трохи тепліше.

Розведення починають, якщо вік рибок становить не менше 4 місяців. Самочку попередньо тримають в нерестовіке окремо до 10 днів, годують трохи більше звичайного. Відбувається дозрівання ікри. Повний черевце говорить про готовність до нересту. Підсаджування пари прискорює процес. Зазвичай рано вранці починається переслідування самі, яка метає ікру на рослини, камені, а самець запліднює її. Число ікринок становить приблизно від 150 до 200 штук. Через добу з'являються мальки. Барбуси можуть з'їсти своїх численних дітей, тому їх відселяють, як тільки нерест завершено.

Подивіться як нереститься риба в окремому акваріумі.

Розмноження проводять в затемненому акваріумі. Попадання світла на ікру губить потомство. Через кілька днів після появи мальки ховаються в глибині, потім випливають. Годування сухими сумішами, яєчним жовтком швидко перетворює дрібних рибок в справжніх барбусом. Через місяць їх можна підсаджувати в загальний акваріум.

Опис нескладних правил допоможе навіть недосвідченому любителю зайнятися домашнім розведенням рибок.

Кожен вид коропових риб в змісті не терпить самотності. Зграйка - неодмінна умова здорового існування. Барбус одеський або інші родичі будуть радувати фарбами, активністю, якщо у них складеться свій гармонійний світ.

Барбус одеський або інші родичі будуть радувати фарбами, активністю, якщо у них складеться свій гармонійний світ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация