Астрахань-2018: футбол і рибалка

Весна на Нижній Волзі в розпалі. Уже початку ікромет зубаста, на підході каспійська вобла. Загалом, все як завжди, але цієї зими і в першому місяці весни сформувалися дві теми, пов'язані з весняним паводком і регулюванням аматорської риболовлі на Нижній Волзі. Весна на Нижній Волзі в розпалі

фото: Сьоміна Михайла

Про весняному паводку

Про те, яким він буде, і чи вистачить прийшла води для відтворення рибних запасів - в регіоні обговорюють щорічно.

Починаючи з січня, тему майбутнього водопілля пов'язують і з Чемпіонатом світу з футболу 2018 року. Справа в тому, що найближчі до Астрахані чотири матчі пройдуть в останній декаді червня в сусідньому Волгограді.

Пройдуть в період, коли в Астраханській і Волгоградській областях спостерігається багато мошки. І, напевно, через створення належних умов футболістам Чемпіонату, в останніх числах грудня 2017 року Комітет природних ресурсів, лісового господарства та екології Волгоградської області оголосив неоднозначно сприйнятий тендер на 4,5 мільйона рублів.

Його учасники повинні були запропонувати і обгрунтувати такий графік скидів води з Волзької ГЕС, при якому в червні не буде мошки.

Паводок і мошка, звичайно ж, пов'язані між собою. Вчені вже давно виявили, що терміни вильоту і чисельність мошки залежать від рівня весняного водопілля.

Більше води - більше мошки. І навпаки.

Читайте матеріал " Ми чекаємо змін: потрібно ламати хід подій "

І тут почали бити на сполох екологи, депутати як федерального, так і регіонального рівнів, чиновники, ЗМІ, громадські організації та рибалки-любителі.

Пройшли всілякі наради, круглі столи, вийшли численні публікації. В основному все зводилося до того, що будь-яка зміна термінів повені означає порушення циклів розмноження риби, що склалися за мільйони років, а це призведе до деградації рибних запасів.

Згадалися зимові та літні рукотворні паводки на Волзі останніх років, пов'язані зі скидами води в дельту Волги з Волгоградського гідровузла ...

Нагадали і про паводки 2015 і 2017 років, коли зміни термінів і кількості скинутої води привели до аномально несприятливих наслідків. І в цьому, як свідчать усі ті ж ЗМІ, вина лежить цілком на людях, які керують водними ресурсами.

І ось зараз, здається, проблема вирішується. Волгоградська міжрайонна природоохоронна прокуратура на початку березня через ЗМІ повідомила, що не схвалює знищення мошки за допомогою паводкових вод.

За результатами проведених Волзької міжрегіональної природоохоронної прокуратурою робочих зустрічей та нарад з галузевими відомствами та органами представницької влади Астраханської області, говорить прес-реліз, висловлено узгоджена думка про неприпустимість зміни багаторічного режиму попуску води через Волгоградський гідровузол ...

Заборони і норми вилову

Наші читачі пам'ятають, що регулювання аматорської риболовлі на Нижній Волзі здійснюється відповідно до ФЗ про рибальство та Правилами любительського рибальства для Волзько-Каспійського рибогосподарського району (Наказ Міністерства сільського господарства РФ від 18 листопада 2014 р № 453).

Якихось нових змін в цих обов'язкових для виконання документах немає.

Аматорська риболовля заборонена з 16 травня по 20 червня повсюдно, за винятком водних об'єктів рибогосподарського значення в межах адміністративних кордонів населених пунктів, а також на промислових ділянках.

Збереглися заборони: на лов раків з 1 квітня по 30 червня; заборона щодо певних видів водних біоресурсів (осетрові види риб, оселедець прохідна черноспинка, кутум, белорибіца, рибець, вусачі, минь, бодяга) і любительського і спортивного полювання на каспійського тюленя; аматорської риболовлі в заборонених районах (волзьке заборонене передгирлової простір, за винятком рибопромислових ділянок, наданих для організації любительського і спортивного рибальства, нерестовища, зимувальні ями); обмеження за розмірами виловлюються риб (пункт 30.14..5 Наказу).

Тепер же, як повідомили Мінсільгосп і Росриболовство, до кінця березня з'являться і добові норми вилову одним рибалкою-любителем.

Щодо пропозицій по такій нормі, що обговорювалися на рибогосподарському раді, що пройшов 11.11. 2017 року в КаспНІРХ, розповідала "Російська мисливська газета".

Нагадаємо, що за підсумками голосування в Росриболовства було прийнято таке речення - 10 кг і срібний карась без обмежень.

В Астраханській області, як неодноразово повідомлялося в ЗМІ, введенням добових норм вилову риби одним рибалкою сподіваються посилити боротьбу за збереження рибного поголів'я.

Читайте матеріал " Куди спінінгістові в заборона податися "

Контролювати дотримання правил на внутрішніх водоймах держінспектори рибоохорони.

Покарання за порушення правил рибальства регламентується КпАП, котра передбачила і адміністративний штраф в розмірі від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з можливою конфіскацією судна або знарядь лову.

В'ячеслав Михайлов 16 квітня 2018 о 12:34

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация