Астрахань підводне серце Росії

Відкритий лист підводних мисливців Росії Федеральним Агентству з рибальства, Севкасприбводу, КаспНІІРХ, законодавчим органам Астраханській області, губернатору Астраханської області Олександру Жилкін Відкритий лист підводних мисливців Росії Федеральним Агентству з рибальства, Севкасприбводу, КаспНІІРХ, законодавчим органам Астраханській області, губернатору Астраханської області Олександру Жилкін.

Останнім часом до редакції нашого журналу стали надходити дані про плани астраханських законодавчих органів щодо обмеження акваторій і умов аматорської підводного полювання в дельті Волги. Також до цих пір не вирішена проблема з двозначним тлумаченням нового закону про рибальство. Відповідні листи направлялися Російською Федерацією Підводного Рибальства і редакцією нашого журналу в березні та вересні цього року в Федеральне Агентство з рибальства і в Севкасприбвод. На жаль, у відповідь ми отримали запевнення в тому, що проблема вивчається, але конкретних рішень щодо внесення змін до законодавства поки не прийнято. Коротко нагадаємо суть юридичної колізії.

• Пункт 16.1 правил для Волзько-Каспійського рибогосподарського басейну (куди входить Астраханська область) говорить:

Користувачі водними біоресурсами не має права здійснювати видобуток (вилов) водних біоресурсів: із застосуванням колючих знарядь лову, за винятком любительського і спортивного рибальства, що здійснюється з використанням спеціальних пістолетів і рушниць (далі - підводне полювання);

• Пункт 16.6 правил для Волзько-Каспійського рибогосподарського басейну говорить:

Користувачі водними біоресурсами не має права здійснювати видобуток (вилов) водних біоресурсів здійснювати підводне полювання під час нерестового періоду, в місцях масового і організованого відпочинку громадян, а також застосовувати засоби підводного полювання з берега, з борта плавучих засобів і взабродку; здійснювати підводне полювання з використанням аквалангів та інших автономних дихальних апаратів.

Таким чином, забороняються окремі способи підводного полювання і, відповідно, інші способи дозволяються: без використання дихального апарату, ні з берега і т Таким чином, забороняються окремі способи підводного полювання і, відповідно, інші способи дозволяються: без використання дихального апарату, ні з берега і т.д. Саме ці способи спортивної підводного полювання і практикуються підводними мисливцями нашої країни.

Однак пункт 30.14.4 правил для Астраханської області свідчить: Забороняється використання знарядь і способів видобутку (вилову) водних біоресурсів, за винятком таких: поплавочная вудка, донна вудка (донка), раколовки ... і т.д.

У довгому списку дозволених знарядь лову чомусь «забули» вказати підводні рушниці. Це створює парадоксальну ситуацію - займатися підводним полюванням громадяни Росії в Астраханській області можуть, але без використання рушниць. На наш погляд, ми маємо справу з випадковим або навмисним вилученням юридичного терміну з окремо взятої статті закону. Безпосередньо немає жодного пункту, який забороняє підводне полювання в Астраханській області. Це створює широке корупційне поле і можливість для маніпулювання законом.

Як вам відомо, дельта Волги є одним з головних місць в Росії, де активно розвивається підводне полювання Як вам відомо, дельта Волги є одним з головних місць в Росії, де активно розвивається підводне полювання. Причому, на відміну від звичайних рибалок, підводні мисливці відчувають істотні обмеження як акваторіями (не більше 5% дельти Волги складається з прозорою, так званої «чорної» води), так і по сезонах полювання (прозора і тепла вода доступна підводним мисливцям в квітні , липні-жовтні). На ці ж місяці припадає пік приїзду на рибальські бази підводних мисливців з усієї країни. Тривожні сигнали про можливі проблеми з підводним полюванням можуть викликати масову відмову від придбаних або планованих до придбання путівок на бази, що спричинить за собою втрату значної частини прибутку рибальських баз і в кінцевому підсумку виллється в зниження податкових відрахувань до регіонального бюджету. Для багатьох рибальських баз в умовах кризи це може бути згубно.

Тисячі підводних мисливців щорічно виїжджають в дельту Волги. У зв'язку з цим будь-які зміни в регулюванні підводного полювання в Астраханській області мають загальноросійський резонанс.

У нових правилах рибальства підводне полювання є різновидом аматорського рибальства нарівні з ловом на спінінг або поплавкову вудку. Діють такі ж обмеження по нерестовим періодів і видам риб, дозволених до видобутку. Дискримінація підводного полювання серед інших видів аматорського рибальства абсолютно неприпустима.

У дельті Волги сьогодні існує проблема варварського видобування риби. До нашого величезного жаль, з'явилися «промисловики», що використовують підводні рушниці для масової заготівлі риби. На наш погляд, ці «громадяни» стоять в одному ряду з браконьєрами, які використовують китайські мережі, гаки, кішки і т.д. Фотографії з човнами, забитими стрелянной рибою, кидають тінь на всі підводне рух в Росії, псують репутацію чесних мисливців, з любов'ю відносяться до природних багатств нашої країни. Для справжнього підводного мисливця видобуток риби - це не кілограми заготовленого філе, а захоплююча сутичка з хитрим і обережним суперником, причому проходить в його природному середовищі. І нагородою за перемогу є не сумарна вага видобутку, а емоції, отримані в гонитві за справжнім трофеєм. Причому трофей - це не обов'язково великий сом, набагато складніше і почесніше добути, наприклад, невеликого стрімкого жереха. Підводні мисливці, як ніхто інший, зацікавлені в збереженні і примноженні багатств дельти Волги, підводного перлини Росії. Кожен мисливець є одночасно і підводним санітаром, невтомно вирізаючи і прибираючи сотні і тисячі нових і старих мереж, забитих загиблої рибою, очищаючи дно від браконьєрських ставок і переметів.

Простими заборонними заходами ситуацію виправити не вдасться, це пройдений урок і у нас в країні, і в світі. Будь-лобовий заборона - це переклад сотень тисяч підводних мисливців в ранг порушників і злочинців і знову ж поява корупційного поля. Тільки грамотне регулювання і зусилля по відтворенню риби і поліпшенню гідрології можуть дати реальні результати.

У зв'язку з усім вищесказаним пропонуємо розглянути наш план дій по організації аматорської підводного полювання в дельті Волги:

• У найкоротші терміни внести зміни до пункту

30.14.4, додавши в нього фразу про підводні рушницях і пістолетах, або зовсім вилучити цей пункт як що не відповідає ні за формою, ні за змістом чолі

30.14. Туристи-підводники, що віддають чималі гроші за відпочинок в дельті Волги, повинні відчувати себе бажаними гостями, а не підпільниками або злочинцями. Необхідно зняти існуючу непорозуміння і напруження.

• Вивести пониззя дельти Волги в зони ліцензійного лову риби, що не диференціюючи риболовов- любителів по способам видобутку риби. Єдині правила і для спінінгістів, і для підводних мисливців, і для поплавочников. Практика купівлі денних і тижневих ліцензій багато років існує на річках

Кольського півострова і не викликає подиву у рибалок. Подібна практика повинна бути введена і в дельті Волги. Таким чином будуть відсічені «дикі заготівельники», а також спроститься контроль над дотриманням умов вилову.

Ліцензії має сенс розділити на категорії в залежності від цінності порід риб. Наприклад: ліцензія початкова - вартість 300 руб. в тиждень, дозволено добувати тільки «білу» рибу: лящ, краснопірка, карась. Ліцензія стандартна - до видів риб додані окунь, щука, судак, жерех. І ліцензія максимальна - 1000 руб., В яку включені сом, сазан, амур. Вартість ліцензій і норми вилову за ліцензією можуть змінюватися в залежності від «низького» і «високого» сезону. Всі гроші, отримані від продажу ліцензій, повинні цільовим чином спрямовуватися до спеціального фонду, відповідальний за фінансування робіт по відтворенню молоді риби і поліпшенню гідрології (поглиблення каналів, прокошування трави і т.д.). Продаж ліцензій повинна проводитися тільки на тих базах, які здійснюють свою діяльність в суворій відповідності з законом, мають всі необхідні дозволи та ліцензії. На бази ж варто покласти відповідальність за контроль над дотриманням правил ліцензійного лову.

• Слід припинити промисловий вилов риби на акваторіях, відведених для любительського рибальства. Це питання, безумовно, лежить в соціальній площині - необхідно надати альтернативну роботу промисловикам, які проживають в селах і селах низин Волги. Розвиток аматорського рибальства, без сумніву, може розглядатися як один з механізмів створення нових робочих місць. Кілограм виловленої туристом риби залишає в регіональному бюджеті в рази більше грошей, ніж кілограм біомаси в улові промисловиків. Необхідно, навпаки, витрачати всі сили на відтворення поголів'я, яке принесе в майбутньому доходи як риболовного бізнесу, так і місцевим жителям. Промисловики, до сих пір видобувні рибу, можуть отримувати зарплату за її відтворення. Показовим є досвід Великих озер в Канаді - в середині 80-х влада ухвалила рішення про поступове згортання промислового лову і переклад існуючої інфраструктури під потреби комерційного аматорського рибальства. Тим більше що збільшення вилову на той час привело до низької прибутковості рибного промислу на Великих озерах. За десятиліття поголів'я риби було відновлено і збільшено, а колишні рибалки стали отримувати істотно більший дохід від обслуговування приїжджаючих туристів. Схожа ситуація зараз і в дельті - дохід промисловиків зовсім невеликий і щорічно знижується, змушуючи поповнювати ряди браконьєрів.

• Створити інститут «добровільних підводних інспекторів» - «Підводний патруль», наділивши їх правами щодо вилучення незаконних мереж та інших знарядь лову, які не ідентифікованих особливими мітками із зазначенням організації або приватної особи, їх встановили. Створити «гарячу телефонну лінію», яка б приймала сигнали від підводників про наявні порушення вилову риби. Упевнений, що цей почин підтримала б більшість підводників.

• Не допустити правової ями, коли старі норми припинили своє існування, а нові ще не прийняті. До моменту прийняття нових умов повинні бути збережені всі права підводних мисливців.

У разі необхідності ми готові почати збір підписів під цим листом у підводних мисливців Росії, спортивних федерацій, громадських об'єднань, туристичних асоціацій Астрахані і Росії.

Зі свого боку, ми готові до плідної співпраці з рибоохорони організаціями Астраханської області, спільного обговорення існуючих проблем і пошуку оптимальних рішень для збереження і примноження багатств дельти Волги.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация