Астраханське підприємство налагодило в Росії виробництво австралійського раку і королівської креветки

На півдні Росії можна виробляти австралійського раку і королівську креветку, показав досвід регіонального підприємця Віктора Крючкова. Крючков - професор Астраханського технічного університету, який запустив свій бізнес на основі власної ж технології вирощування і тепер постачає своїх ракоподібних не тільки в місцеві ресторани, але і в Севастополь і Прибалтику. Крючков стверджує, що його креветки за якістю краще, ніж ті, що везуть в Росію з Південно-Східної Азії - вони екологічно чисті, вироблені без стимуляторів росту.

Фото: Fotoimedia

- Розкажіть, будь ласка, про вашу технології?

- Люди замислюються про перспективність нових видів вирощування затребуваних морепродуктів. Цим активно займаються в Греції, Іспанії, а також в Ізраїлі, Китаї, Мексиці, Венесуелі і т.д. На півдні Росії є можливості за кліматичними умовами робити це (в Астраханській, Ростовській, Краснодарській, Ставропольської областях). Єдина складність полягає в тому, що більшість видів НЕ зимують в наших водоймах в природних умовах - тому їх потрібно вирощувати, розводити якийсь час в штучних водоймах. Але наш власний досвід і досвід інших ентузіастів говорить про те, що популярні види вирощувати можна і можна робити це рентабельно, це дозволяє зайняти вільну нішу ринку. Сама технологія вирощування раку не нова, але ми адаптуємо її до промислових умов. Ми одні з перших, хто цим зайнявся в великих обсягах.

- Чому саме ці види?

- Королівська креветка мешкає в країнах Південно-Східної Азії, там в досить великих кількостях вирощують її за іншими технологіями, але якість не дуже хороше, тому що вони застосовують стимулятори росту. Ми готові запропонувати більш якісний продукт, екологічний чистий, без будь-яких добавок. Що стосується австралійського раку: наші європейські раки до товарної маси в кращому випадку виростають за 4 роки. А ми можемо отримувати товарну продукцію протягом одного сезону, і вона більш високих кондицій. Крім того, це раки з масою 100-150 г - інша цінова категорія, продукція преміум-класу.

- Розкажіть, будь ласка, докладніше, як ви цього досягаєте?

- Це наше ноу-хау, запатентований. У загальних рисах - поєднання вирощування в штучних умовах (установка замкнутого водопостачання - там, де раки і креветки розмножуються), потім вирощування в тепличних ставках, де відбувається товарне вирощування. Технологія пов'язана і з умовами утримання, годівлі, плотностями посадки. Плюс до всього ми зараз займаємося селекцією виведення промислової породи. Ця робота підтримана Фондом сприяння інноваціям. Ніхто селективної роботою в світі не займався. В Австралії селекція йшла за ознаками стійкості до захворювань. Ми займаємося селекцією за споживчими властивостями, щоб раки мали підвищений вихід м'яса.

- Як у вас налагоджений збут?

- Про збуті говорити передчасно. Наші обсяги поки відносно невеликі. Для розвитку виробництва потрібні вкладення. Невеликий обсяг, який ми виробляємо, йде без проблем: нас знаходять через сайт, форуми - поки проблем зі збутом немає. Ринок раків абсолютно вільний, конкуренції поки що немає. В Астрахані ми продаємо через кафе, дрібнооптові поставки - до Севастополя, Прибалтику (кілька центнерів).

- Яка вартість продукції?

- Зараз всі ціни змінилися. Ми дивимося, яким буде попит на продукцію. Орієнтуємося на ціни інших виробників - зокрема, на російський ринок Вірменія поставляє Севанського раку, є в наших мережах канадські лобстери. Дешевше 600 рублів за кілограм навряд чи будемо продавати.

Дешевше 600 рублів за кілограм навряд чи будемо продавати

- Які ваші плани щодо розвитку проекту?

- Наш план - отримати фінансування від фонду на третій рік, щоб закінчити наукове забезпечення. Без наукового супроводу роботи йти не можуть. Якби з'явився хороший компаньйон, який був би згоден організувати виробництво на паритетних засадах, ми були б раді. З нашого боку ми готові відповідати саме за технологічне, наукове забезпечення.

- Хто б міг стати вашим партнером?

- Швидше за все, це можуть бути рибальські господарства або сільгоспвиробники, які мають можливість будувати інженерні споруди у вигляді ставків. Вся проблема полягає в тому, що вони небагаті: сільгоспники живуть від кредиту до кредиту. Набагато краще справа з аквакультурою. В цьому полягає парадокс: з одного боку, ми глибоко переконані, що наші технології дозволять підвищити рентабельність, а з іншого - потрібні вільні гроші, які не у багатьох є. Розпещені попередніми роками люди чекають дуже швидкої віддачі - мати 100% прибуток за рік-два. Це можливо у спекулятивного капіталу, або там, де технологія не вимагає витрат - а у нас реальне виробництво, яке має граничний рівень рентабельності. Ми і так пропонуємо рентабельність близько 100% (закордонні виробники працюють з рентабельністю 20%). Всі хочуть відразу і багато. Люди не готові морально вкладати гроші в довгострокові проекти. Має настати перелом.

Віктор Крючков - учасник конкурсу підприємців "Бізнес-успіх" , Проведеного "Опорою Росії".

Знайшли друкарську помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl + Enter

Чому саме ці види?
Розкажіть, будь ласка, докладніше, як ви цього досягаєте?
Як у вас налагоджений збут?
Яка вартість продукції?
Які ваші плани щодо розвитку проекту?
Хто б міг стати вашим партнером?
Знайшли друкарську помилку?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация