Астролог: народжені 06.04 - експериментатори

Про експериментаторстві народжених 6 квітня розповідає астропсіхоаналітік Соломон Соловйов в авторській рубриці "Формула небес" . Про експериментаторстві народжених 6 квітня розповідає астропсіхоаналітік Соломон Соловйов в авторській рубриці   Формула небес

Експериментатор рухів вгору-вниз

йде по вулицях своїх будівель,

він тільки що встав, він охайний і чистий,

він прям, як паралель, і, як фортеця, стійок.

Експериментатор рухів вгору-вниз

бачить простір там, де мені видно стіна,

він упевнений, що прав, він упевнений в ідеї,

він в кожному процесі досягає дна.

Ось ці чудові рядки лідера групи "Аліса" Костянтина Кінчева з пісні "Експериментатор" зможуть стати блискучим епіграфом для Формули небес для кожного з представників знаку Овна, народжених 6 квітня.

У народжених сьогодні живе незнищенне бажання експериментувати з усім, що їх оточує. Науково-дослідницький підхід до емоційних, фізичних і психологічних матерій є для них традиційним. Ніщо не вислизне від їх допитливого розуму і пильного ока. Вони готові нескінченно трудитися, щоб докопатися до самої суті предмета або явища, розібратися в таємниці його функціонування.

Допитливим розумом і пильним оком мав народжений сьогодні англійський натураліст і популяризатор природознавства Філіп Генрі Госсе . Все життя Госсе займався вивченням життя морських тварин і фактично став винахідником морського акваріума. Його допитливому розуму також належить відома гіпотеза Омфалос, в якій Госсе передбачає, що для того, щоб світ функціонував, Бог повинен був створити Землю разом з горами і каньйонами, дерева разом з річними кільцями, Адама і Єву з волоссям, нігтями і пупком (на грецькому - омфал) і що таким чином будь-які свідчення більш давнього походження Землі і Всесвіту не можуть бути достовірними.

Багато з тих, хто народився 6 квітня, не тільки володіють дитячої допитливістю, але і демонструють здатність до продукування надзвичайно оригінальних ідей і проектів. Навіть в самих пересічних явищах повсякденності ці невтомні дослідники обов'язково виявлять слабка ланка (оскільки навіть в уявній бездоганності присутня якась недосконалість) і докладуть усіх зусиль до того, щоб його виправити.

Бути реаніматологами, першими приходити на допомогу, швидко і чітко допомагати людям у важких ситуаціях - цю місію щодня виконують практично всі люди, народжені під знаком Овна. А коли до цих благородних імпульсам додатково підключається Формула небес експериментаторів, народжених 6 квітня, то на світ з'являються Овни-легенди.

Саме таким легендарним доктором-реаніматологом став народжений сьогодні Микола Скліфосовський . Повернувшись працювати в Одесу після закінчення медичного факультету Московського університету, він відмовився від теплого містечка головного лікаря в престижній лікарні і почав свої експерименти в хірургічній практиці. Дні і ночі він проводив у лікарні, працюючи звичайним хірургом і займаючись прикладної анатомією, з року в рік розробляв свою ефективну техніку проведення операцій.

Скліфосовський і донині вважається основоположником порожнинної хірургії в Росії. Його експерименти викладені в більш ніж 70 наукових працях і унікальні методики. Основний метод Скліфосовського полягав в ретельному вивченні захворювання, реальних і ймовірних ускладнень. Хірургічна тактика, завдяки такому підходу, будувалася з урахуванням індивідуальних характеристик патології, перспектив і можливостей поліпшення здоров'я пацієнта.

"Істина одна, дороги ж, що ведуть до її відкриття, різноманітні і не можуть не бути різними", - стверджував доктор-експериментатор Микола Скліфосовський, що став, напевно, найбільш точним прообразом так улюбленого телеглядачами в XXI столітті доктора Хауса з однойменного телесеріалу. Ну, і абсолютно закономірно для Формули небес, що саме Інститут швидкої медичної допомоги в Москві вже в 1923 році був названий на честь видатного Овна-хірурга і реаніматолога Миколи Скліфосовського.

Натхнений в підлітковому віці невдалим експериментом по зміні державної влади, яким стало повстання декабристів, народжений сьогодні молодий Олександр Герцен вирішує здійснювати свої суспільно-політичні експерименти. "Декабристи розбудили Герцена. Герцен розгорнув революційну агітацію", - так писав про Герцена Володимир Ленін.

Експерименти, які здійснював Герцен в боротьбі з ненависним йому самодержавством, були яскравими і послідовними. Це і спроба видання опозиційного журналу в Москві, і що послідувала за цим посилання в глуху провінцію до Пермі і в Вятку. Потім повернення із заслання, але незабаром публічний виступ на адресу царської поліції і нова посилання в Новгород. Будучи автором двох фундаментальних романів "Хто винен?" і "Минуле і думи", Герцен був, напевно, найяскравішим революційним просвітителем і експериментатором суспільно-політичних процесів XIX століття.

Зрозуміло, якщо виникає потреба в експериментуванні, необхідна наявність піддослідних кроликів. Народжені 6 квітня охоче запрошують на цю роль своїх друзів, близьких, зовсім незнайомих людей, і в тому числі часом і самих себе. У Герцена цим близьким другом і однодумцем був Микола Огарьов.

Багато з народжених 6 квітня безжальні і категоричні, коли мова йде про пошук істини. У разі виникнення сумнівів вони вважають за краще міркувати логічно. Їхнє мислення вільно і умоглядно, але частіше за все вони засновують свої теорії на результатах практичних дослідів або експериментів.

Серйозна проблема виникає тоді, коли отримані результати не відповідають очікуваним. У таких ситуаціях найбільш прогресивні особистості з тих, хто народився 6 квітня, визнають помилковість своєї первісної точки зору. Уперті ж, наполегливо відмовляючись її переглянути, знову і знову ставлять експерименти, намагаючись все-таки домогтися результатів, які вписуються в виведену ними теорію.

Саме такими шаленими фізиками-експериментаторами були народжені сьогодні Веніамін Цукерман і Федір Шапіро . Їх експерименти викликали подив і часом глузування з боку колег і заздрісників. Але вчені з року в рік ставили експерименти і добилися чудових результатів. Веніамін Цукерман став засновником імпульсної рентгенографії, а видатний радянський фізик Федір Шапіро - одним із засновників ядерної енергетики.

Народжені 6 квітня завжди намагаються знайти максимально ефективний спосіб вирішення проблеми. Їх готовність експериментувати навіть з самими безглуздими на перший погляд теоріями здається кумедною. Хоча самі вони надзвичайно серйозно підходять до цього процесу. Така захопленість і безпосередність вселяють до них любов з боку близьких і друзів, але одночасно можуть викликати роздратування у колег і навіть призводять до відкритої ворожнечі. На щастя, народжені 6 квітня вміють посміятися над собою, зайвий раз доводячи, що в кінцевому підсумку загальнолюдські цінності для них важливіше, ніж самолюбство.

Саме таким завжди усміхненим генієм є і по сей день біолог і фізіолог Джеймс Уотсон , Що відзначає сьогодні свій 90-річний ювілей. І саме цієї визначної експериментатору була присвоєна Нобелівська премія за відкриття структури молекули ДНК.

Уотсон постійно підтримує генетичний скринінг і генну інженерію щодо людини в публічних лекціях та інтерв'ю, доводячи зокрема, що дурість - це хвороба і що десять відсотків "найтупіших" людей треба лікувати.

Уотсон також передбачає, що краса може бути створена генетичної інженерії і заявляє: "Дехто каже, що якщо ми зробимо всіх дівчат красунями, це буде жахливо. Я думаю, це було б чудово".

Формула небес не може не погодитися з ученим-мрійником. Адже мрійники і містики часто приходять в наш світ саме 6 квітня.

Читайте всі публікації рубрики "Формула небес"

Будучи автором двох фундаментальних романів "Хто винен?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация