Астрономи шукають сліди життя в іншій частині галактики

Вчені помилилися з вибором місця пошуку життя. фото 738dc

Вчені постійно шукають відповіді на питання: як на нашій планеті з'явилися умови, посприяли зародженню і розвитку життя. Це потрібно для того, щоб зрозуміти, де шукати наших побратимів по розуму.

Наш світ є типовою скелястій планетою в звичайної зоряній системі. Єдине, що відрізняє Землю від безлічі інших планет - розташування в населеній зоні, яка допускає існування на поверхні води в рідкому вигляді. Тому астрономи шукають такі зони в інших зоряних системах, справедливо вважаючи, що там життя найбільш імовірна. Однак деякі дослідники дивляться ширше і намагаються визначити, які регіони галактики найбільш сприятливі для зародження і підтримки життя. До сих пір всі наші програми з пошуку позаземного розуму направляли свій погляд до центру Чумацького шляху, адже там найбільш старі зірки і їх дуже і дуже багато - набагато більше, ніж на околиці галактики, де розташована Сонячна система. Але, можливо, це і було нашою головною помилкою.

Астрономи з Інституту астробіології НАСА припустили, що внутрішня частина галактики Чумацький Шлях, ближча до ядра, може бути найнебезпечнішим для життя місцем.

Вчені змоделювали потенційно населені регіони в Чумацькому Шляху на основі трьох факторів: активності наднових, вмісту важких елементів з яких формуються планети, а також часу, необхідного для розвитку складного життя.

Астрономи виявили, що незважаючи на велику щільність зірок у внутрішній частині галактики (в радіусі 8100 світлових років від її центру), велика кількість вибухів наднових мало стерилізувати більшість населених планет. Виходить, що в цьому регіоні, з найбільшою кількістю зірок і шансів на появу населених планет, виживання розвиненою життя практично неможливо.

Ближче до центру галактики є великі запаси важких елементів, а значить - і планет утворюється більше. Але висока щільність зірок і активність зореутворення таїть смертельну небезпеку: наднові. Команда вчених змоделювала наслідки впливу двох найбільш поширених форм наднових - аккрецируют білих карликів і колапсуючої масивних зірок. З'ясувалося, що наднова в досліджуваному регіоні вибухає в середньому раз в 50 років, і будь-який вибух може чинити негативний вплив на живі організми в радіусі близько 30 світлових років. На відстані від 6,5 до 98 світлових років (в залежності від типу наднової) відбувається повна стерилізація планети, і розвинена життя, побудована на відомих нам принципах, вижити на ній не може. Астрономи встановили, що в якийсь момент свого життя більшість зірок в нашій Галактиці купалися в згубному випромінюванні наднових і тільки близько 30% зоряних систем ніколи не піддавалися опроміненню. Нашій Сонячній системі пощастило: вона знаходиться на відстані близько 26000 світлових років від центру галактики, тобто набагато далі зони "тотальної смерті".

Виходить, що хоч зовнішні області Галактики мають меншу щільність зірок і меншу ймовірність присутності населених планет, вони набагато безпечніше і дозволяють підтримувати життя аж до появи розвиненої цивілізації. Вчені НАСА підрахували, що ймовірність знайти життя на околицях галактики в 10 разів вище, ніж в стерилізованих надновими околицях галактичного ядра.

Крім того, нове дослідження робить цікавий висновок: з часом важкі елементи подорожують від центру галактики до її околиць, підживлюючи процес формування планет будівельним матеріалом. Це означає, що розквіт розумного життя в нашій галактиці ще попереду, і земляни, можливо, одними з перших створили цивілізацію в безпечному куточку космосу.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация