Астрономи виявили головне джерело антиматерії в Галактиці

Фото: YAY / ТАСС

Астрономи висунули нове припущення про походження антиматерії в Галактиці. Її головним джерелом можуть бути вибухи наднових, що виникають при злитті білих карликів. Гіпотеза опублікована в журналі Nature Astronomy .

Такі висновки дослідники зробили, спостерігаючи за зближеннями і вибухами білих карликів. Як пояснив Роланд Крокер з Національного університету Австралії в Канберрі, об'єднання їх матерії призводить до "повноцінного" термоядерного вибуху, після якого від зірок не залишається навіть і сліду.

Під дією надвисокої температури в надрах карликів формується фактично вся таблиця Менделєєва, включаючи нестабільні елементи. Їх розпад призводить до утворення антиматерії. До таких елементів, як розповідають вчені, відносяться нікель-56, титан-44 і алюміній-26.

З них саме титан вважається ідеальним кандидатом на роль джерела антиматерії Галактики. Його кількість і частота розпаду дуже точно укладаються в дані по кількості антиматерії в центрі Чумацького шляху.

При цьому сам елемент зароджується при злитті білих карликів, один з яких майже повністю складається з гелію, а другий - з вуглецю і кисню. Такі вибухи відбуваються приблизно раз в 500 років.

Вперше антиматерію виявили після того, як радянські і американські астрономи запустили перші космічні телескопи на орбіту Землі. Вона проявилася при спостереженні за галактикою в гамма-і рентгенівському діапазоні.

Пошуки джерел цієї матерії ведуться вже майже 50 років. На їх роль претендують два об'єкти - "термоядерні" наднові і сверхпрожорлівие чорні діри-Мікроквазари. Гіпотеза астрономів з Австралії стала третім поясненням появи антиматерії в Галактиці.

Поділитися в соціальних мережах:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация