Астрономи вперше отримали прямий знімок екзопланетних системи

Команда дослідників отримала безпрецедентні знімки многопланетной системи HR 8799, що складається з чотирьох планет. Команда дослідників отримала безпрецедентні знімки многопланетной системи HR 8799, що складається з чотирьох планет

Планетна система HR 8799 - перша знята безпосередньо, крім Сонячної системи / NRC-HIA / C. MAROIS / WM KECK OBSERVATORY

Астрономи отримали безпрецедентні дані про склад планети HR 8799c - газового гіганта приблизно в сім разів масивніша за Юпітер, що робить повний оборот навколо своєї зірки кожні 200 років.

Дослідження опубліковане в журналі Astronomical Journal, пише Naked Science . Команда застосувала передові технології в Обсерваторії Кека на Мауна-Кеа на Гавайях, щоб підтвердити існування води в атмосфері планети і відсутність метану.

Тоді як інші дослідники вже проводили подібні аналізи цієї планети, нові, більш точні дані демонструють всю міць спільної роботи спектроскопії високої роздільної здатності та техніки адаптивної оптики, коректує ефект розмиття земної атмосфери.

Робити знімки екзопланет, що обертаються навколо зірок, - завдання не з легких. Світло, що йде від зірки, затьмарює планети, через що їх дуже складно побачити. На даний момент безпосередньо зняли більше дюжини екзопланет, включаючи HR 8799c і трьох її сусідів. Більш того, HR 8799 - єдина многопланетная система, чиї планети вдалося зняти безпосередньо, не рахуючи Сонячну систему.

Читайте також NASA припинило роботу "мисливця за екзопланетами" Kepler

Після отримання знімка астрономи можуть застосовувати спектрометри для того, щоб розбити світло планети, як призма перетворює сонячне світло в веселку. Так вони можуть виявити "відбитки" хімічних речовин в атмосфері. На сьогодні цю стратегію застосовували для вивчення атмосфер кількох газових гігантів.

Надалі вчені планують проводити цю процедуру для планет меншого розміру, що знаходяться ближче до своїх зірок (чим ближче планета до своєї зірки і чим менше її розмір, тим складніше її побачити).

Мета досліджень - пошук хімічних елементів в атмосферах землеподобних планет, що обертаються в зоні населеності навколо своїх зірок. Це можуть бути і біосигнатура начебто води, кисню і метану, які потенційно здатні вказувати на наявність на планеті життя.

Раніше УНІАН повідомляв, що "мисливець за планетами" TESS передав на Землю свій перший знімок . Космічний апарат Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS) сфотографував яскраву зірку R Doradus однієї зі своїх камер.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация