Астрономи: відкрита планета №9 Сонячної системи (відео)

Двоє астрономів Майкл Браун і Костянтин Батигін з Каліфорнійського технологічного інституту (США) опублікували інформацію про своє відкриття, в якому повідомляється, що Сонячна система має дев'яту планету, а її розмір можна порівняти з розмірами Нептуна

Двоє астрономів Майкл Браун і Костянтин Батигін з Каліфорнійського технологічного інституту (США) опублікували інформацію про своє відкриття, в якому повідомляється, що Сонячна система має дев'яту планету, а її розмір можна порівняти з розмірами Нептуна. Результати роботи наводяться в журналі Astronomical Journal , А докладніше про відкриття повідомив 20 січня авторитетний науковий ресурс Science .

Вчені стверджують, що виявили планету за допомогою математичного аналізу збурень, яким піддаються безліч віддалених космічних тіл так званого Пояса Койпера - величезної області за орбітою Плутона, де обертаються мільярди крижаних об'єктів. Хоча пояс Койпера має ознаки пояса астероїдів, його орбіта приблизно в 20 разів ширше і, за різними підрахунками, в 200 разів масивніше звичайних скупчень астероїдів.

«Хоча спочатку ми скептично ставилися до того, що ця планета може існувати. У міру того як ми продовжували досліджувати її орбіту, у нас збільшувалася впевненість в тому, що вона там справді є », - зазначив Батигін.

Розрахунки астрономів показали, що об'єкт обертається навколо Сонця на відстані приблизно рівному 20 орбітах Нептуна (200-250 астрономічних одиниць), а маса нової планети в 10 разів більша за масу Землі. Через величезну віддалення від центру сонячної системи планету неможливо побачити, однак вчені підрахували, що повний оборот навколо сонця вона робить за період в 10-20 тисяч років, а її еліптичності становить близько 60%.

Через величезну віддалення від центру сонячної системи планету неможливо побачити, однак вчені підрахували, що повний оборот навколо   сонця   вона робить за період в 10-20 тисяч років, а її еліптичності становить близько 60%

Костянтин Батигін поспілкувався з журналістами ria.ru і відповів на кілька запитань про нову планету, яка поки отримала назву «Планета Ікс»:

- Чи правильно буде сказати, що ви представили моделі, які дозволяють припустити, що поведінка тел за орбітою Нептуна, в так званому поясі Койпера, лише з малою вірогідністю можна пояснити випадковістю і, швидше за все, це можна пояснити впливом невідомої планети.

- Так, саме так. Коли ми дивимося на найдальші орбіти Сонячної системи в поясі Койпера, ми знаходимо, що всі вони "дивляться" приблизно в одну і ту ж сторону, все згруповані у фізичному просторі. Як ви сказали, є дуже невелика ймовірність, десь 0,007%, що це дійсно випадковість. Але оскільки така ймовірність дуже мала, ми повинні шукати інший динамічний відповідь на питання, чому наша Сонячна система виглядає так. Ми вважаємо, що ці дані - перше справжнє матеріальне свідчення, що планетарний каталог Сонячної системи не закінчений, що далеко за межами орбіти Нептуна існує додаткова масивна планета, яку ми не бачимо.

- А яким чином ця планета могла виявитися так далеко від Сонця?

- Справа в тому, що, коли планети формуються, цей процес не на 100% ефективний. Деякі протопланети, які формуються разом з іншими - приблизно такого ж розміру, як Уран, Нептун і ядра Юпітера і Сатурна, - іноді просто гравітаційно "вискакують" з Сонячної системи, розсіюються. Планета, яка спочатку "живе" в тому ж самому регіоні Сонячної системи, що і Уран і Нептун, може бути "переключена" з цього регіону і переходити на набагато ширшу і еліптичну орбіту.

Читайте також: Відео зіткнення галактик Чумацький шлях і Андромеда, комп'ютерна симуляція NASA

- Тобто ця планета як і раніше не може подолати тяжіння Сонця, вона не викинута в міжзоряний простір, але знаходиться на дуже витягнутій еліптичній орбіті?

- Так. Є одна невелика зачіпка тут. Вона полягає в тому, що молода Сонячна система, швидше за все, жила в свого роду згустку зірок. Коли планети Сонячної системи розсіюються, інші зірки можуть "вкрасти" у неї трохи енергії так, що вона не долає гравітаційне поле Сонця і залишається на орбіті, яка все-таки прив'язана до Сонячної системи.

- Яким чином можна судити про склад цієї планети?

- Про склад цієї планети ми можемо робити висновки тільки з того, що планети в цілому не формуються в таких великих орбітах, і ми можемо тільки побічно здогадуватися про те, що вона сформувалася разом з Ураном і Нептуном. Тому вона буде мати приблизно такий же хімічний склад.

- А нинішня ваша модель не дозволяє більш точно сказати, який може бути період обертання "Дев'ятої планети", де вона може перебувати?

- Наша модель може передбачити орбіту. Вона не може передбачити, де точно на орбіті знаходиться ця планета. Але ми вважаємо, що знаємо орбіту досить добре. Ця орбіта має, швидше за все, період обертання (навколо Сонця - ред.) Десь 10-20 тисяч років і еліптичності близько 60%. Це означає, що при найближчому підході "Планета 9" проходить від Сонця десь в 200-250 астрономічних одиницях - це в 250 разів далі, ніж Земля знаходиться від Сонця. Найдальша точка, яку вона проходить, це 1000-1200 астрономічних одиниць.

- Знаючи приблизно орбіту планети, чи можемо ми її побачити в телескоп при існуючих на даний момент технологіях?

- Так звісно. Два телескопа, які ідеальні для цього - японський телескоп Subaru і телескоп Кека. Обидва знаходяться на Гаваях. Ми вважаємо, що, маючи достатньо часу, "Планету 9" можна відкрити за пару років.

Довідка: Вчені вважають, що об'єкти поясу Койпера складаються з льоду з невеликими домішками органічних речовин, тобто близькі до кометного речовини. Сукупна маса населення поясу Койпера в сотні разів перевищує масу пояса астероїдів, однак, як передбачається, істотно поступається масі хмари Оорта. Вважається, що в поясі Койпера є кілька тисяч тіл діаметром більше 1000 км, близько 7000 з діаметром понад 100 км і як мінімум 450 000 тіл діаметром більше 50 км

Читайте також: Опубліковано відео невдалої посадки Falcon 9 SpaceX на морську платформу

Сподобалася стаття? Поділіться нею і буде вам щастя!

Loading ...

А яким чином ця планета могла виявитися так далеко від Сонця?
Яким чином можна судити про склад цієї планети?
А нинішня ваша модель не дозволяє більш точно сказати, який може бути період обертання "Дев'ятої планети", де вона може перебувати?
Знаючи приблизно орбіту планети, чи можемо ми її побачити в телескоп при існуючих на даний момент технологіях?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация