Атака з повітря. Нові подробиці аварії Boeing 777 під Донецьком

Російський союз інженерів провів свою експертизу аварії літака і прийшов до висновку, що літак був збитий скорострільною гарматою Російський союз інженерів провів свою експертизу аварії літака і прийшов до висновку, що літак був збитий скорострільною гарматою   На місці аварії пасажирського літака «Малайзійських авіаліній» Boeing 777, в Донецькій області

На місці аварії пасажирського літака «Малайзійських авіаліній» Boeing 777, в Донецькій області. Фото: ІТАР-ТАРС Попередній звіт про хід розслідування катастрофи малайзійського Boeing 777 над Україною буде представлений в Раді Безпеки ООН на цьому тижні. Москва вимагає максимально відкритого розслідування катастрофи малайзійського Boeing, наполягаючи на наданні регулярних звітів відповідно до резолюції Ради безпеки.

Російський союз інженерів провів інженерно-технічну експертизу за фактом аварії Boeing 777 під Донецьком. Серед аналітиків були присутні офіцери запасу, які мають досвід застосування зенітно-ракетних комплексів, а також льотчики. Ситуація була також проаналізовано з використанням комп'ютерного імітатора Су-25.

В результаті проведеної роботи були дані відповіді на наступні два питання: які обставини загибелі літака і хто може бути причетний до його загибелі?

Головний висновок Союзу інженерів - малайзійський Boeing був збитий не ракета «земля-повітря», а винищувачем із застосуванням скорострільною гармати. На думку експертів, спочатку військовий літак чергував в хмарному шарі в заданих координатах, а потім атакував пасажирський лайнер. Інженери грунтувалися, в тому числі, на тому, що російськими засобами контролю повітряної обстановки був зафіксований набір висоти літаком українських ВПС, імовірно МіГ-29 або Су-25, в напрямку малайзійського Boeing. Чому це була не ракета «земля-повітря» типу «БУК», Business FM пояснив перший віце-президент Російського союзу інженерів Іван Андрієвський.

Крім того, на останках літака були б знайдені сліди вибухівки, зате пробоїни на корпусі літака і, зокрема, на кабіні пілотів, кажуть саме про те, що це була скорострільна гармата винищувача, продовжує Андрієвський. За його словами, ці міркування підтверджуються наявністю на уламках фюзеляжу літака отворів, які мають загини всередину корпусу літака, які повністю відповідають діям гарматного озброєння літака, перебуваючи в діаметрі 23-30 мм. У зенітної ракети «БУК» вражаючі елементи зовсім інші.

Малайзійський Boeing 777 був збитий над Україною, в 80 км на схід від Донецька 17 липня. На борту літака, який виконував політ рейсом MH 017, знаходилися 280 чоловік і 15 членів екіпажу. Всі вони загинули. Влада України, США і Євросоюзу звинуватили в події ополченців. Москва і самі ополченці вважають, що відповідальність за цю авіакатастрофу можуть нести українські військові. Точні причини трагедії досі не названі.

Версію про те, що це був саме винищувач, підтримує і президент Федерації любителів авіації Віктор Заболотский.

Бентежить те, що подібні висновки експерти роблять, грунтуючись на фотографіях. Однак версія, представлена ​​Російським союзом інженерів, цілком має право на існування, вважають інші експерти.

Рада з безпеки Нідерландів заявив, що не буде повністю публікувати дані бортових самописців. У заключній доповіді буде оприлюднена тільки та інформація, яка «має відношення до визначення причин авіакатастрофи. За даними голландців, в даний час слідчі активно працюють над підготовкою попередньої доповіді, однак ясності щодо того, коли він буде опублікований, як і раніше немає.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация