Аукціон або тендер?

  1. Проведення тендеру буде переважно, якщо:
  2. Внесок учасника:

Матеріал з ВікіПро: Галузева енциклопедія. Вікна, двері, меблі

Насправді не можна сказати, що краще, аукціони або тендери. Кожен з цих видів конкурсу має свої переваги і недоліки, і переваги залежать від умов застосування. Нижче ми розглянемо основні особливості проведення аукціонів і тендерів.

Основна особливість аукціонів в тому, що конкурсні пропозиції подаються у відкритій формі, тобто вартість подаються пропозицій відкрита всім учасникам аукціону (як і організатору конкурсу) .Ставкі на аукціоні можуть бути дискретними (з певним кроком) і безперервними. Аукціон може складатися з декількох раундів, на кожному з яких учасники мають можливість робити нову ставку. Цінові пропозиції можна робити багаторазово, граючи на пониження / підвищення. Якщо по завершенню раунду нові ставки не зроблені, аукціон завершується. Ще однією незаперечною перевагою аукціону є відносно невеликі тимчасові витрати (до 1 години) на організацію проведення конкурсу і як наслідок, завжди можна тримати руку на пульсі ринку. При проведенні тендерів, навпаки, тендерні пропозиції подаються одноразово, "в закритих конвертах" і недоступні для перегляду учасникам тендеру до певного моменту - до моменту припинення подачі заявок. Після розтину тендера інформація як відкривається усім учасникам, так і може бути відкрита тільки для організаторів тендера. Найчастіше розтин тендерів проводиться колегіально - тендерною комісією. Якщо це відображено в регламенті роботи тендерної комісії - вона може оголосити результати тендерних пропозицій постачальникам. Але найчастіше тендерна комісія обмежується тільки оголошенням імені переможця і причини його вибору

Аукціони використовуються при торгівлі чимось простим, в нашому випадку це направлення на перевезення товару. Основним і єдиним критерієм вибору переможця при аукціоні є ціна. Тендери використовуються тоді, коли сутність товару складніше, а критерії вибору постачальника суворіші, або існує відразу кілька критеріїв вибору - ціна, якість, надійність контрагента, терміни доставки т.д. З огляду на складність вибору, організатор тендеру приймає рішення колегіально - це дозволяє знизити вплив "людського фактора". Тендери залишають більше свободи як організатору тендера, так і його учасникам. З іншого боку, самі учасники тендеру не завжди хочуть відкривати свої пропозиції іншим учасникам конкурсу. Ці пропозиції можуть містити конфіденційну цінову інформацію. В такому випадку зручніше буде проводити тендери.

Тендер на відміну від аукціону має більш надійний рівень захисту від цінової змови учасників. Так як пропозиції подаються в закритому вигляді - у учасників тендеру немає можливості "перевірити дотримання домовленостей" і кожен з учасників змови може легко його порушити. Але слід зазначити, крім усього іншого, підсумкова ставка лота на аукціоні, як правило, на 10-20% менше, ніж аналогічна вартість лота отримана за допомогою тендера. На підставі викладених особливостей можна зробити наступні висновки:

Проведення тендеру буде переважно, якщо:

  • Критеріїв вибору переможця багато.
  • Ви побоюєтеся цінової змови постачальників.
  • Ви хочете залишити собі вибір для обліку якості, надійності постачальника, умов доставки і інших параметрів.

Проведення аукціону буде переважно, якщо:

  • Ви хочете отримати найнижче пропозицію, на 10-20% менше, ніж аналогічна вартість лота отримана за допомогою тендера
  • Основним і єдиним критерієм вибору переможця при аукціоні є ціна
  • Ви хочете постійно моніторити цінової ринок (послуг, товарів і т.д)
  • Чи не хочете багато часу витрачати на організацію конкурсу

Так що ж краще, аукціон або тендер? На це питання однозначно відповісти не можна. Кожен з конкурсів має свої достоїнства і недоліками. Перед початком конкурсу, будь то аукціон або тендер, саме організатор повинен зважити всі за і проти влаштовується конкурсу. Організатору необхідно визначити для себе, які цілі він ставить перед собою і учасниками. У будь-якому випадку, проведення будь-якого з конкурсів набагато зручніше, ніж самостійний пошук, збір і обробка відомостей від постачальників товарів і послуг, визначення відповідності постачальників пропонованим вимогам і т.д.

В кінцевому підсумку, якщо Ви хочете бути успішними, ефективними, платити «справедливі» взаємовигідні і помірні гроші за товари і послуги, стимулювати здорову конкуренцію серед постачальників, то Вам просто необхідно проводити конкурси.

Внесок учасника:

Сердюков Анатолій

Матеріал з ВікіПро: Галузева енциклопедія Зворотній зв'язок Автору

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация